Jak otworzyć Teslę z rozładowanym akumulatorem?

Jak większość samochodów elektrycznych, Tesla również działa na głównym akumulatorze trakcyjnym i akumulatorze kwasowo-ołowiowym 12V. Jeśli jednak bateria 12V całkowicie padnie, Twoja Tesla stanie się niesprawna, co oznacza, że takie rzeczy jak drzwi, okna i reflektory nie będą działać. Jak więc otworzyć Teslę z rozładowanym akumulatorem?

Jeśli drzwi Twojej Tesli są zamknięte i masz rozładowaną baterię, możesz otworzyć drzwi ładując baterię 12V przez bagażnik. Akumulator 12V to ten, który zasila drzwi i inne systemy pomocnicze w Tesli. Jest to również ta sama bateria, która włącza reflektory, gdy główna bateria 400V wysiądzie.

Jaka jest procedura otwierania Tesli z padniętym akumulatorem?

Jeżeli przez przypadek twój bagażnik

 1. Zdobądź zewnętrzny rozrusznik 12V
 2. Zlokalizuj osłonę ucha holowniczego na przednim zderzaku po stronie kierowcy. Pokrywa holownicza jest zazwyczaj duże koło. Pop go przez naciśnięcie na najwyższym prawym górnym rogu pokrywy, aż pcha się do środka, a następnie pociągnij pokrywę w swoim kierunku.
 3. Następnie, można zauważyć dwa przewody podłączone do tej pokrywy lub będą one wewnątrz otworu i trzeba będzie wyciągnąć je powoli.
 4. Podłącz przewody 12V jump startera do przewodów samochodu. Zacznij od podłączenia czerwonego przewodu dodatniego rozrusznika do czerwonego przewodu dodatniego Twojej Tesli. Następnie podłącz czarny przewód ujemny 12V rozrusznika do czarnego przewodu ujemnego Twojego samochodu.
 5. Włącz zasilanie za pomocą zewnętrznego rozrusznika, aby otworzyć bagażnik.
 6. Po otwarciu bagażnika, odłączyć kable. Zacznij od czarnego, a następnie od czerwonego.
 7. Podłączyć przewody z powrotem do pokrywy holowniczej i umieścić pokrywę holowniczą z powrotem, umieszczając przewody w otworze i wyrównując pokrywę na miejsce, zaczynając od lewego dolnego rogu jako pierwszy, a następnie wciskając ją na miejsce.
 8. Następnie należy zdjąć duży czarny plastikowy panel, w którym znajduje się akumulator kwasowo-ołowiowy 12V. W większości przypadków jest on umieszczony nad komorą bagażnika. Poza tym, do otwarcia obudowy nie potrzeba żadnych narzędzi.
 9. Po otwarciu bagażnika, zobaczysz czarny panel wlotu kabiny, który zazwyczaj znajduje się po stronie kierowcy samochodu. Ten panel również można zdjąć, pociągając spinki do góry.
 10. Następnie można podłączyć czerwony przewód dodatni z rozrusznika do czerwonego bieguna dodatniego na akumulatorze 12V. Dodatkowo, podłącz czarny przewód ujemny z rozrusznika do czarnego ujemnego zacisku na akumulatorze.
 11. Włączyć zasilanie z zewnętrznego jump startera
 12. Daj akumulatorowi samochodowemu około 10 minut. Po krótkiej chwili samochód uruchomi swoje komputery. Dodatkowo zobaczysz, że włączy się ekran dotykowy.
 13. Po zasileniu samochodu należy odłączyć kable. Standardowo należy zacząć od odłączenia czarnego kabla, a później czerwonego.
 14. Przywróć czarne panele, które wcześniej zdemontowałeś, wsuwając je z powrotem na miejsce. Upewnij się, że panele są prawidłowo wyrównane przed wciśnięciem ich na miejsce. Należy obchodzić się z nimi ostrożnie, ponieważ są bardzo delikatne.
 15. W tym momencie można otworzyć drzwi, nawet jeśli główny akumulator trakcyjny 400V nie jest zasilany. Zasilanie z akumulatora 12V jest wystarczające do otwarcia drzwi i innych systemów pomocniczych.
 16. Na koniec, podjedź do stacji ładowania, aby naładować samochód i nie powinieneś wyłączać samochodu. Jeśli to zrobisz, możesz utknąć w samochodzie, jeśli nie naładowałeś go w pełni.
  N/B: Ponieważ Tesla informuje Cię, kiedy Twoja bateria 12V jest bliska wyczerpania, ważne jest, aby naładować ją na czas, aby uniknąć jej rozładowania. Poza tym, ładowanie baterii na czas wydłuża jej żywotność.
  Która Tesla ma drzwi skrzydłowe?

FAQ

Jak mogę przenieść Teslę z martwą baterią z drogi?

Jeśli bateria Twojej Tesli padnie na środku drogi, nie musisz czekać, aż przyjedzie laweta, aby zepchnąć ją na pobocze. Tak długo, jak akumulator 12V jest naładowany, możesz go użyć, aby ustawić samochód w pozycji neutralnej. Niemniej jednak, należy pchać samochód powoli i na krótkich odcinkach.

Należy pamiętać, że akumulator 12V i akumulator 400V działają inaczej. Akumulator 400V służy do zasilania silnika, natomiast akumulator 12V służy do zasilania dodatkowych funkcji samochodu. Tak więc, jeśli w samochodzie zabraknie baterii, bateria 12V będzie utrzymywać ekran dotykowy włączony, gdzie można go użyć, aby umieścić samochód w pozycji neutralnej.

Co się stanie, gdy Tesla umrze w odległym miejscu?

Jeśli bateria Twojej Tesli padnie w odległym miejscu, powinieneś zacząć od poszukania innego samochodu, który pomoże Ci uruchomić samochód. Upewnij się, że jest to samochód z silnikiem spalinowym, ponieważ pojazdy elektryczne mogą uszkodzić swój silnik, jeśli będą rozruchu innych samochodów.

Jednakże, jeśli nie ma żadnych samochodów w pobliżu, ale masz litowo-jonową rozrusznik, to nadal można jump-start swój samochód. Po prostu upewnij się, że podłączyłeś kable rozrusznika do zacisków na akumulatorze 12V w razie potrzeby. Następnie należy odwiedzić stację ładowania, aby w pełni naładować baterię.

Czy Tesla jest dobra do jazdy na długich dystansach?

To zależy od trasy. Niektóre trasy są dobre dla długodystansowych podróży, podczas gdy inne nie. Tak więc, jeśli Twoja trasa ma kilka stacji supercharger lub toalet, gdzie można uzyskać dostęp do ładowania, to nie ma problemu. Jeśli jednak chcesz pokonać długi dystans na trasie z małą ilością stacji ładowania, wtedy staje się to wyzwaniem.

  Czy Tesla wytrzyma 10 lat?

Wniosek

Jeśli Twoja Tesla ma padniętą baterię, ale chcesz otworzyć drzwi, będziesz potrzebował do tego jump startera. Po pierwsze i najważniejsze, będziesz musiał otworzyć bagażnik przed połączeniem akumulatora 12V z rozrusznikiem. Po zasilaniu na 12V baterii, można teraz otworzyć drzwi.

Tesla pochodzi z dwóch baterii: 400V i 12V baterie, Bateria 400V jest do zasilania silnika, podczas gdy bateria 12V jest do zasilania systemów pomocniczych, takich jak drzwi. Po otwarciu drzwi należy pozostawić częściowo otwarte okna, aż do pełnego naładowania baterii.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z