Czy Ford Puma to dobry samochód?

Ford Puma

Ford Puma to jeden z najmniejszych i najlepszych SUV-ów Forda na rynku. Ten subkompaktowy SUV oferuje doskonałe prowadzenie, zaawansowane technologicznie funkcje, przyjemne wnętrze i dużą przestrzeń ładunkową. Ale czy Ford Puma jest dobrym samochodem?

Ogólnie rzecz biorąc, nowy Ford Puma jest doskonałym samochodem. Jest idealny dla osób poszukujących małego, wydajnego i praktycznego subkompaktowego SUV-a. Z drugiej strony, nie jest on idealny dla osób szukających przestronnego, szybszego i tańszego subkompaktowego SUV-a. Dzieje się tak, ponieważ ma ciasne wnętrze, a jego cena początkowa jest dość wysoka.

Historia Forda Pumy

Pierwszy Ford Puma był małym, trzydrzwiowym coupe produkowanym w latach 1997-2002. Jego rozstaw osi wynosił 96,3 cala, długość 156,9 cala, szerokość 72,3 cala, a wysokość 51,8 cala. Jednak w 2002 roku zaprzestano produkcji tego samochodu.

Najnowszy Ford Puma to pięciodrzwiowy subkompaktowy SUV, którego produkcja rozpoczęła się w 2019 roku. W przeciwieństwie do trzydrzwiowego coupe Ford Puma, ten SUV jest nieco większy, ponieważ ma rozstaw osi 101,9 cala, długość 164,8 cala, szerokość 71,1 cala i wysokość 61 cali.

Ford Puma przeprojektował swój model z trzydrzwiowego coupe na małego SUV-a crossovera, ponieważ coupe nie są już tak popularne jak kiedyś.

Cechy Forda Puma

Wygląd

Jeśli piękno jest tym, czego szukasz, Ford Puma crossover SUV jest niezłą opcją. Ten samochód jest pięknie zaprojektowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Poza wyglądem, posiada również wyjątkowe cechy, takie jak 17-calowe felgi aluminiowe, automatyczne światła drogowe, przydatne światła kloszowe LED, wycieraczki z czujnikiem deszczu, nawigacja satelitarna i oświetlenie wnętrza w technologii LED.

  Ford Expedition Niezawodność

Osiągi

Ford Puma jest wyposażony w turbodoładowany silnik trzycylindrowy o pojemności 1,0 litra, który osiąga maksymalną moc 125 KM lub 155 KM, w zależności od wybranego wariantu wyposażenia. Ponadto, przyspiesza on od 0 do 60 km/h w zaledwie 8,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 119 mil na godzinę.

Ponadto, szczytowe wartości mocy osiągane są przy 6000 obr/min (moc) i w zakresie 1500-4500 obr/min (moment obrotowy). Połączenie siedmiobiegowej skrzyni biegów i turbodoładowanego silnika sprawia, że jest to idealny samochód do codziennej jazdy lub po mieście.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Ford Puma może i jest kompaktowy, ale to bardzo funkcjonalny samochód. Jest to możliwe dzięki funkcjonalnej przestrzeni i dużej powierzchni ładunkowej. Wnętrze tego samochodu jest uporządkowane i wyposażone w zaawansowane technologicznie elementy. Niektóre z elementów wnętrza, które zapewniają pasażerom komfort, to skórzana kierownica, fotele pokryte tkaniną i kilka miękkich w dotyku elementów wykończeniowych.

Jeśli chodzi o przestrzeń ładunkową, samochód dysponuje pojemnością 410 litrów, co jest wartością wystarczającą jak na jego wielkość. Oznacza to, że użytkownicy mogą z łatwością przewieźć kilka rzeczy, które będą im potrzebne podczas podróży. Należy jednak pamiętać, że samochód ten nie jest zbyt wygodny dla wyższych osób, ponieważ jest nieco ciasny.

Oszczędność paliwa

Ponieważ Ford Puma jest małym SUV-em, spodziewaj się, że będzie zużywał mniej paliwa niż większość jego konkurentów. Ponadto jest wyposażony w turbodoładowany silnik o małej pojemności, który zużywa mniej paliwa. Szacuje się na przykład, że Ford Puma z 2021 roku zużywa 5,3 litra paliwa, aby przejechać 62 mile.

  Częste problemy z Ford Puma

Cena

Ford Puma może być małym i wspaniałym SUV-em typu crossover, ale jego cena początkowa jest nieco wyższa niż większości konkurentów. W związku z tym, niektórzy mogą uznać ją za nieatrakcyjną, ale biorąc pod uwagę wysokiej klasy wnętrze, doskonałe osiągi i najlepsze funkcje technologiczne, w które jest wyposażony, Ford Puma jest wart każdej złotówki.

Początkowa cena Forda Pumy wynosi około 21 000 USD. Jeśli jednak wybierzesz wyższą wersję wyposażenia, będziesz musiał wyłożyć około 25 000 USD.

FAQ

Jak długo wytrzymuje Ford Puma?

Ford Puma jest jednym z najtrwalszych subkompaktowych SUV-ów na rynku. Przy odpowiedniej konserwacji Ford Puma może przejechać ponad 200 000 mil. Średnio, większość Fordów Puma wytrzymuje od 150 000 do 250 000 mil. Dlatego, jeśli chcesz, aby Twój Ford Puma służył dłużej, zadbaj o odpowiednią pielęgnację samochodu.

Czy Ford Puma 2019 ma jakieś problemy?

Tak, Ford Puma 2019 również ma problemy. Niemniej jednak, jego problemy nie są tak liczne jak te, których doświadczył Ford Puma pierwszej generacji. Niektóre z typowych problemów, na które powinni być gotowi użytkownicy Forda Puma 2019, to problemy z oprogramowaniem telematycznej jednostki sterującej i słabe połączenia elektryczne.

Jakie są niektóre z typowych problemów z Fordem Puma?

Jeśli jesteś na rynku używanego Forda Pumy, ważne jest, aby wiedzieć, który rok modelowy wybrać, a którego unikać. Ford Puma może być doskonałym SUV-em typu crossover, ale wiąże się z nim wiele problemów. Niektóre z najczęstszych problemów to niewypał silnika, problemy z hamowaniem, nierówna praca silnika, wyciek płynu hamulcowego, uszkodzona nagrzewnica i wiele innych.

  Lata, których należy unikać w przypadku Forda Rangera - najlepsze i najgorsze lata

Jak szybki jest Ford Puma?

Ford Puma nie jest może tak szybki jak samochód sportowy, ale i tak jest całkiem szybki. Ten subkompaktowy SUV może przyspieszyć od 0 do 60 mil na godzinę w 8,7 sekundy. Poza tym, samochód ten osiąga prędkość maksymalną 119 mil na godzinę. Należy pamiętać, że niższe wersje są wolniejsze niż najwyższe.

Dlatego, jeśli chcesz mieć szybszego Forda Pumę, rozważ wyższą wersję, czyli Forda Pumę ST.

Czy Ford Puma zachowuje swoją wartość?

Tak, Ford Puma dobrze trzyma swoją wartość. Szacuje się, że ten subkompaktowy SUV zachowa około 60% swojej pierwotnej wartości po 3 latach, co jest znakomitym wynikiem w porównaniu z rywalami. Co więcej, stary Ford Puma powoli staje się klasykiem, ponieważ wyprodukowano tylko kilka egzemplarzy tego modelu.

Jeśli więc planujesz sprzedać Forda Pumę po kilku latach posiadania, możesz być spokojny, wiedząc, że uzyskasz dobrą wartość odsprzedaży. Samochód musi być jednak w dobrym stanie i dobrze utrzymany.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, Ford Puma to fantastyczny subkompaktowy SUV z ładnym wnętrzem, doskonałymi właściwościami jezdnymi, przestronną przestrzenią ładunkową i wieloma udogodnieniami technologicznymi. Jest jednak również nieco kosztowny i ma kilka problemów, z którymi trzeba się zmierzyć. Jednak przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji jest to samochód, którym przyjemnie jeździ się po mieście, a nawet po autostradzie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z