Czy Tesla Smart Summon działa?

Tesla to jeden z najbardziej zaawansowanych samochodów na rynku. Może pochwalić się takimi funkcjami jak autopilot, system samojezdny oraz inteligentne przywołanie. Ale czy funkcja inteligentnego przywołania działa?

Funkcja inteligentnego przywołania Tesli działa. Nie jest jednak zbyt skuteczna i wymaga udoskonalenia. Wydany pod koniec września 2019 roku, funkcja inteligentnego wezwania pozwala kierowcy Tesli wezwać swój samochód z całego parkingu bez kierowcy. Niemniej jednak, kierowca powinien monitorować samochód z zewnątrz.

Od momentu wydania, funkcja Tesla smart summon działa dobrze dla większości właścicieli Tesli, ale niektórzy ludzie mieli również okropne doświadczenia z tą technologią. Tak więc, zanim zdecydujesz się zainicjować inteligentną funkcję przywoływania, ważne jest, aby znać jej mocne i słabe strony.

Poza tym, technologia inteligentnego przywołania działa, jeśli smartfon kierowcy lub właściciela znajduje się w odległości do 200 stóp od samochodu. Dodatkowo, kierowca lub klient powinien cały czas utrzymywać linię wzroku do pojazdu. Jest to ważne, aby uniknąć wszelkich przeszkód na drodze, na które samochód może wpaść.

Ponadto, kierowca musi trzymać palec cały czas na przycisku w aplikacji telefonu, aby samochód mógł manewrować. Jeśli kierowca podnosi palec z przycisku, to zatrzyma się natychmiast. Dobrą rzeczą jest to, że przywołany samochód utrzymuje prędkość około 6 mil na godzinę, co zapobiega poważnym uszkodzeniom lub obrażeniom.

Co więcej, Tesla zaprojektowała system tak, aby był niezwykle ostrożny. Na przykład, inteligentny summon nie może zaangażować samochód w przestrzeni publicznej, takich jak przekraczanie publicznej ulicy. Jeśli więc wezwiesz Teslę, by przejechała przez ulicę, zatrzyma się. Samochód nie może też wjechać w bardzo ciasne miejsca lub skomplikowane obszary.

  Voiko Teslan viedä mekaanikolle?

Jak aktywować Tesla smart summon?

Aktywacja Tesla smart summon jest prosta. Musisz otworzyć swoją aplikację Tesla smart, kliknąć na wezwanie i wybrać ikonę inteligentnego wezwania. Następnie należy nacisnąć i przytrzymać przycisk „COME TO ME”. Można też, przeciwnie, dotknąć ikony, ustawić zamierzony cel podróży poprzez zmianę mapy, a następnie nacisnąć i przytrzymać przycisk „GO TO TARGET”.

Który z nich jest lepszy – inteligentne przywołanie czy ręczne?

Tak, inteligentne przywołanie to przyszłość, ale w tej chwili musisz przejąć kontrolę nad swoją Teslą, zanim wjedzie ona w pojazd lub pieszego, gdy ją przywołasz. Głównym powodem, dla którego inteligentne przywołanie nie jest w pełni skuteczne, jest ograniczony zasięg, wymóg utrzymywania linii wzroku z samochodem oraz ostrożny styl jazdy.

Jakie są niektóre słabe strony Tesla smart summon?

Mimo że Tesla smart summon ułatwia pracę kierowcy, przychodząc do niego zamiast niego, ma kilka słabych stron. Jedną z głównych słabości jest samochód zgarniając do obiektów lub słupów, jak mija je. Tak, samochód może łatwo przekazać obiekt, ale może również łatwo zadrapać go, jak przechodzi przez.

Inną poważną słabością jest to, że Tesle są nadmiernie agresywne, gdy piesi znajdują się blisko boku samochodu. Jest to bardzo niebezpieczne i może łatwo zranić pieszego, który przechodzi w pobliżu. W przeciwieństwie do inteligentnego wezwania, ludzki kierowca będzie reagować znacznie szybciej w takim przypadku.

Mimo że funkcja inteligentnego przywołania nie jest skuteczna w przypadku obiektów bocznych, ludzi lub przeszkód, reaguje szybciej w przypadku zderzenia czołowego. Jeśli więc od przodu zbliża się inny samochód lub pieszy, reakcja będzie znacznie szybsza i samochód zatrzyma się niemal natychmiast.

  Czy jazda Teslą jest tańsza niż pojazdem na gaz?

Funkcja ta nie jest w stanie kontrolować szybszych samochodów, szybko poruszających się osób i rowerów. W takich przypadkach samochód może łatwiej uderzyć w ludzi lub wpaść na nich. Dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z inteligentnego summona w przestrzeni publicznej.

FAQ

Czy inteligentne przywołanie Tesli jest legalne?

Tak, Tesla smart summon jest legalna. Jednak funkcja ta nie jest w pełni niezawodna i nawet Tesla ostrzega swoich użytkowników przed poleganiem na niej przez większość czasu. Wynika to z faktu, że funkcja ta nie jest w pełni autonomiczna. Dlatego firma zachęca właścicieli do korzystania z niej w prywatnych garażach, a nie w publicznych zatokach parkingowych.

Czy funkcja inteligentnego przywołania Tesli jest przydatna?

Mimo że niezbyt skuteczna, funkcja smart summon jest nadal bardzo przydatna. Może bowiem pomóc osobom niepełnosprawnym lub tym, którzy nie chcą moczyć się w deszczu. Wystarczy, że zadzwonisz do samochodu, a on przyjedzie tam, gdzie jesteś. Dostarczy samochód z miejsca parkingowego do miejsca, w którym się znajdujesz.

Czy Tesla smart summon jest standardem we wszystkich Teslach?

Tak, funkcja Tesla smart summon jest standardowo dostępna we wszystkich modelach Tesli. Obejmuje to Tesla model 3, Y, S i X. Jednak funkcja ta nie jest standardem w modelach Tesla zbudowanych przed wrześniem 2019 roku. Poza tym, możesz zaktualizować oprogramowanie, aby mieć najnowsze aktualizacje.

Czy Tesla może sama zaparkować w garażu?

Tak, Tesla może sama zaparkować w garażu. Wszystko, co musisz zrobić, to nakazać mu za pomocą funkcji inteligentnego przywołania. Tę funkcję można znaleźć w Tesli Model S, X, Y, a ostatnio także w Modelu 3. Jednak Tesla wciąż nad nią pracuje, aby uczynić ją jeszcze bardziej praktyczną.

  Co jest takiego wyjątkowego w Tesli?

Oprócz parkowania samochodu w garażu, summon może również otworzyć drzwi garażowe, aby wejść lub wyjść i zamknąć po zaparkowaniu. Jest to ważna funkcja, ponieważ zapobiega przeciskaniu się w ciasnych miejscach w garażu lub nawet w publicznych zatokach parkingowych. Wystarczy aktywować funkcję przywoływania, aby umożliwić zaparkowanie samochodu.

Podsumowanie

Tesla smart summon to bardzo skuteczna funkcja, która pozwala na wezwanie samochodu, aby przyjechał do Ciebie. Jednak, aby funkcja działała poprawnie, telefon musi znajdować się w odległości do 200 stóp. Poza tym, podczas całego procesu będziesz musiał bacznie obserwować pojazd.

Ponieważ funkcja inteligentnego przywoływania nie jest w 100% skuteczna, zachowanie oka może uchronić samochód przed wpadnięciem na przeszkodę lub potrąceniem pieszego. Dlatego zawsze uważaj i nie stosuj tej funkcji w skomplikowanym terenie lub ciasnej przestrzeni.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z