Ford Bronco Sport Niezawodność

Ciężarówki i SUV-y Forda były znane przez cały okres istnienia firmy Ford. Bronco Sport został wypuszczony razem ze słynnym Bronco i posiada wiele wspaniałych cech. Bronco Sport jest wyposażony w standardowy system 4WD, który Ford sprzedaje jako system G.O.A.T, co oznacza, że poradzi sobie w każdym terenie.

Przegląd

Model Sport jest wyposażony w 2 silniki. Podstawowym silnikiem jest silnik 1.5 L I3, który jest używany w poziomach wyposażenia Base, Big Bend i Outer Banks. Drugi silnik to turbodoładowany silnik I4 o pojemności 2,0 l, który jest używany w wersji Badlands. System 4WD jest standardem we wszystkich pojazdach, z doskonałym systemem zawieszenia HOSS.

Niezawodność

Jeśli chodzi o niezawodność, Ford był jednym z najbardziej niezawodnych producentów samochodów w pewnym okresie czasu. Jednak niezawodność Forda spadła z powodu niektórych z ich modeli. Bronco Sports, tak jak Bronco, ma świetną ocenę niezawodności. Został oceniony przez J.D Power na 82/100.

Bezpieczeństwo

Czynnik bezpieczeństwa był świetny w samochodach Forda, a zwłaszcza w jego SUV-ach i ciężarówkach. Bronco Sport został nagrodzony 5 gwiazdkami w dziedzinie bezpieczeństwa. Nadwozie samochodu jest niezwykle solidne, dzięki czemu doskonale wypadło w testach zderzeniowych. Samochód jest wyposażony w inne doskonałe funkcje bezpieczeństwa, takie jak poduszki powietrzne, ABS, elektroniczna kontrola stabilności itp.

Stopa amortyzacji

Fordy zazwyczaj utrzymują swoją cenę i mają niższą stopę amortyzacji niż wiele innych samochodów. Ciężarówki i SUV-y Forda są szczególnie znane ze swojej jakości. Bronco Sport amortyzuje się o około 52% po 5 latach posiadania go na własność. Jest to bardzo dobry wynik i duża zaleta posiadania Forda.

  Czy Volvo jest bardziej niezawodne niż Tesla?

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania i napraw to duży czynnik decydujący o niezawodności samochodu. Koszt Bronco Sport wynosi średnio około 500 dolarów rocznie. Stawka za utrzymanie i serwisowanie nie są zwykle bardzo drogie, ale części są często drogie dla Forda.

FAQ

Ile miejsc jest w Fordzie Bronco Sport?

Ford Bronco Sport to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Napęd na cztery koła

Jaka jest moc Forda Bronco Sport i czy ma on turbo?

Ford Bronco Sport ma 181 koni mechanicznych i 190 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-3 o pojemności skokowej 1,5 L. Układ paliwowy to: Port/Direct Injection.

Jaki typ kół posiada ten samochód?

Ford Bronco Sport ma 17 X 7-calowe aluminiowe koła przednie i 17 X 7-calowe aluminiowe koła tylne.

Co jest nie tak z Bronco Sport?

Do tej pory wydano dwa wycofania Forda Bronco Sport z 2021 roku. Jeden z nich był spowodowany wadliwym tylnym zawieszeniem. Moduły zawieszenia mogą nie być prawidłowo przymocowane do subframe. Po tym, jak Bronco Sport został wyposażony w nieprawidłowe przednie dolne wahacze, wydano drugie odwołanie.

Czy Bronco Sport ma turbo?

Tak, posiada silnik z turbodoładowaniem. Bronco Sport bazuje na tej samej platformie, co kompaktowy crossover Escape. Wszystkie modele mają napęd na wszystkie koła. Podstawowym silnikiem jest turbodoładowany trzycylindrowiec o pojemności 1,5 litra i mocy 181 KM. Dostępny jest jednak również turbodoładowany 2,0-litrowy czterocylindrowiec o mocy 245 koni mechanicznych. … Bronco Sport może holować między 2000- 2200 funtów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z