Ford 2023 Edge vs 2023 Toyota Sequoia

Można śmiało powiedzieć, że 2023 Ford Edge jest dużym SUV-em, ale większość ludzi nie umieściłaby go w segmencie pełnowymiarowych SUV-ów, który jest chętny do Forda Expedition. Z drugiej strony, 2023 Toyota Sequoia zawsze był pełnowymiarowy SUV, nawet z jego bardzo najnowszej iteracji. Crosshoping między tymi dwoma jest rzeczywiście dość często, dlatego mamy zamiar porównać te dwa w head-to-head matchup.

Ford Edge 1. generacji został wprowadzony na rok modelowy 2007 i był w produkcji do 2015 roku, kiedy to został zastąpiony przez zupełnie nowy model. Faceliftingowana 2. generacji Edge pojawiła się w 2019 roku i nadal jest produkowana, mimo że kolejna generacja Forda Edge jest tuż za rogiem.

Toyota Sequoia istnieje o wiele dłużej niż to, ponieważ 1. generacja Sequoia została ujawniona w 2000 roku i została zastąpiona przez 2. generację Sequoia w 2007 roku. Najnowsza 3 generacja Sequoia pojawiła się w 2022 roku i jest jednym z najbardziej konkurencyjnych dużych pojazdów Toyoty.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak Ford Edge 2023 wypada na tle zupełnie nowej Toyoty Sequoia 2023, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

2023 Ford Edge

Ford Edge z 2023 roku zaczyna się od nieco poniżej 40 000 dolarów za tryb SE, podczas gdy Ford Edge ST o najwyższej specyfikacji zaczyna się od 48 000 dolarów. 4-cylindrowy silnik 2.0L z modelu SE oferuje 250 KM i 275lb-ft momentu obrotowego. Silnik ten jest w stanie zwrócić około 28MPG na autostradzie i 21MPG w mieście. Droższy silnik w linii jest 2,7L EcoBoost V6 znaleziony w Edge ST.

  Ford Transit Connect Niezawodność

Ten silnik wypycha 335 KM i 380lb-ft momentu obrotowego i oferuje 19MPG w mieście i 25MPG na autostradzie. Oba te są skojarzone z Forda stosunkowo gładkie 7-biegowa automatyczna. Design-wise, trudno powiedzieć, że Edge nie wygląda przestarzałe, zwłaszcza w środku. Ford co prawda wyszedł z propozycją Forda Edge z 2024 roku w Chinach, ale od tego czasu nie potwierdzono, czy będzie to również model amerykański.

Przestrzennie, Edge jest więcej niż wystarczająco dobry, ponieważ można go mieć z trzech rzędów siedzeń i dostaje mnóstwo przyjaznych dla rodziny funkcji, które z pewnością zostaną docenione przez wiele rodzin. Niezawodność poprawiła się od czasu pojawienia się samochodu, co oznacza, że jest to teraz dość wytrzymały samochód.

Wrażenia z jazdy nie są niczym szczególnym, ale Edge ST jest naprawdę dynamiczny jak na to, czym jest.

2023 Toyota Sequoia

Toyota Sequoia jest znacznie droższym SUV-em, ponieważ podstawowy model SR5 kosztuje 60,000 dolarów bez opcji. Limited trim wychodzi na około 66,000 dolarów, Platinum popycha tę cenę o dodatkowe 6,000 dolarów, Capstone dodaje kolejne 4,500 dolarów na górze, podczas gdy top-spec TRD Pro Sequoia zaczyna się od niezwykle stromych 78,000 dolarów, co jest prawie dwa razy więcej pieniędzy na entry-level Ford Edge.

Układ napędowy Sequoia jest ściśle hybrydowy, co oznacza, że oferuje 3.4L turbo V6 sparowane z silnikiem elektrycznym dla łącznej mocy 437 KM i 583lb-ft momentu obrotowego. Silnik ten jest połączony z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów i opcjonalnym systemem AWD (zazwyczaj jest to po prostu system RWD). Dzięki hybrydowemu układowi napędowemu, Sequoia oferuje 24MPG na autostradzie i 21MPG w mieście, co jest więcej niż dobre jak na jej rozmiar i wagę.

  Ford Maverick Niezawodność

Pod względem stylistycznym nowa Sequoia wygląda dość efektownie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, ponieważ jest wyposażona w najnowszą technologię premium Toyoty, co czyni ją naprawdę atrakcyjną. Niezawodność będzie prawdopodobnie naprawdę dobra, jak w przypadku wszystkich nowszych modeli Toyoty, podczas gdy wrażenia z jazdy są dość stonowane.

Praktyczność jest tak dobra, jak tylko może być, ponieważ jest to pełnowymiarowy SUV z trzema rzędami siedzeń, dobrą widocznością i dużym bagażnikiem.

Conclusion – The 2023 Toyota Sequoia Is the Better Car

Ford Edge jest już zbyt długo na rynku, co oznacza, że większość jego konkurentów już go pokonała. Z drugiej strony Sequoia pochodzi z wyższej klasy, a jednocześnie jest znacznie nowsza. Rzeczywiście, jest znacznie droższy, ale Sequoia jest znacznie lepszym SUV-em niż Ford Edge pod niemal każdym względem.

Jest bardziej praktyczny, bezpieczniejszy, znacznie lepiej wyposażony, oferuje lepsze technologie, więcej miejsca i jest o wiele bardziej komfortowy. Ford Edge jest tańszy, ale pozostaje daleko w tyle. Faktem jest, że Ford zdecydowanie zaprzestaje produkcji Forda Edge, ponieważ nowszy, bardziej EV-owy SUV zajmie jego miejsce już wkrótce.

Sekcja FAQ.

Dlaczego Ford zaprzestaje produkcji Forda Edge?

Ford Edge był produkowany w Oakville Assembly Complex w Kanadzie od czasu jego pierwszej generacji. W tym zakładzie powstaje również Lincoln Nautilus, który wydaje się podążać tą samą drogą. Powodem, dla którego Ford postanowił wyciąć te dwa SUV-y jest to, że ten kompleks produkcyjny będzie teraz wykorzystywany do produkcji pięciu nowych Ford/Lincoln EV.

  Najczęstsze problemy z Fordem Escape

Ford wydaje się mieć pewne plany z kanadyjskim związkiem Unifor, co oznacza, że anulowanie Edge i Nautilus jest częściowo spowodowane negocjacjami pracowniczymi.

Czy Ford Edge w 2023 roku jest konkurencyjny?

Nie, nie jest. Ford Edge czuje się jak samochód z innej epoki, mimo że jest to model z 2023 roku. Oznacza to, że większość ludzi, którzy kupują 2023 Edge prawdopodobnie dostali szaloną ofertę na jeden lub nawet nie są świadomi, że przemysł motoryzacyjny poszedł do przodu tak bardzo, jak to się stało.

Tak czy inaczej, trudno jest porównywać Edge’a z 2023 roku z większością jego rywali, ponieważ wszystkie z nich zostały zaktualizowane do trzech lat temu.

Dlaczego crossovery są tak popularne?

Ludzie kochają crossovery, ponieważ oferują one podniesioną pozycję jazdy, mają tendencję do bycia naprawdę bezpiecznymi, a także mają tendencję do bycia bardziej nowoczesnymi i futurystycznymi. Crossover jest mieszanką między normalnym samochodem a SUV-em, co oznacza, że dostaje plusy od obu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z