Czy Hyundai Equus to dobry samochód?

Czy Hyundai Equus to dobry samochód?

Hyundai Equus to czterodrzwiowy duży luksusowy sedan, który był w produkcji w latach 1999-2016, zanim został wycofany z produkcji. W tym czasie Hyundai nie sprzedał ich w całości, ponieważ były one niezwykle drogie jak na odznakę Hyundai, niektóre z nich kosztowały nawet do 70 000 dolarów. Więc, czy Hyundai Equus jest dobrym samochodem?

Hyundai Equus to nie tylko dobry samochód, to świetny samochód z wielu powodów. Na początek dostaje wspaniałe silniki, które oferują wystarczającą moc, są gładkie i są naprawdę niezawodne. Projekt Equus wydaje się być mieszanką wielu innych ustalonych pełnowymiarowych sedanów, ale z wyraźną tożsamością Hyundai, która sprawia, że samochód jest klasyczny wewnątrz i na zewnątrz.

Wrażenia z jazdy to kawałek spokoju, ponieważ samochód jeździ po wybojach niesamowicie. Jest również cichy, stonowany i idealny do długodystansowych podróży. Jeśli chodzi o niezawodność, Equus jest naprawdę dobry, znacznie lepszy niż większość samochodów w segmencie pełnowymiarowych luksusowych sedanów.

Equus udało się zamortyzować całkiem sporo do teraz, co oznacza, że można je mieć za naprawdę niską cenę. To sprawia, że są niesamowite 2nd hand luksusowe limuzyny, zarówno dlatego, że są rzadkie, a ponieważ są one naprawdę dobre w tym, co robią. Praktyczność jest również doskonała, ponieważ Equus jest naprawdę dużym samochodem.

Hyundai Equus – Silnik

Linia silników Hyundai Equus rozpoczyna się od modelu JL 380, który jest wyposażony w silnik 3.8L V6 o mocy 266 KM i 260b-ft momentu obrotowego. Następny w kolejce jest JL 450 z silnikiem 4.5L V8 oraz 266 KM i 260lb-ft momentu obrotowego. 3.4L V6 JS330 i 3.8l v6 JS 380 uzyskują 247hp i 227l-ft momentu obrotowego. Range-topping modele są 2016 z 5,0L V8 z 430hp i 376lb-ft momentu obrotowego.

  Hyundai Veloster Niezawodność

Wszystkie modele otrzymują 6-biegową automatyczną skrzynię biegów, która naprawdę dobrze pasuje do charakteru samochodu. Wszystkie one są skojarzone ze stałym systemem RWD, co oznacza, że Equus bierze stary dobry sprawdzony przepis na pełnowymiarowego sedana z dużym V8, płynnym automatem i RWD.

Oznacza to, że Equus nie jest najbardziej wydajnym samochodem na świecie, zwłaszcza w odniesieniu do standardów Hyundaia, ale właśnie dlatego dostajemy z pełnowymiarowym luksusowym sedanem, gdzie luksus, komfort i płynność są priorytetem nad wydajnością.

Hyundai Equus – Design i podwozie

Hyundai Equus może nie wyglądać zbyt efektownie dla większości ludzi, ale Hyundai zrobił to celowo, ponieważ Equus ma być luksusowym rydwanem, który nie rzuca się w oczy. Hyundai nawet de-badged Equus więc większość ludzi nigdy nie będzie nawet wiedzieć, że jest to Hyundai. Wnętrze nie dorównuje niemieckim samochodom luksusowym z tamtej epoki, ale nadal jest niesamowicie pluszowe, a czasem nawet lepiej wyposażone.

Wrażenia z jazdy są tym, w czym Equus robi największy skok w stosunku do swoich braci i sióstr z Hyundaia. Samochód sunie po wybojach i niesamowicie dobrze izoluje od drogi. Jest to naprawdę luksusowy i wygodny samochód do podróżowania, ale oznacza to również, że nie lubi zakrętów, ponieważ dość mocno się w nie wali.

Hyundai Equus – Niezawodność i częste problemy

Hyundai Equus jest niezwykle niezawodnym samochodem, biorąc pod uwagę to, czym jest. Pełnowymiarowy sedan jest zazwyczaj jednym z najmniej niezawodnych samochodów, ponieważ jest ogromny, ciężki i wypełniony wszystkim. Jednak Equus jest o wiele lepszy, jeśli chodzi o niezawodność niż wszystkie jego niemieckie, amerykańskie i brytyjskie odpowiedniki, nawet się nie zbliżają.

  Hyundai Elantra Sport Niezawodność

Są jednak pewne kwestie, o których warto powiedzieć. Po pierwsze, samochód cierpi na pewne problemy z zawieszeniem, gdzie samochód może sag. Inne problemy obejmują przewody wykonane z soi, które są zjadane przez gryzonie, problemy z elektryką samochodu, takie jak system infotainment, oraz hamulce samochodu.

Hyundai Equus – Wartość i praktyczność

Kiedy po raz pierwszy pojawił się na rynku, najnowszy model Equus z najwyższej półki kosztował aż 70 000 dolarów, co jest śmieszne jak na samochód z emblematem Hyundai, ale prawie każdy, kto go kupił, powiedział, że samochód jest wart swojej ceny. Obecnie, gdy samochód zamortyzowany do zaledwie 15.0000 – 20.000 dolarów jest to niesamowita okazja do luksusowego samochodu, ponieważ koszty eksploatacji są również naprawdę dobre.

Praktyczność jest na równi z innymi samochodami z tego segmentu, co oznacza, że Equus jest dużym samochodem z dużą ilością miejsc siedzących i ogromną przestrzenią bagażnika. Widoczność jest również dobra, ale samochód może być nieco za duży dla tych, którzy zazwyczaj jeżdżą po ruchliwych ulicach miast.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai Equus?

Jeśli interesuje Cię zakup pełnowymiarowego luksusowego sedana ze wszystkimi bajerami, nie ma żadnego powodu, dla którego nie powinieneś rozważyć zakupu Equusa. Tak, to jest Hyundai, a Hyundai nie jest szczytem luksusu, ale biorąc pod uwagę, ile Equus kosztuje i jak dobrze robi, to jest ogromnie dobra oferta teraz.

  Hyundai Genesis Niezawodność

Możesz mieć bardziej luksusowe doświadczenie z niemieckimi pełnowymiarowymi sedanami z tej epoki, ale zapłacisz za nie dużo więcej pieniędzy, a także wydasz tonę więcej pieniędzy na naprawy i konserwację. Equus będzie trwał tyle, ile będziesz chciał, jeśli odpowiednio o niego zadbasz.

Dlaczego Hyundai zrezygnował z Equusa?

Powodem, dla którego Hyundai zaprzestał produkcji Equusa jest fakt, że sprzedaż pełnowymiarowych sedanów spadała przez ostatnie dwie dekady. Equus jest naprawdę drogim samochodem, ale te wydatki po prostu nie mogą być pokryte z zaledwie kilku tysięcy modeli sprzedawanych każdego roku.

Co więcej, siostrzana marka Hyundai’a – Genesis – ma teraz za zadanie produkować pełnowymiarowe samochody luksusowe pod parasolem Hyundai’a. W związku z tym Genesis G90 jest duchowym następcą Hyundai Equus.

Czy Hyundai Equus jest samochodem luksusowym?

Tak, Hyundai Equus jest na wskroś luksusowym samochodem z całą swoją duszą. Jest to samochód zaprojektowany tak, aby konkurować z najznakomitszymi luksusowymi samochodami świata, ponieważ posiada cechy, których nie można zobaczyć nawet w Klasach S, a nawet niektórych modelach Rolls Royce’a i Bentleyów.

Equus pokazuje, że Hyundai, marka ekonomiczna, wie jak stworzyć prawdziwie luksusowy samochód, który nie tylko oferuje niezwykle luksusowe doznania, ale także jest niezawodny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z