Honda Clarity Niezawodność

Znane ze swojej niezawodności i trwałości, samochody Hondy są jednymi z najlepszych pod względem niezawodności. Clarity to pojazd Hondy napędzany paliwem alternatywnym. Posiada kilka wariantów od modeli hybrydowych do w pełni elektrycznych. Samochód został wycofany z rynku w 2021 roku.

Przegląd

The Clarity został wprowadzony w 2008 roku jako samochód z zerową emisją wodorowych ogniw paliwowych i był to pierwszy samochód z wodorowymi ogniwami paliwowymi w USA. Ostatnia generacja posiadała modele Plug-in hybrid i z ogniwami paliwowymi, które były doskonałą alternatywą dla samochodów konwencjonalnych.

Niezawodność

Ludzie są zainteresowani niezawodnością samochodu przed jego zakupem. Honda jest zawsze niezawodną opcją z powodu bardzo dobrej jakości części i dobrej historii pod względem niezawodności. Jest to obecnie jedna z najbardziej niezawodnych marek samochodów na świecie. Jednakże, Clarity nie jest jednym z najbardziej niezawodnych Honda, i ma niższy wynik niezawodności 67 na 100.

Bezpieczeństwo

Niezawodność samochodu zależy również od jego bezpieczeństwa. Hondy zazwyczaj słyną ze swojego bezpieczeństwa i świetnych wyników w testach zderzeniowych. Niemniej jednak, ze względu na rzadkość występowania modelu Clarity, nie był on testowany zderzeniowo w USA. Funkcje bezpieczeństwa w samochodzie obejmują asystenta utrzymywania pasa ruchu, automatyczny system hamowania awaryjnego, ostrzeganie przed kolizją itp.

Amortyzacja

Stawka amortyzacji jest często bardzo niska w samochodach Hondy, a one sprzedają się bardzo ładnie. Samochody Hondy mają średnią stopę amortyzacji 40% po 5 latach, co jest niezwykle dobre. Clarity ładnie się tu spisał, a w ciągu pierwszych 5 lat amortyzuje się w okolicach 40%.

  Honda Element Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Jedną z największych zalet posiadania Hondy są ich niskie koszty utrzymania i łatwe do naprawy samochody. Średnio samochody Hondy kosztują około 428 dolarów, co jest niższe niż u wielu innych konkurentów. Clarity ma jeszcze niższy koszt utrzymania wynoszący około 259 dolarów rocznie.

FAQ

Czy Honda Clarity to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Honda Clarity to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Hondzie Clarity?

Honda Clarity to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Midsize Cars

Jaka jest moc Hondy Clarity i czy ma ona turbo?

Honda Clarity ma 212 koni mechanicznych i 99 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to gazowo-elektryczny I-4 o pojemności skokowej 1,5 L Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI.

Jak duży jest bagażnik w Hondzie Clarity?

15,5 stopy sześciennej ( 0,439 m3 )

Jaki typ kół posiada samochód?

Honda Clarity ma aluminiowe koła przednie 18 X 8 cali i aluminiowe koła tylne 18 X 8 cali.

Czy hybrydy Hondy Clarity są niezawodne?

W ciągu 3 lat modelowych właściciele modelu Clarity Plug-In Hybrid zgłosili 15 problemów. Sklasyfikowaliśmy model Clarity Plug-In Hybrid na 13 miejscu spośród 24 modeli Hondy pod względem ogólnej niezawodności przy użyciu naszego PainRank(tm), który uwzględnia rzeczywiste problemy z silnikiem i elektryką.

Czy Honda zaprzestaje produkcji modelu Clarity?

W sierpniu 2021 roku Honda zaprzestanie produkcji modeli Clarity plug-in hybrid i fuel-cell. Chociaż Clarity był pierwotnie dostępny jako pojazd elektryczny (EV), ta opcja została wycofana w zeszłym roku. Honda twierdzi, że Clarity będzie dostępny w leasingu do 2022 roku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z