Czy można zmienić grill w Mercedesie?

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów samochodów Mercedes-Benz jest grill. Czy jednak możliwa jest zmiana grilla w Mercedesie?

Tak, jest to możliwe. Jeśli nie podoba się Państwu grill w Mercedesie, mogą go Państwo wymienić. Większość ludzi zmienia luksusowy grill Mercedesa na sportowy. Nie jest to jednak łatwa procedura. Wynika to z faktu, że będziesz musiał wymienić kilka części, takich jak przedni zderzak, chłodnica i zespół reflektorów.

Przedni grill jest jedną z części samochodu, które ulegają nadmiernemu zużyciu. Tak więc, jeśli zauważysz, że Twój grill jest zużyty lub po prostu chcesz go zmienić na bardziej atrakcyjny grill, będziesz musiał wykonać pewne kroki. Poza tym, dzisiejsze grille Mercedesa są zazwyczaj wykonane z plastiku, w przeciwieństwie do starych modeli, które były wykonane z metalu.

Jak mogę zmienić grill w Mercedesie?

Jeśli Twój grill Mercedesa jest zużyty lub chcesz zmienić sportowy grill na luksusowy lub odwrotnie, proces jest prosty. Jeśli jednak jest to pierwszy raz, wykonanie wymiany może być kłopotliwe i zająć Ci ponad 2 godziny. Oto procedura:

  • Po pierwsze i najważniejsze, zidentyfikuj typ grilla, który chcesz wymienić w swoim Benz. Jeśli jest to ten sam typ, a następnie proces jest łatwy. Ale jeśli nie jest, trzeba będzie również zmienić chłodnicę, zespół reflektorów i zderzak przedni.
  • Zacznij od sprawdzenia górnej części grilla. Ta część jest zwykle ustalona w pozycji przez dwa plastikowe kołki, które siedzą w grillu. Są one zazwyczaj ukryte poniżej wykończenia lub kawałek pokrywy. W zależności od doświadczenia, można albo usunąć kawałek wykończenia lub odłączyć kawałek z pokrywą nadal na.
  • Następnie należy zdjąć plastikową osłonę, obracając plastikową blokadę o 90 stopni, aby ją odłączyć. Następnie zdejmij przelew i spust linki z pokrywy. Zakończyć poprzez pociągnięcie do przodu na pokrywie z każdej strony i pociągnąć do góry tylną część pokrywy i usunąć go.
  • Ponieważ grill jest mocowany na miejscu za pomocą wielu plastikowych zatrzasków wokół dna i końcówki, która spoczywa w kanale z każdej strony, będziesz musiał zastosować trochę nacisku ręką i wcisnąć dolną część grilla z powrotem do środka i w kierunku chłodnicy.
  • Następnie, grill będzie obracać się w na dole i zapewnić dostęp do elementu montażowego na górze.
  • Teraz można szybko dotrzeć z płaskim śrubokrętem i powoli pry połączenie grill z samochodu.
  • Jeśli jesteś doświadczonym mechanikiem lub majsterkowiczem i wiesz, czego szukasz, możesz iść dalej i odłączyć górną część grilla pozbywając się pokrywy. Ale jeśli jesteś niedoświadczony, trzeba będzie usunąć pokrywę dla łatwości pracy.
  • Teraz, że góra i dół grilla są wolne, wyciągnąć boki grilla do góry i na zewnątrz z kanału, w którym spoczywa.
  • Możesz przystąpić do wymiany grilla z nowym podobnym grillem, lub zmienić niezbędne części, aby naprawić sportowy lub luksusowy grill na swoim samochodzie.
  • Aby ponownie zainstalować, grill, postępuj zgodnie z odwrotnymi krokami powyżej. Nie powinno to zająć dużo czasu, ponieważ jest to proste.
  Jaki jest najlepszy Mercedes Benz dla kobiety?

Dlaczego Mercedes posiada różne rodzaje kratek?

Mercedes-Benz oferuje różne rodzaje kratek, aby zróżnicować przeznaczenie różnych samochodów Mercedesa. Zazwyczaj Mercedes oferuje cztery różne rodzaje kratek, które obejmują standardowe, AMG, Maybach i EV. Oto jak wyglądają różne rodzaje kratek Mercedesa:

Standardowy grill – Standardowy grill Mercedes pochodzi z poziomych linii podzielonych na dwie części i wyróżnione przez pionową linię, z trzypunktową gwiazdą na górze grilla.

Grill AMG – Jest to jeden z najbardziej spektakularnych grilli Mercedesa. W odróżnieniu od grilla standardowego, grill AMG posiada dużą trzypunktową gwiazdę Mercedesa w centralnej części grilla. Dodatkowo linie są pionowe, a nie poziome jak w grillu standardowym.

Grill Maybach – jest to najbardziej luksusowa jednostka Mercedesa. Grill Maybach posiada trzypunktową gwiazdę na szczycie grilla. Co więcej, w górnej części grilla znajduje się napis „Maybach”. Podobnie jak w przypadku AMG, linie Maybacha są pionowe, ale bardziej niż linie AMG.

Grill EV – jest to najnowszy dodatek do linii samochodów Mercedesa. Grill EV lub EQ posiada dużą plakietkę z trójramienną gwiazdą na środku grilla. Co więcej, posiada on wiele poziomych linii wokół emblematu Mercedesa.

FAQ

### Jak zmienić grill w moim Mercedesie Klasy E?
Wymiana grilla w Mercedesie Klasy E jest bardzo prosta. Zacznij od usunięcia zaczepu na górze plastikowej osłony za pomocą płaskiego śrubokręta. Następnie należy pozbyć się dolnej plastikowej osłony, po czym wyjąć kratkę, która będzie widoczna po zdjęciu osłony. Na koniec należy ponownie zamontować kratkę.

  Które modele Mercedesa mają kamery 360°?

Czym jest grill Mercedes Panamericana?

Jest to grill GTR-a, który jest hołdem dla legendarnego samochodu w historii Mercedesa: 300 SL Gullwing z 1952 roku. Pierwszy SL był samochodem czysto wyścigowym i brał udział w wyścigu Carrera Panamericana, który odbył się na Autostradzie Panamerykańskiej w Meksyku. Historia tego wyścigu jest tym, co sprawia, że grill jest niezapomniany.

Czy można jeździć samochodem bez przedniego grilla?

Tak, można. Poza tym, większość samochodów posiada grille dla wyglądu. Jeśli więc grill jest zużyty, a Ty go nie wymieniłeś, nie musisz się martwić. Powietrze nadal będzie przepływać wewnątrz maski i chłodzić nagrzane części, takie jak silnik i chłodnica.

Podsumowanie

Jeśli do tej pory zastanawiałeś się, czy możesz wymienić grill w swoim Mercedesie-Benzie, to już nie musisz. Jest to możliwe pod warunkiem, że jesteś gotowy wygospodarować czas i wymienić grill na nowy lub inny rodzaj. Większość osób wymienia standardowe kratki na sportowe lub w stylu AMG.

W większości przypadków będziesz musiał zdemontować zderzak. Jeśli jednak zmieniasz grill na inny, być może będziesz musiał zdemontować chłodnicę i reflektory. Dzięki powyższej procedurze krok po kroku, wymiana grilla na nowy nie powinna być żadnym wyzwaniem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z