Jakie są negatywne strony posiadania Tesli?

Tesla jest jedną z najpopularniejszych marek samochodów na rynku. Dzięki eleganckiemu wyglądowi, zaawansowanej technologii i doskonałemu zasięgowi. Jednak Tesla ma również kilka wad, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Niektóre z powszechnych wad posiadania Tesli to problemy z jakością wykonania, wysokie koszty napraw, wysoka cena początkowa, nudne wnętrze, brak centrów serwisowych, degradacje baterii, dłuższy czas naprawy i niska zdolność holowania. Tak więc, jeśli zamierzasz posiadać Teslę, bądź gotowy na zmaganie się z tymi niedogodnościami.

Oto negatywne strony posiadania Tesli wyjaśnione w szczegółach:

Problemy z jakością konstrukcji

Jednym z głównych wyzwań, przed jakimi stają właściciele Tesli, są problemy z jakością wykonania. Popyt na Tesle gwałtownie wzrósł i zmusił firmę do zwiększenia produkcji, co spowodowało obniżenie jakości wykonania. Niemniej jednak, jeśli Twój samochód ma problem z konstrukcją, zawsze możesz go zwrócić i naprawić.

Dobrą wiadomością jest to, że nie wszystkie Tesle mają problemy z jakością budowy, ponieważ problem ten jest powszechny wśród Tesli Model 3, Model Y i Model X. Tesla Model S ma najmniej przypadków problemów z jakością budowy. Tak więc, nie spiesz się przy zakupie Tesli, aby wylądować model z kilkoma problemami lub jeden z żadnym w ogóle.

Niektóre z powszechnych problemów z jakością wykonania to lakier, szczeliny w panelach, źle ustawione elementy wykończeniowe i grzechotki.

Wysokie koszty napraw

Jako samochód luksusowy, naprawa lub konserwacja Tesli nie jest tania. Jeśli więc zdecydujesz się na zakup jednego z nich, powinieneś być gotowy na odłożenie kilku dobrych funduszy na naprawę samochodu, gdy się zepsuje. Wręcz przeciwnie, Tesla jest nieco tańsza w utrzymaniu niż inne luksusowe samochody, takie jak Audi, Mercedes-Benz czy BMW.

  O ile wzrosną Twoje rachunki za prąd z Teslą?

Wysoka cena początkowa

Kolejnym negatywnym aspektem posiadania Tesli jest wysoki koszt początkowy. Ponieważ Tesla jest samochodem luksusowym, będziesz musiał rozbić bank, aby go posiadać. Najtańszy model Tesli, którym jest Tesla Model 3 Standard Range Plus kosztuje około 38 000 dolarów. Elon Musk obiecał jednak, że stworzy samochód, który będzie kosztował około 25 000 dolarów.

Nudne wnętrze

Jeśli byłeś właścicielem Mercedesa, Porsche, BMW, czy nawet Audi, zdasz sobie sprawę, że wnętrze Tesli jest wybrakowane. Będąc luksusowym samochodem, Tesla musi wykonać lepszą robotę, aby zapewnić luksusowe i wygodne wnętrze. W tej chwili jest ono proste i zwyczajne, co jest minusem dla tego pięknego EV.

Brak centrów serwisowych

Głównym bólem głowy związanym z posiadaniem Tesli jest czekanie przez wiele dni na naprawę swojego samochodu. Ponieważ centra serwisowe Tesli nie są liczne i nie mają dealerów, możesz być zmuszony do czekania przez wiele dni, zanim twój samochód zostanie naprawiony. Co więcej, będziesz musiał najpierw umówić się na spotkanie.

Degradacja baterii

Jeśli mieszkasz w zimnych regionach, degradacja baterii jest poważnym problemem i być może będziesz musiał wymienić swoją baterię w krótszym czasie. Niezależnie od tego, bateria Tesli i tak straci co najmniej 10% swojego zasięgu w ciągu kilku lat posiadania.

Dłuższy czas naprawy

Oprócz kosztownych napraw i kilku centrów serwisowych, czas potrzebny na naprawę Twojej Tesli jest szalony. Dzieje się tak dlatego, że Tesla jest zajęta zwiększaniem produkcji, ale nie idzie to w parze z liczbą nowo otwieranych centrów serwisowych.

  Voiko Teslan viedä mekaanikolle?

Niska zdolność holowania

Nawet jeśli możesz holować Teslę, oznacza to, że poświęcasz co najmniej 50% swojego zasięgu, co jest niedorzeczne. Na przykład, jeśli Twoja Tesla ma zasięg 320 mil, będziesz miał tylko zasięg 160 mil. Dlatego nie będziesz w stanie holować ciężkiego sprzętu, tak jak robią to samochody benzynowe.

Jakie są pozytywy posiadania Tesli?

Pomimo kilku wad, Tesla ma również kilka pozytywów, które obejmują niski koszt posiadania, doskonały projekt lub styl, brak dealerów, bezpieczne samochody, technologię samojezdną, niski poziom amortyzacji i zaawansowany system inforozrywki. Wszystkie te niesamowite cechy sprawiają, że jazda Teslą może być przyjemna.

FAQ

Czy Tesle mają dużo problemów?

Nie, Tesla nie ma wielu problemów, jak inne luksusowe marki i modele samochodów. Dzieje się tak dlatego, że Tesla ma mniej ruchomych części niż większość luksusowych samochodów; dlatego jest niewiele rzeczy, o które trzeba się martwić. Jednak Tesla ma również swoje własne wspólne problemy, takie jak jakość budowy.

Czy właściciele Tesli są zadowoleni ze swoich samochodów?

Tak, właściciele Tesli są zadowoleni ze swoich samochodów pomimo negatywnych wyzwań, z którymi borykają się na co dzień. Dzięki wysoce zaawansowanym funkcjom, które oferuje Tesla, wyjątkowym osiągom, bezpieczeństwu i komfortowi. Co więcej, Tesla ma najlepszy zasięg wśród samochodów elektrycznych, co czyni ją najlepszą opcją dla osób poszukujących niezawodnego, luksusowego EV.

  Jakie są wady Tesli?

Jak długo wytrzymują samochody Tesla?

Tesla może trwać ponad 20 lat, jeśli jest odpowiednio konserwowana. Ponieważ długowieczność samochodów elektrycznych zależy od trwałości baterii, większość Tesli wytrzyma od 300 000 do 500 000 mil. Niemniej jednak, pojawiły się pogłoski, że Tesla jest w trakcie projektowania baterii, która wytrzyma ponad milion mil.

Jeśli więc Tesli uda się zbudować baterię, która wytrzyma ponad milion mil, będzie to fantastyczny kamień milowy. Ale w tej chwili, jeśli bateria Tesli ulegnie degradacji po przejechaniu 300 000 mil, będziesz musiał wymienić ją na nową, co jest dość kosztowne. Wręcz przeciwnie, karoseria samochodu może zużywać się szybciej niż bateria.

Czy Tesle są drogie w naprawie?

To zależy od tego, co naprawiasz. Jeśli naprawiasz proste części samochodowe, to wydasz kilka dolarów. Ale jeśli masz do czynienia z poważnym problemem, wtedy będziesz musiał wydać dużo. Poza tym, uzyskanie naprawy samochodu w centrum serwisowym Tesli jest najtrudniejszą częścią, ponieważ możesz być zmuszony do czekania przez kilka dni, a nawet tygodni.

Wniosek

Jeśli zamierzasz nabyć Teslę, ważne jest, aby znać pozytywy i negatywy przed zapłaceniem za samochód. Niektóre z głównych wad, których doświadczysz jako właściciel Tesli, to wysoka cena początkowa, wysokie koszty utrzymania, dłuższy czas naprawy, nieciekawe wnętrze, degradacja baterii, jakość wykonania, brak centrów serwisowych i niska zdolność holowania.

Stąd, jeśli jesteś gotowy do zmagania się z tymi wyzwaniami, to możesz iść do przodu i uzyskać model Tesla swojego wyboru.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z