Hyundai Tucson vs Mazda CX 5 – który jest lepszy?

Czy Hyundai Tucson to dobry samochód?

Kompaktowe crossovery stały się nowymi największymi hitami branży motoryzacyjnej, ponieważ łączą w sobie liczne zalety bez poważnych wad. Na początek, kompaktowy crossover jest wyżej od ziemi, co zapewnia lepszą pozycję za kierownicą, lepszą widoczność i większą użyteczność. To także duża przestrzeń, styl, technologia i atrakcyjność.

Hyundai Tucson i Mazda CX-5 to dwie wagi ciężkie w tym segmencie, co oznacza, że są to jedne z najpopularniejszych samochodów na całym rynku. Wyglądają dobrze, dobrze się prowadzą, są niezawodne, wydajne i stosunkowo niedrogie, ale który z nich jest tym, który należy zdobyć? A więc Hyundai Tucson vs Mazda CX5 – który jest lepszy?

Jeśli chodzi o wybór silnika, Tucson podąża za współczesną wydajną i wyrafinowaną formułą silnika, która składa się z silników benzynowych i hybrydowych. CX-5 z drugiej strony występuje również w wariantach z silnikiem wysokoprężnym, ale nie ma jeszcze hybrydowych modeli CX-5. Oba te modele są dostępne z napędem AWD jako opcja.

Wrażenia z jazdy są podobne, jednak CX-5 sprawia wrażenie nieco bardziej dynamicznego. Niezawodność jest doskonała w obu przypadkach, ponieważ Mazda i Hyundai są znane z produkcji jednych z najbardziej niezawodnych samochodów na rynku. Praktyczność jest również bardzo dobra, ale Tucson jest nieco bardziej przestronnym samochodem.

Hyundai Tucson

Obecny Hyundai Tucson stanowi ogromny skok w stosunku do poprzedniego modelu, ponieważ Hyundai przestał oferować silniki wysokoprężne, a także dlatego, że projekt Tucsona jest pięć kroków do przodu w stosunku do poprzedniego modelu. Możesz spodziewać się zapłacić co najmniej 27.000 dolarów za Tucson, podczas gdy ładnie wyposażone modele hybrydowe mogą ustawić cię z powrotem na około 10.000 dolarów więcej.

  Hyundai Veloster Niezawodność

Możesz wybrać jedną z dwóch opcji silnika, mały 1,6L 4-cylindrowy silnik benzynowy o mocy 150 KM lub hybrydowy 1,6L 4-cylindrowy o mocy 230 KM/265 KM, który występuje zarówno w formie HEV i PHEV. FWD pochodzi w standardzie, ale można uaktualnić do AWD, jeśli chcesz. Większość modeli Tucson w większości rynków dostać automatyczną skrzynię biegów, podczas gdy niektóre oferują również ręczny. MPG jest oceniana na 29MPG łącznie, podczas gdy model hybrydowy może dostać się do 40MPG.

Design Tucsona to naprawdę duży skok w stosunku do poprzedniego modelu dzięki futurystycznie wyglądającym reflektorom i równie futurystycznym akcentom stylistycznym. Wnętrze jest naprawdę ładnie rozplanowane i naszpikowane dużą ilością technologii, zwłaszcza dwoma panoramicznymi wyświetlaczami. Tucson prowadzi się w normalny sposób, ponieważ nie próbuje być sportowy.

Niezawodność jest doskonała, jak w przypadku większości nowych SUV-ów Hyundai. Praktyczność jest również naprawdę dobra, ponieważ Tucson może pomieścić do czterech osób bez żadnych problemów. Na dokładkę Tucson ma też jeden z największych bagażników w tym segmencie.

Mazda CX-5

Obecna Mazda CX-5 jest na rynku od kilku lat, co oznacza, że można ją kupić już za około 26 000 dolarów, a dobrze wyposażone modele kosztują około 37 000 dolarów. Możesz wybrać między dwoma silnikami benzynowymi, mniejszy 2,0L 4-cylindrowy z 165 KM lub bardziej wydajny 2,5L 4-cylindrowy z 194 KM. Można również uzyskać CX-5 z 2,2L 4-cylindrowy silnik wysokoprężny z 184 KM.

  Hyundai Elantra Niezawodność

FWD pochodzi w standardzie, ale można uaktualnić do AWD, jeśli chcesz. CX-5 pochodzi również z automatycznym w większości rynków. Jeśli chodzi o design, możemy z łatwością stwierdzić, że CX-5 zestarzał się naprawdę dobrze, ponieważ obecny design Mazdy naprawdę dobrze znosi próbę czasu. Wnętrze również wygląda ładnie, ale pokazuje swój wiek trochę więcej.

Niezawodność jest również świetna, nic nie brakuje do doskonałości. Wrażenia z jazdy to coś, co wyróżnia CX-5, ponieważ jest to jeden z najbardziej dynamicznych crossoverów w tym segmencie. Nie ma w nim miejsca na przestrzeń wewnętrzną, a wydajność paliwowa CX-5 wynosi w najlepszym wypadku około 30MPG.

Werdykt – Hyundai Tucson jest lepszy

Mimo, że CX-5 to wspaniały SUV, Tucson bierze go, ponieważ jest nowszym modelem i jest zgodny z najnowszą ofertą z tego segmentu. CX-5 brakuje pewnych funkcji, zwłaszcza w dziale technologii, gdzie Tucson bierze go z łatwością. Musimy również wspomnieć, że na rynku nie ma modeli hybrydowych CX-5.

Tucson oferuje więcej przestrzeni i lepiej wyglądający projekt zewnętrzny i wewnętrzny. To CX-5 ma lepszą dynamikę jazdy, ale Tucsonowi udaje się go pokonać, jeśli chodzi o komfort. Możemy łatwo powiedzieć, że Tucson bierze go, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć, zanim Mazda wyjdzie z next-genem CX-5, bo to będzie naprawdę interesujące porównanie.

FAQ Section

Czy Hyundai Tucson jest bezpieczniejszy od Mazdy CX-5?

IIHS ocenił zarówno CX-5, jak i Tucsona swoim najwyższym wyróżnieniem „Top Safety Pick Plus”, co oznacza, że oba te samochody są doskonałe, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Musimy jednak wspomnieć, że CX-5 wypada nieco lepiej, jeśli chodzi o urazy tułowia i technologie reflektorów we wszystkich wariantach, podczas gdy Tucson jest lepszy z ADAS, i przypomnieniami o pasach bezpieczeństwa.

  Czy Hyundai Venue to dobry samochód?

Możemy z łatwością powiedzieć, że jest to szyja i szyja między tymi dwoma, ponieważ zarówno Hyundai, jak i Mazda zdołały udoskonalić sztukę tworzenia bezpiecznych i trwałych samochodów.

Czy Hyundai Tucson jest lepszym samochodem rodzinnym niż Mazda CX-5?

Hyundai Tucson jest zauważalnie większy od CX-5, co oznacza, że oferuje więcej przestrzeni w całym samochodzie. Musimy również wspomnieć, że Tucson został zaprojektowany przede wszystkim do użytku rodzinnego, podczas gdy CX-5 nie jest tak bardzo zorientowany na rodzinę. Nie oznacza to, że CX-5 nie jest dobrym samochodem rodzinnym, ale raczej, że Tucson jest lepszy.

Czy Hyundai Tucson jest bardziej niezawodny niż Mazda CX-5?

Według J.D. Power, Tucson uzyskał ocenę niezawodności 88/100, podczas gdy Mazda CX-5 uzyskała ocenę niezawodności 81/100. Obie oceny są doskonałe, a różnice nie są znaczące, ale rzeczywiście wskazują, że Tucson jest nieco bardziej niezawodny jako całość.

Jednak Tucson jest jeszcze zbyt świeży, aby zobaczyć, jak dobrze poradzi sobie z długoterminową niezawodnością, ale to nie powinno być problemem, ponieważ większość modeli Hyundai ma tendencję do bycia spójnym w tym zakresie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z