Najczęstsze problemy z Fordem Escape

Najczęstsze problemy z Fordem Escape

Ford Escape jest jednym z najpopularniejszych kompaktowych SUV-ów na rynku amerykańskim, co czyni go jednym z najpopularniejszych samochodów na rynku amerykańskim w ogóle. Escape jest popularny, ponieważ otrzymuje mnóstwo standardowego wyposażenia, jest naprawdę bezpieczny i oferuje wystarczająco dużo miejsca siedzącego dla maksymalnie pięciu dorosłych osób.

Jednak, mimo że Escape jest ogólnie dobrym samochodem, są pewne kwestie, o których warto porozmawiać. Ford Escape ma tendencję do cierpienia z powodu problemów związanych ze skrzynią biegów, silnikiem, systemem AWD, hamulcami i problemami ze wspomaganiem układu kierowniczego. Większość z nich jest spowodowana brakiem konserwacji, co oznacza, że można im zapobiec, jeśli utrzymujesz samochód wystarczająco dobrze.

Starsze modele 2006-2009 wydają się być tymi, które doświadczają najwięcej problemów, ale 2014 Ford Escape jest najgorszym konkretnym rokiem modelowym dla Escape w ogóle. Dlatego Escape jest przyzwoicie niezawodnym samochodem, ale tylko wtedy, gdy utrzymujesz go wystarczająco dobrze.

Jeśli nie wykonasz wszystkich niezbędnych czynności konserwacyjnych, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, będziesz musiał stawić czoła znaczącym rachunkom za naprawy, które kosztują więcej niż utrzymanie samochodu przez całą dekadę.

Ford Escape – problemy ze skrzynią biegów

Ford Escape jest dostępny z automatyczną lub manualną skrzynią biegów. Według wielu źródeł online, manualna skrzynia Escape jest znana z tego, że stosunkowo szybko przechodzi przez sprzęgła, jeśli prowadzisz samochód w agresywny sposób. Automatyczne modele Escape są podatne na opóźnioną zmianę biegów, wahania i odgłosy szlifowania podczas wprowadzania samochodu do napędu lub wstecznego.

  Czy felgi Mercedes pasują do Ford?

Wygląda na to, że Ford wycofał aż 320 000 modeli Ford Escape z powodu problemów ze skrzynią biegów, które mogą powodować przeciągnięcie samochodu. Najczęstsze rozwiązania tych problemów to całkowita wymiana lub odbudowa skrzyni biegów, jeśli to możliwe. Kosztuje to zazwyczaj od 3 000 do 4 000 dolarów.

Ford Escape – problemy z silnikiem

Cewki zapłonowe wydają się być najczęstszymi problemami związanymi z silnikiem Forda Escape i jedynym sposobem na ich naprawienie jest ich całkowita wymiana, która może kosztować do 1000 dolarów. Modele wyprodukowane między 2001 a 2013 rokiem wydają się być najgorsze. Tak czy inaczej, upewnij się, aby wymienić cewki, jeśli natkniesz się na ten problem, ponieważ możesz spowodować dużo więcej szkód, jeśli nie.

Zawór EGR (recyrkulacja spalin) również wydaje się być bolącym punktem Forda Escape. EGR nie utrzymuje odpowiedniego ciśnienia i może powodować, że silnik się zacina i powoduje zapalenie się lampki ostrzegawczej check engine. Nie są one tak drogie w naprawie, dlatego należy je naprawić w momencie, gdy zaczynają sprawiać jakiekolwiek kłopoty.

Ford Escape – problemy z układem AWD

Ford Escape jest wyposażony w system AWD, ale system AWD w modelu Escape nie jest pozbawiony wad. Najczęstszy problem z układem AWD w Fordzie Escape jest związany ze skrzynią biegów, która może ulec uszkodzeniu podczas regularnego użytkowania. Dobra wiadomość jest taka, że wymiana skrzyni biegów nie jest wcale taka droga, ale zła, że problemy z nią nie powinny być w ogóle problemem.

  Czy Ford Focus Ecoboost to dobry samochód?

Jeśli doświadczasz odgłosów wycia lub klikania, istnieje prawdopodobieństwo, że winna jest skrzynia biegów. Koniecznie zabierz swój Escape do dealera Forda, który powinien być w stanie wymienić skrzynię biegów za około 100 dolarów.

Ford Escape – problemy z hamulcami

Ford Escape jest również znany z problemów z hamulcami, zwłaszcza modele 2016 i 2017. Hamulce mogą stać się głośne i stosunkowo trudne do wciśnięcia, co może być poważnym problemem dla bezpieczeństwa. Aby doprowadzić samochód do całkowitego zatrzymania, trzeba tupnąć na hamulce z dość dużą siłą.

Problemy te są spowodowane przez zużyte klocki hamulcowe, wadliwe wspomaganie hamulców lub problemy z pompą próżniową hamulców. Problemy te nie występują tak często w innych modelach Escape, ale ich naprawa kosztuje około 400-500 dolarów.

Ford Escape – problemy z układem wspomagania kierownicy

Problemy z układem wspomagania kierownicy to coś, co dotyka tylko starsze modele Forda Escape, co oznacza, że nowsze modele są o wiele lepsze. NHTSA zbadała prawie 750 000 modeli Forda Escape w latach 2008-2011 z powodu problemów ze wspomaganiem kierownicy, gdy samochód jest w ruchu.

Ford twierdzi, że problem ten został spowodowany przez nieprawidłową konfigurację oprogramowania EPAS, które nie było w stanie wykryć wejścia kierowcy, przez co system nie wspomagał kierowcy podczas kierowania.

Sekcja FAQ.

Których modeli Forda Escape należy unikać?

Ford Escape jest bardzo zróżnicowany pod względem niezawodności poprzez swoją produkcję. Na przykład według badań zadowolenia klientów Ford Escape z 2014 roku jest najgorszym modelem spośród wszystkich. Jednak modele 2006-2009 Ford Escape również wydają się być na niższym końcu spektrum niezawodności.

  Ford Ranger Niezawodność

Należy również unikać Forda Escape z 2013 roku i Forda Escape z 2005 roku. Wszystkie inne modele Forda Escape wydają się być o wiele lepsze. Jednak warto rozważyć Forda Escape z tych lat modelowych, jeśli można znaleźć taki, który był utrzymywany w świetnym stanie, ponieważ większość tych problemów wynika z braku konserwacji.

Czy Ford Escape jest dobrym samochodem rodzinnym?

Ford Escape konkuruje z jednymi z najlepszych samochodów rodzinnych na rynku, takimi jak Toyota RAV4 i Honda CR-V. Escape ma dużo miejsca siedzącego we wszystkich rzędach i posiada dość duży bagażnik. To sprawia, że jest to świetny samochód rodzinny i prawdopodobnie lepszy od niektórych modeli RAV4 i CR-V.

Co więcej, Escape posiada wiele przyjaznych rodzinie elementów wyposażenia wnętrza, co czyni go naprawdę dobrym samochodem rodzinnym. Jeśli masz szansę, spróbuj przeprowadzić jazdę próbną, aby sprawdzić, czy pasuje do Twoich specyficznych wymagań użytkowych.

Jak bezpieczny jest Ford Escape?

Ford wie, że Escape jest przeznaczony do użytku rodzinnego i dlatego zadbał o to, aby był tak bezpieczny, jak to tylko możliwe. Dlatego IIHS nagrodził Escape’a gwiazdkową oceną bezpieczeństwa na poziomie 5 gwiazdek zarówno na przednich, jak i tylnych siedzeniach.

Otrzymał również 5-gwiazdkową ocenę w każdej innej kategorii, co oznacza, że Escape z pewnością jest ogólnie naprawdę bezpiecznym samochodem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z