Czy Hyundai Santa Fe to dobry samochód?

Hyundai Santa Fe

Hyundai Santa Fe to średniej wielkości rodzinny SUV, który został po raz pierwszy wprowadzony z powrotem na początku lat 2000. Pierwsze dwie generacje Santa Fe były popularne wśród rodzin, ale prawdziwy skok popularności przyszedł wraz z ostatnimi dwoma generacjami, zwłaszcza najnowszym modelem. Jako takie, Santa Fe jest teraz jednym z najpopularniejszych średniej wielkości rodzinnych SUV-ów, ale czy Hyundai Santa Fe to dobry samochód?

Tak, najnowszy model Santa Fe jest bez wątpienia naprawdę dobrym samochodem, gdyż z tego właśnie powodu zdobył sporo nagród. Na początek silniki są dopracowane, wydajne i stosunkowo mocne. Nowy Santa Fe wygląda jak prawdziwy SUV z lat 20. dzięki futurystycznemu i eleganckiemu wystrojowi wnętrza i nadwozia. Wrażenia z jazdy nie są niczym szczególnym, ale wystarczą dla większości osób.

Jeśli chodzi o niezawodność, Santa Fe udaje się być w pierwszej 10-20% najbardziej niezawodnych średnich SUV-ów na rynku, ale są pewne kwestie, o których warto porozmawiać bardziej szczegółowo. Należą do nich kłopoty z silnikiem, problemy z hamulcami, problemy elektryczne oraz problemy z różnymi elementami wyposażenia i funkcjami.

Wartość-wise, Santa Fe należy do „przystępnej” średniej wielkości SUV nawias i udaje się utrzymać swoją wartość przyzwoicie na rynku 2nd hand. Praktyczność jest na równi z innymi SUV-ami z tego segmentu, co oznacza, że można go łatwo wykorzystać jako rodzinny transporter.

Hyundai Santa Fe – Jednostka napędowa

Najnowszy Santa Fe przeszedł facelifting około rok temu, kiedy to Hyundai postanowił zrezygnować ze wszystkich silników diesla ze swojej linii. W związku z tym linia silników benzynowych składa się z 2,5 l 4-cylindrowego turbodoładowanego silnika, który występuje w dwóch stopniach zestrojenia. Słabszy model dostaje 194 KM i 182lb-ft momentu obrotowego, podczas gdy mocniejszy model dostaje 281 KM i 311lb-ft momentu obrotowego.

  Hyundai Ioniq hybrid Niezawodność

Jeśli chcesz diesel Santa Fe, trzeba będzie przejść do modeli pre-facelift, które pochodzą z singlem 2,2L 4-cylindrowy silnik wysokoprężny z albo 193 KM lub 203 KM. Można również uzyskać Santa Fe w dwóch hybrydowych iteracji. Jeden dostaje 1,6L rzędowy 4-cylindrowy silnik z 265 KM w połączeniu z silnikiem elektrycznym, podczas gdy drugi używa tej samej konfiguracji, ale dostaje 230 KM w sumie.

Santa Fe jest dostępny albo jako FWD samochód lub pełny-na AWD samochód, który powinien być twój wybór biorąc pod uwagę, że jest to średniej wielkości SUV po wszystkim. Jeśli chodzi o wydajność, możesz spodziewać się około 41MPG w starszych dieslach, 28MPG w obecnych modelach benzynowych i do 140MPG w modelach hybrydowych.

Hyundai Santa Fe – Design i podwozie

Najnowszy model Hyundai Santa Fe wygląda znacznie lepiej w porównaniu z poprzednimi generacjami, które nie wszystkie były tak pamiętne. Połączenie pudełkowatej stylistyki SUV-a z futurystycznymi elementami, smukłymi reflektorami i dużym grillem znacznie zwiększa ogólną prezencję samochodu na drodze. Wnętrze jest ładnie rozplanowane i ma dużo klasy, ale nie jest na poziomie prawdziwego luksusowego SUV-a.

Układ jezdny i zawieszenie są dostosowane do łatwości obsługi i komfortu. Samochód jeździ po wybojach dość dobrze i przechyla się na zakrętach, co oznacza, że nie jest to sportowy SUV w żadnym wypadku. Podsumowując, Santa Fe prowadzi się jak większość innych średniej wielkości SUV-ów w tym segmencie.

Hyundai Santa Fe – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, większość renomowanych źródeł online, takich jak J.D. Power, RepairPal i Consumer Reports stwierdza, że Santa Fe należy do grupy „najbardziej niezawodnych SUV-ów średniej wielkości”. Oznacza to wiele, ponieważ średniej wielkości SUV-y są notorycznie drogie w naprawie, zwłaszcza nowsze modele z mnóstwem wyposażenia i technologii.

  Czy Hyundai Equus to dobry samochód?

Do najczęstszych problemów z Santa Fe należą zgaśnięcie silnika, nadmierne zużycie oleju oraz problemy elektryczne związane z systemem infotainment samochodu i akumulatorem/alternatorem. Musimy również wspomnieć o problemach z modułem ABS, eksplodującym szyberdachu, a także potencjalnie nawet możliwym zagrożeniu pożarowym.

Hyundai Santa Fe – Wartość i praktyczność

Cena bazowa podstawowego modelu FWD SE wynosi mocno poniżej 30 000 dolarów, co jest naprawdę dobrą ceną biorąc pod uwagę to, co dostajemy. W pełni załadowany model Calligraphy będzie ustawić cię z powrotem na $ 41,000 naprawdę łatwo, co jest nieco trudniejsze do przełknięcia, jak $ 40,000 można dostać kilka pluszowych SUV, które są zarówno większe i bardziej wydajne.

Praktyczność nie ma się czego wstydzić, ponieważ Santa Fe oferuje duże siedzenia, dużą przestrzeń bagażnika i świetną widoczność dookoła. Wyposażony jest w wiele przyjaznych rodzinie elementów, takich jak schowki wewnętrzne, porty USB, bezprzewodowe ładowarki i rolety przeciwsłoneczne. Łatwo jest też wsiadać i wysiadać z Santa Fe dzięki większemu prześwitowi.

Sekcja FAQ

Jakie samochody rywalizują z Hyundai Santa Fe?

Najbliższym konkurentem Hyundai Santa Fe jest Kia Sorento, która korzysta z mniej więcej tego samego układu napędowego i innych podstaw. Inni konkurenci to Subaru Forester, Honda CR-V, Nissan Rogue, Toyota RAV-4, Jeep Cherokee, Chevy Equinox, Mazda CX-5 i Ford Escape.

Jest to niezwykle konkurencyjny segment, co oznacza, że istnieje wiele innych SUV-ów, które mogą konkurować z Santa Fe, ale te są ogólnie najbardziej popularne.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Azera

Czy Hyundai Santa Fe jest luksusowym SUV-em?

W pełni załadowany Hyundai Santa Fe z najmocniejszym silnikiem, napędem AWD i poziomem wykończenia Calligraphy będzie Cię kosztował około 40 000 – 42 000 dolarów, co z pewnością jest dużą sumą pieniędzy. Jednak „najtańszym” prawdziwie luksusowym konkurentem jest Volvo XC90, które zaczyna się od nieco poniżej 50 000 dolarów. Mercedes GLE jest bliżej 60.000 dolarów, podczas gdy BMW X5 jest znacznie powyżej 60.000 dolarów.

Oznacza to, że Santa Fe jest gdzieś pomiędzy tanim SUV-em a luksusowym SUV-em, ale nie może w ogóle konkurować z prawdziwymi luksusowymi SUV-ami.

Jak długo powinien wytrzymać Hyundai Santa Fe?

Trudno przewidzieć, jak długo może trwać jakikolwiek samochód, ponieważ jest to głównie zależne od tego, jak dobrze o niego dbasz. Jednak gdybyśmy mieli przewidywać, powiedzielibyśmy, że Santa Fe powinien być w stanie z łatwością zrobić 200 000 -250 000 mil bez konieczności przeprowadzania poważnych remontów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z