Dlaczego Mercedesy są używane jako taksówki?

Jeśli byłeś w krajach takich jak Niemcy czy Austria, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wsiadałeś lub widziałeś taksówkę marki Mercedes. Tak, taksówki Mercedes są powszechne w tych krajach, mimo że są luksusowe. Ale dlaczego Mercedesy są używane jako taksówki?

Mercedes jest używany jako taksówka, ponieważ kierowcy płacą niższe podatki niż w przypadku zakupu tanich samochodów. Jednak nie obowiązuje to wszędzie, ale w kilku krajach w Europie. Tak więc, jeśli taksówkarz kupi Forda Fiestę, może zapłacić więcej podatków niż kierowca, który kupi Mercedesa klasy E.

Jednak nie wszystkie niemieckie samochody luksusowe są używane jako taksówki. Na przykład, trudno jest zobaczyć BMW, Audi lub Porsche używane jako taksówka. Wynika to z faktu, że koszty ubezpieczenia i utrzymania są dość wysokie w porównaniu z Mercedesami. Co więcej, Mercedes oferuje bardziej niezawodne samochody niż większość z tych marek.

Które modele Mercedesa są używane jako taksówki?

Nawet jeśli Mercedes-Benz jest używany jako taksówka, nie wszystkie modele są używane jako taksówki. Zazwyczaj popularnymi modelami używanymi jako taksówki są Mercedes-Benz Klasy E i Klasy S. Dzięki ich przestronnemu wnętrzu i znakomitej przestrzeni na nogi. Poza tym z łatwością mieszczą wszystkich pasażerów, od wysokich do niskich.

Dodatkowo Mercedes-Benz klasy E i S są najbardziej niezawodnymi modelami Mercedesa na rynku. Dlatego koszty utrzymania tych modeli są nieco niższe w porównaniu z podstawowymi modelami, takimi jak Klasa A, Klasa CLA i Klasa C.

Mimo że Klasa E i Klasa S są najpopularniejszymi modelami taksówek Mercedes, to Klasa E jest najczęściej spotykana. Wynika to z faktu, że jest to najbardziej niezawodny Mercedes-Benz. Ponadto, w przeciwieństwie do większości niemieckich samochodów luksusowych, jest on nieco bardziej niezawodny.

  Volvo vs. Mercedes: Niezawodność

Które kraje używają Mercedesa jako taksówki?

Kilka krajów w Europie preferuje Mercedesy jako taksówki. Należą do nich Niemcy, Austria, Cypr, Grecja, Maroko i Dania. Nie oznacza to jednak, że wszystkie taksówki w tych krajach to Mercedesy. W rzeczywistości jednak Mercedes jest główną marką samochodów używanych w taksówkach.

Co sprawia, że Mercedes jest odpowiedni dla biznesu taksówkowego?

Istnieje kilka powodów, dla których Mercedes jest preferowany w biznesie taksówkowym w porównaniu z innymi markami samochodów. Oto niektóre z nich:

  • Mercedes jest bardzo niezawodny z doskonałym przebiegiem. Co więcej, w latach 90-tych Mercedes był jedyną marką, która oferowała sedany z silnikiem diesla. W rezultacie było to bardziej ekonomiczne dla taksówek, ponieważ zatrzymują się one i jadą kilka razy dziennie.
  • Drugim powodem jest to, że jazda taksówką była uważana za luksus, z którego korzystali ludzie zamożni, którzy woleli jeździć prestiżowym samochodem. Jest to wizerunek, który Mercedes zawsze przedstawiał.
  • Innym powodem, dla którego Mercedes był preferowany jako taksówka jest specjalna wersja kabiny, którą oferowali. Samochód ten występował w zalecanym oficjalnym kolorze beżowym i posiadał specjalne wzmocnienie zawieszenia, aby zmniejszyć ciężar przewożenia dużej ilości bagażu.

FAQ

Dlaczego ludzie wolą Mercedesa od BMW?

Mercedes i BMW mają duży udział w rynku samochodów luksusowych na całym świecie. Ostatnio BMW wyprzedziło Mercedesa, ale Mercedes nadal utrzymuje tytuł najbardziej prestiżowej marki samochodowej. Dlatego też wielu zamożnych ludzi nadal woli Mercedesa od BMW.

  Jakie są najlepsze opony do Mercedesa C300?

Samochody Mercedesa są wysoko zaawansowane technologicznie, wygodne, luksusowe i bardzo bezpieczne. Ponadto, są bardziej niezawodne i trwałe niż BMW. Ludzie zazwyczaj wybierają BMW ze względu na jego sportowy wygląd i doskonałe wrażenia z jazdy. Na dodatek linia AMG ma bardziej wydajne samochody niż linia BMW M Power.

Dlaczego Mercedes-Benz jest tak drogi?

Mercedes-Benz jest tak drogi, ponieważ stworzył markę dla siebie. Są najbardziej prestiżową marką samochodową na świecie. Drugim powodem jest to, że buduje wysoko zaawansowane technologicznie pojazdy. Poza tym są one najbardziej spójną marką samochodową od czasu, gdy Daimler i Benz & Cie połączyły się, tworząc Mercedes-Benz.

Dlaczego BMW nie są używane jako taksówki?

Głównym powodem, dla którego BMW nie są używane jako taksówki jest to, że nie są one trwałe. Większość modeli BMW ma wiele problemów po przejechaniu 350 000 mil. Inaczej jest w przypadku Mercedes-Benz, ponieważ większość ich modeli może przejechać ponad 600,000 mil z mniejszą ilością poważnych problemów.

Poza tym składki ubezpieczeniowe w przypadku BMW są wyższe niż w przypadku Mercedesa. Dlatego taksówkarze wolą używać Mercedesa, ponieważ są one tańsze w utrzymaniu. Co więcej, części zamienne BMW są również dość drogie, co jest kolejnym powodem, dla którego nie są one preferowane w biznesie taksówkarskim.

Czy Mercedes, BMW i Audi są w Niemczech samochodami luksusowymi czy zwykłymi?

Przede wszystkim zależy to od modelu samochodu. Jeśli jest to Mercedes, BMW lub Audi z niższej półki, to jest on uważany za zwykły samochód. Jeśli jednak jest to model wyższej klasy, taki jak klasa S, klasa G, RS7, Q7, BMW X6 lub BMW X7, są one uważane za luksusowe.

  Czy wysoka osoba zmieści się w Mercedesie SLK?

Co więcej, większość z tych marek zalała rynek, ponieważ są to samochody lokalne. W rezultacie, ludzie są przyzwyczajeni do nich i większość z nich widzi je jako zwykłe samochody. Jednak niektóre z tych samochodów nie mają cech, które są zawarte w modelach sprzedawanych w Ameryce. Na przykład, zamiast skórzanych siedzeń, niektóre z nich mają siedzenia z materiału.

Jakie samochody są używane jako taksówki w Niemczech?

Głównym samochodem używanym jako taksówka w Niemczech jest Mercedes-Benz klasy E. Można jednak spotkać się z różnymi markami i modelami samochodów, takimi jak BMW, Audis, Toyoty, a nawet Nissany. Najpopularniejsze standardowe samochody używane jako taksówki w Niemczech to Nissan Leaf, Dacia i stary model Toyota Crown.

Przed 1971 rokiem wszystkie taksówki w Niemczech musiały być czarne z małym podświetlanym znakiem „TAXI” na dachu samochodu. Ponadto, taksówki muszą być sedanami, kombi lub MPV.

Z dołu

Mercedesy są głównie używane jako taksówki z powodu ich niezawodności i wyjątkowego przebiegu. Ponadto Mercedes-Benz jest prestiżową marką, co sprawia, że wielu zamożnych ludzi woli go od innych marek. W końcu Mercedes wyprodukował pierwszego sedana z silnikiem diesla, który był bardziej ekonomiczny dla biznesu taksówkowego.

W Niemczech posiadanie Mercedesa do taksówki oznacza płacenie mniejszego podatku niż posiadanie tańszego samochodu, takiego jak Toyota Yaris czy Ford Fiesta. Najpopularniejsze modele Mercedesa dla taksówek to Mercedes Klasy E i Klasy S.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z