Które modele Mercedesa mają kamery 360°?

Które modele Mercedesa mają kamery 360°?

Kilka lat temu Mercedes wprowadził kamerę 360° i od tego czasu kamera 360° jest dostępna w każdym komercyjnym i niekomercyjnym modelu Mercedesa. Na różnych rynkach kamera 360° jest częścią pakietu parkingowego lub pakietu Vision.

Kamera 360° to przydatny element technologii, który zwiększa bezpieczeństwo i ułatwia parkowanie oraz manewrowanie w ciasnych miejscach. Praktycznie wszystkie nowsze samochody są wyposażone w opcjonalne kamery 360°, a niektóre rządy nawet nakazują, aby kamery cofania były standardową opcją w każdym nowszym pojeździe.

Funkcjonalność kamery 360

Kamera Mercedes 360° składa się z 4 lub więcej kamer, jednej na przednim zderzaku, 2 na lusterkach i jednej na tylnym zderzaku. Kamery te mają na celu zapewnienie wizualnej pomocy podczas parkowania lub innych scenariuszy, takich jak off-roading lub nawet jako kamery na desce rozdzielczej w sytuacjach awaryjnych.

Kamery te posiadają również dodatkowe funkcje, takie jak widzenie w nocy, które umożliwia dostrzeżenie pieszych lub zwierząt w słabo oświetlonej sytuacji lub potencjalnych zagrożeń na drodze przed nami. Kamery te są również w stanie odczytywać znaki drogowe i wyświetlać ograniczenia prędkości lub inne cenne informacje na desce rozdzielczej.

Kamery te są również wyposażone w zaawansowane czujniki parkowania, które współpracują z kamerą, aby precyzyjnie określić pozycję samochodu w ciągu kilku sekund. Modele Mercedes oferują także podgląd na żywo kierunku jazdy podczas cofania, dzięki czemu można zaparkować samochód dokładnie między liniami.

Tryby kamery 360°

Jak wspomniano wcześniej, system ten składa się z co najmniej 4 kamer, które w każdej chwili obejmują całe otoczenie samochodu. Współczesne modele Mercedesa oferują wiele różnych trybów i kątów pracy kamery w zależności od sytuacji.

  Jakie modele Mercedesa mają oświetlenie ambientowe?

Pierwszym trybem jest zwykła kamera cofania. Kamera ta jest zazwyczaj umieszczona nad tablicą rejestracyjną, a niektóre modele Mercedesa, takie jak sedan klasy E, wykorzystują kamerę wyskakującą, co jest z pewnością dobrym pomysłem, ponieważ kamera cofania ma tendencję do gromadzenia dużej ilości brudu i zanieczyszczeń, co czyni ją bezużyteczną w niektórych samochodach.

Dwie kamery obejmujące boki pojazdów są zazwyczaj umieszczone w obudowach lusterek. Kamery te oferują również dodatkowe funkcje i tryby, takie jak tryby skrzyżowań lub wizualny tryb pomocy przy parkowaniu, dzięki czemu nie kończą się na krawężnikach kół. Kamery te są również przydatne w sytuacjach off-roadingowych.

Prawdopodobnie najfajniejszym trybem ze wszystkich jest tryb AI 360°, który wykorzystuje wszystkie kamery naraz i zapewnia widok samochodu z zewnątrz, co wygląda niezwykle futurystycznie, ponieważ systemy te są szczytem motoryzacyjnych technologii wspomagania wizualnego.

Pakiet parkingowy Mercedesa z kamerą 360°

Jeśli chcesz uzyskać pełną funkcjonalność kamery Mercedes 360°, musisz zdecydować się na Active Parking Assist with PARKTRONIC, który oferuje najlepsze obecnie dostępne funkcje wspomagania wizualnego Mercedes. System ten składa się z 12 ultradźwiękowych czujników parkowania, po 4 z przodu i z tyłu oraz po 2 czujniki z każdej strony.

System ten oferuje w czasie rzeczywistym ostry i wyraźny obraz konkretnej sytuacji parkingowej na ekranie infotainment w momencie rozpoczęcia korzystania z kamer. System jest w stanie aktywnie poszukiwać wolnych miejsc w samochodach otaczających i sugerować, gdzie można zaparkować.

Najbardziej zaawansowane wersje tych systemów, które znajdziemy w nowej Klasie S, są nawet w stanie autonomicznie pilotować samochód w wielu różnych sytuacjach. System ten oferuje również dodatkowe wielofunkcyjne kamery w pojeździe, a w połączeniu z opcjami Intelligent Drive i 4-wheel steer system ten jest w stanie zaparkować samochód nawet wtedy, gdy nie ma w nim kierowcy.

  Jaka jest najbardziej luksusowa klasa Mercedesa?

Sekcja FAQ

Czy warto wybrać opcję kamery 360° w nowych modelach Mercedes Benz?

Wszystkie nowsze modele są standardowo wyposażone w kamerę cofania ze względu na przepisy rządowe USA, ale jeśli chcesz mieć pełne doświadczenie 360°, opcja ustawi Cię z powrotem $500-$1500 w zależności od rynków i konkretnych pakietów i ofert.

Systemy te są niezwykle zaawansowane i oferują dodatkowe funkcje, które są bardzo przydatne w wielu różnych sytuacjach jazdy. Systemy te pozwalają parkować łatwiej, szybciej, a co najważniejsze bezpieczniej. Są one zalecane przez producenta i są również dość popularne na rynku samochodów używanych, jak również.

Mercedes oferuje wiele dodatkowych funkcji, które nie są niezbędnym elementem technologii, ale funkcjonalność, jaką oferuje kamera 360° z pewnością wydaje się świetnym sposobem na dalsze zwiększenie bezpieczeństwa i ogólnej widoczności we wszystkich rodzajach sytuacji.

Czy istnieją tańsze kamery 360° na rynku wtórnym?

Amazon, eBay i wiele innych stron jest pełnych aftermarketowych kamer 360° dla Twojego pojazdu, ale te kamery nie oferują porównywalnego doświadczenia z oryginalnym systemem. Nawet jeśli te kamery kosztują znacznie mniej niż kamery fabryczne Mercedesa, nie są tego warte.

System kamer 360° Mercedesa jest niezwykle zaawansowany, wiele z funkcji bezpieczeństwa i luksusowych również korzysta z systemu kamer. I te zalety nie działają z aftermarketowych kamer 360 ° i oprócz ceny, nie ma innego powodu, dlaczego aftermarketowy system kiedykolwiek będzie lepszy niż oryginalny.

Czy system kamer 360° Mercedesa jest niezawodny i czy istnieją jakieś ograniczenia?

Nowoczesny system montowany w nowszych modelach Mercedesa został dokładnie przetestowany przed wprowadzeniem na rynek i Mercedes jest przekonany, że nowy system jest tak samo niezawodny jak każdy inny obowiązkowy system w samochodzie. Systemy te stają się coraz bardziej powszechne, a w przyszłości kamera 360° może stać się standardowym wyposażeniem, podobnie jak kamera cofania.

  Który silnik Mercedesa brzmi jak Pagani?

Ten system nie będzie działać w kilku różnych scenariuszach, takich jak jeśli drzwi lub klapa bagażnika są otwarte. System nie będzie również reagować, jeśli lusterka są złożone lub warunki zewnętrzne są naprawdę złe. Ten system również nie będzie działać, jeśli jest uszkodzony lub naprawdę brudne.

Nigdy nie należy całkowicie polegać na samochodowym systemie wspomagania bezpieczeństwa, ponieważ producent samochodu nie weźmie na siebie winy, jeśli system nie rozpoznał potencjalnych zagrożeń. Te systemy są po to, by Ci pomóc, a nie po to, by zastąpić Twoje oczy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z