Volvo vs. Mercedes: Niezawodność

Jednym z głównych czynników, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie luksusowego samochodu jest niezawodność. Większość luksusowych samochodów nie jest zbyt niezawodna ze względu na zaawansowane technologie, w które są wyposażone. Ale który luksusowy samochód jest bardziej niezawodny, gdy wybieramy między Mercedes-Benz a Volvo?

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, Mercedes-Benz jest bardziej niezawodny niż Volvo. Według Consumer Reports, Volvo jest jedną z najmniej niezawodnych marek luksusowych na rynku. Mercedes plasuje się wyżej niż Volvo w rankingu niezawodności Consumer Reports. Roczne utrzymanie Mercedesa jest jednak droższe niż Volvo.

Właściciel Mercedesa może być zmuszony zapłacić średnio około 900 dolarów rocznie za naprawę swojego samochodu, podczas gdy właściciel Volvo będzie musiał zapłacić tylko około 770 dolarów. Jednak w dłuższej perspektywie właściciel Volvo może być zmuszony zapłacić więcej, ponieważ marka ta jest synonimem kosztownych napraw w miarę starzenia się pojazdów.

Najbardziej niezawodne modele Mercedesa i Volvo

Volvo S60

Volvo S60 to najbardziej niezawodny model Volvo na rynku. W indeksie niezawodności Consumer Reports plasuje się nieco poniżej średniej. Jest to jednak najwyżej sklasyfikowany model Volvo, razem z modelem V60 hatchback. Volvo S60 to luksusowy sedan klasy podstawowej.

Ten mały luksusowy sedan może pomieścić pięć osób. Ponadto, może pochwalić się mocnym silnikiem i możliwością wyboru napędu AWD lub FWD. Posiada również 8-biegową automatyczną skrzynię biegów Geartronic.

Oprócz posiadania przystojny wygląd zewnętrzny, który jest bardzo atrakcyjny dla oka, S60 również pochodzi z luksusowym wnętrzem i to jest bardziej przestronne niż jego bliskiego konkurenta (Mercedes Klasy C). Fotele są wygodne i wyposażone w 12,3-calowy ekran cyfrowy.

  Czy można zmienić grill w Mercedesie?

Inne elementy wyposażenia wnętrza to masujące fotele przednie, ambientowe oświetlenie wnętrza, konsola środkowa z wysuwaną tacką oraz wyświetlacz head-up. Warto jednak zauważyć, że system infotainment może być trudny w obsłudze. Model ten kosztuje około 40 000 dolarów.

Mercedes-Benz Klasy E

Nagroda dla najbardziej niezawodnego Mercedes-Benz wędruje do Klasy E. Od momentu wprowadzenia na rynek Klasa E wyróżniała się spośród innych modeli Mercedesa wysoko ocenianymi wskaźnikami bezpieczeństwa i niezawodności. Klasa E 2008 należy do najbardziej niezawodnych modeli Klasy E wszechczasów.

Mercedes-Benz Klasy E z biegiem lat rejestruje mniej problemów w porównaniu z Klasą S, Klasą C, a nawet Klasą A. Następny w kolejce najbardziej niezawodnych modeli Mercedesa jest GLC-Class. Klasa E ma bazową cenę 63 000 dolarów i jest jednym z najlepszych luksusowych sedanów klasy średniej na rynku.

Najmniej niezawodne modele Mercedesa i Volvo

Volvo XC90

Volvo XC90 jest jednym z najmniej niezawodnych pojazdów na rynku. Co więcej, model ten plasuje się najniżej wśród niezawodnych samochodów Volvo. Oprócz wysokich kosztów napraw, Volvo XC90 spędza więcej czasu w garażu niż inne modele Volvo.

Niektóre z powszechnych problemów, które sprawiają, że ten samochód nie jest niezawodny, to problemy z zawieszeniem i osią. Większość właścicieli Volvo XC90 jest również zazwyczaj zmuszona do naprawy problemów z elektryką. Należy pamiętać, że nie wszystkie modele XC90 wypadają słabo pod względem niezawodności. Jednak modele wyprodukowane po 2015 roku miały wiele problemów z niezawodnością.

Pomimo tego, że jest zawodny, Volvo X90 jest pięknym SUV-em, który sprzedaje się za około 50 000 dolarów. Jest to jeden z najwybitniejszych średniej wielkości luksusowych SUV-ów na rynku. Model ten może pochwalić się wieloma funkcjami z zakresu bezpieczeństwa i zaawansowanej technologii, które stawiają go ponad wieloma konkurentami.

  Czy można samemu wymienić olej w Mercedesie?

Mercedes-Benz Klasy C

Mercedes-Benz Klasy C jest najbardziej zawodnym modelem Mercedesa. Zaraz za nim plasuje się Mercedes Klasy A. Klasa C miała 3 przypomnienia o bezpieczeństwie wydane przez NTSA, a jedna trzecia zakupionych samochodów Klasy C miała problemy w ciągu pierwszych 5 lat.

Niektóre z powszechnych problemów, które doświadcza model Klasy C są związane z elektryką nie-silnikową, układem paliwowym, układem wydechowym, akumulatorem, infotainment i karoserią. Pomimo problemów z niezawodnością, Klasa C jest doskonałym, małym, luksusowym sedanem, którego cena początkowa wynosi 41 600 dolarów.

Pomimo niższych ocen niezawodności, Klasa C sedan wyposażona jest w potężny 2,0-litrowy turbodoładowany czterocylindrowy silnik o mocy 255 koni mechanicznych. Nabywca ma możliwość wyboru systemu AWD lub RWD. Negatywnym aspektem jest fakt, że samochód ten jest dość kompaktowy i nie jest idealny dla wyższych osób.

FAQ

Dlaczego powinienem kupić Volvo zamiast Mercedesa?

Pomimo tego, że Volvo i Mercedes są luksusowymi samochodami, Volvo ma lepsze notowania, jeśli chodzi o bezpieczeństwo niż Mercedes. Ponadto Volvo jest tańsze niż Mercedes-Benz, co czyni je fantastyczną opcją dla osób szukających luksusowych pojazdów w przystępnej cenie.

Volvo jest uważane za najbezpieczniejszy samochód luksusowy na rynku ze względu na mnóstwo funkcji bezpieczeństwa, w które jest wyposażone. Obejmują one asystenta utrzymania pasa ruchu, wykrywanie pieszych z funkcją automatycznego hamowania, wykrywanie martwego pola, wykrywanie rowerzystów i wiele innych.

Który samochód luksusowy jest najbardziej niezawodny – Volvo, Mercedes, BMW czy Audi?

Wszystkie te samochody mają ponadprzeciętne wskaźniki niezawodności. BMW jest najbardziej niezawodne, za nim plasuje się Mercedes, a następnie Volvo. Audi jest najmniej niezawodne spośród tych czterech luksusowych marek. Większość modeli BMW ma wskaźnik niezawodności powyżej 95%, a Mercedes powyżej 90%.

  Najmocniejszy silnik Mercedesa?

Dlaczego Mercedes i Volvo są zawodne?

Obie te marki są zawodne, ponieważ są wyposażone w wiele technologii. W związku z tym łatwiej o problemy, zwłaszcza gdy oprogramowanie nie jest aktualizowane. Poza tym, aktualizacje mogą również pójść źle i spowodować, że samochód będzie miał problemy.

Który luksusowy samochód wytrzymuje najdłużej – Volvo czy Mercedes?

Jeśli chodzi o trwałość, niewiele luksusowych samochodów może konkurować z Mercedesem. Nawet jeśli Volvo tworzy trwałe samochody luksusowe, Mercedes nadal tworzy najbardziej trwałe pojazdy. Poza tym Mercedes jest znacznie łatwiejszy w utrzymaniu niż Volvo.

Jakie są kryteria oceny niezawodności samochodu?

Aby określić niezawodność samochodu, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Należą do nich wiek samochodu, czas potrzebny na naprawę samochodu, koszty naprawy i częstotliwość napraw samochodu. Wyklucza to normalne naprawy, takie jak wymiana oleju, opon i hamulców.

Najbardziej niezawodne samochody nie psują się łatwo lub potrzebują więcej czasu, aby się zepsuć. W większości przypadków nie odnosi się to do wszystkich samochodów danej marki, ponieważ niektóre modele doświadczają więcej problemów niż inne. Na przykład, większość modeli Mercedesa doświadcza mniej problemów w ciągu pięciu lat niż większość modeli Volvo.

Mercedes bije Volvo pod względem niezawodności

Jeśli szukasz niezawodnego luksusowego pojazdu, zarówno Volvo jak i Mercedes są doskonałym wyborem. Mimo wszystko Mercedes ma lekką przewagę nad Volvo, ale to Volvo jest bezpieczniejszym samochodem. Ale jeśli chcesz znaleźć najbardziej niezawodny samochód, ważne jest, aby sortować model po modelu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z