Dodge Journey Niezawodność

Dodge jest znany z produkcji samochodów sportowych i SUV-ów, takich jak Durango. Podróż to kolejny średniej wielkości SUV Dodge’a, ale jest mniejszy niż większy Durango. Został on wycofany z produkcji w 2020 roku. Jednak nadal jest to dobra opcja ze względu na dużą ilość miejsca i dobre funkcje.

Przegląd

Samochody Dodge mają historię świetnych silników o wysokich osiągach. Journey pojawił się w kilku poziomach wykończenia podczas całej swojej produkcji i miał gamę silników od 2,4 L do największego silnika 3,6 V6. Samochód posiada 6-biegową automatyczną skrzynię biegów i jest również dostępny w wersji AWD dla maksymalnej płynności na drodze.

Niezawodność

Niezawodność jest dużym zmartwieniem dla ludzi, którzy chcą, aby ich samochód był spójny w swoich osiągach i trwał wiele lat. Dodge jest ostatnio całkiem niezawodną marką. Jednak Journey nie jest najbardziej niezawodnym samochodem Dodge’a z wynikiem niezawodności 2 na 5 według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Funkcje bezpieczeństwa i środki bezpieczeństwa samochodu również określają niezawodność samochodu. Wynik niezawodności nie jest najmocniejszą stroną Journey, ale oceny bezpieczeństwa samochodu są całkiem dobre. Ma ogólną ocenę bezpieczeństwa 4/5 przez NHTSA. Samochód świetnie wypadł w testach zderzeniowych i posiada wiele niezbędnych funkcji bezpieczeństwa.

Stopa amortyzacji

Stopa amortyzacji jest kolejnym czynnikiem w określaniu niezawodności samochodu. Wartość odsprzedaży jest bardzo wysoka w przypadku samochodów Dodge, a Journey zachowuje swoją wartość o 40% nawet po 5 latach posiadania go.

Konserwacja i naprawy

Koszt utrzymania samochodu jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na jego niezawodność. Journey ma niskie koszty utrzymania wynoszące około 562 USD rocznie. Obejmuje to wszystkie jego konserwacji zapobiegawczej, naprawy. Co więcej, szanse na uzyskanie jakichkolwiek poważniejszych napraw są również niewielkie ze względu na dobrej jakości części.

  Dodge Caliber Niezawodność

FAQ

Czy Dodge Journey to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Dodge Journey to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w samochodzie Journey?

Dodge Journey to samochód z 7 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 2WD

Jaka jest moc Dodge’a Journey i czy ma on turbo?

Dodge Journey ma 173 KM mocy i 166 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Regular Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.4 L. Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI.

Jak duży prześwit ma Dodge Journey?

7,2 cala ( 18,29 cm )

Jaki typ kół posiada?

Dodge Journey ma stalowe koła przednie 17 X 6,5 cala i stalowe koła tylne 17 X 6,5 cala.

Z jakimi problemami boryka się Dodge Journey?

Na Carproblemzoo.com, było 6,672 skarg na Dodge Journey na przestrzeni 14 lat modelowych. Dodge Journey z 2009 roku ma również 2 173 skargi. Najczęstsze problemy to Problemy elektryczne (1,858), Hamulce serwisowe (880) i Chłodzenie silnika (861).

Jak długo wytrzymuje Dodge Journey?

Dodge Journey zazwyczaj wytrzymuje od 150 000 do 200 000 mil przy regularnej konserwacji. Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że ich Dodge Journey przejechał więcej niż 200 000 mil. Przy przebiegu 15 000 mil rocznie Dodge Journey może wytrzymać od 10 do 15 lat.

Czy Dodge Journey ma problemy z silnikiem?

Problemy z silnikiem Dodge Journey zaczynają się zazwyczaj, gdy pojazd ma 44 000 mil. Samochód będzie odcinał się podczas normalnego użytkowania, odłączał wspomaganie kierownicy, zatrzymywał hamulce i wydawał głośny piskliwy dźwięk z silnika.

  Audi S3 niezawodność

Czy Dodge journeys mają problemy ze skrzynią biegów?

Jest to częsty problem w samochodach. Problemy ze skrzynią biegów w Dodge Journey mogą obejmować opóźnienia w zmianie biegów, przeskakiwanie i zgrzytanie podczas przyspieszania, drżenie pojazdu na drodze lub gwiżdżące dźwięki spod maski.

Co można porównać do Dodge Journey?

Ford Edge, Honda Pilot i Toyota 4Runner są pod wieloma względami bardzo porównywalne.

Czy Dodge Journey dobrze radzi sobie na śniegu?

Napęd na wszystkie koła Dodge’a Journeya jest idealny na śliskie drogi. Wydajnie rozdziela moc, przekazując ją natychmiast na przednie koła, gdy jest to konieczne, a następnie wycofując moc na tylne koła w razie potrzeby.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z