Hyundai Azera Niezawodność

Powszechnie znany jako najlepiej sprzedająca się marka samochodów w przystępnej cenie, Hyundai produkuje najbardziej niezawodne samochody na rynku. Hyundai Azera to sedan z napędem na przednie koła. Hyundai produkuje ten model od 1986 roku i obecnie jest to już jego 6 generacja. Samochód oferuje relaksującą jakość jazdy, komfortowe prowadzenie i wspaniałe wnętrze.

Przegląd

Od momentu rozpoczęcia produkcji, samochód nosił nazwę Hyundai Grandeur. Jest to 4-drzwiowy sedan, który przez wiele lat był flagowym modelem Hyundai’a i jest sprzedawany pod różnymi nazwami na całym świecie, przede wszystkim jako Hyundai Azera. Jest to pierwszy prawie luksusowy samochód Hyundai’a z obszerną tylną kanapą. Obecna generacja wyposażona jest w silnik V6 o pojemności 3,3 litra, który produkuje 293 KM. Od roku modelowego 2017, Azera nie jest już sprzedawana w USA i Kanadzie, jednak nadal jest dostępna na Bliskim Wschodzie i w Chinach.

Niezawodność

Hyundai Azera ma ocenę niezawodności 4 z 5. Uznali również Azera jako najbardziej niezawodna opcja; ranking na 1 z 12 dla pełnowymiarowych samochodów typu sedan. Według J.D Power, ocena niezawodności modelu Azera wynosi 86 punktów na 100 możliwych. Wewnątrz i na zewnątrz, jest to prawdopodobnie najlepiej wyglądający samochód w klasie sedanów klasy executive. Azera jest również jednym z najbardziej oszczędnych samochodów pod względem zużycia paliwa.

Bezpieczeństwo

Przy dzisiejszym poziomie wypadków, środki i funkcje bezpieczeństwa są obowiązkowe. Azera jest wyposażona w najnowszą i najbardziej efektywną technologię, jeśli chodzi o funkcje bezpieczeństwa, takie jak monitorowanie martwego pola, ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu, ostrzeganie przed kolizją z przodu, czujniki parkowania, poduszki powietrzne, wspomaganie hamowania, elektroniczny system stabilizacji toru jazdy i wiele innych. Wszystkie te cechy sprawiają, że jazda tym samochodem jest bezpieczna.

  Volvo vs. Volkswagen: Niezawodność

Konserwacja i naprawa

Hyundai Azera, jako niedrogi sedan klasy executive, nie zawodzi również pod względem kosztów utrzymania. Średni roczny koszt naprawy i konserwacji Hyundaia Azery wynosi 458 dolarów, co jest kwotą niższą w porównaniu do średniej wynoszącej 590 dolarów dla samochodów pełnowymiarowych.

FAQ

Czy Hyundai Azera to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Hyundai Azera to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Hyundai Azera?

Hyundai Azera to samochód posiadający 5 miejsc siedzących. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Duże samochody

Ile koni mechanicznych ma Hyundai Azera i czy ma turbo?

Hyundai Azera ma 293 KM i 255 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Regular Unleaded V-6 o pojemności skokowej 3.3 L. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży jest bagażnik w Hyundai Azera?

16,3 stóp sześciennych ( 0,462 m3 )

Jak duży prześwit ma Hyundai Azera?

5,4 cala ( 13,72 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Hyundai Azera posiada 19 X 8 calowe aluminiowe koła przednie i 19 X 8 calowe aluminiowe koła tylne.

Czy Hyundai Azera jest nadal produkowany?

Grandeur/Azera został ponownie wprowadzony jako okręt flagowy firmy po wprowadzeniu Genesis. Azera została wycofana z produkcji w Ameryce Północnej i Kanadzie od roku modelowego 2017.

Czy Hyundai Azera to dobry samochód?

Hyundai Azera, pierwszy luksusowy samochód Hyundai’a, to duży sedan z przestronną tylną kanapą. Jest wygodny i dopracowany, oferuje płynną jazdę, ciche prowadzenie i spokojne wnętrze.

  Chevrolet Spark Niezawodność

Czy Hyundai Azera jest samochodem elektrycznym?

Istnieją cztery opcje dla układów napędowych w 2021 Hyundai Azera. Inne opcje obejmują 2,4-litrowy benzynowo-elektryczny hybrydowy układ napędowy lub 3,0-litrowy silnik benzynowo-gazowy.

Czy Hyundai Azera jest większy od Sonaty?

Jak można się spodziewać po dwóch średniej wielkości sedanach, wymiary Hyundai Sonata i Hyundai Azera są bardzo podobne pod względem przestrzeni ładunkowej i przestrzeni pasażerskiej. Chociaż Azera jest nieco dłuższa od Sonaty, ich szerokości i wysokości są niemal identyczne.

Jaki był najlepszy rok dla Hyundai Azera?

Całkowicie nowy Hyundai Azera, który został zaprezentowany w zeszłym roku, jest bez wątpienia najpiękniejszym dużym samochodem typu sedan na rynku. Jest również jednym z najbardziej wydajnych i najmocniejszych samochodów w swojej klasie. Posiada wiele z najbardziej pożądanych cech i wciąż jest bardzo wartościowy.

Czy Hyundai Azera jest samochodem pełnowymiarowym?

Model 2016 Hyundai Azera jest dostępny w wersji Limited i podstawowej. Może przewozić pięć osób. Przednie fotele w modelu 2016 Hyundai Azera są regulowane i posiadają ogrzewanie/chłodzenie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z