Które Mercedesy mają PARKTRONIC

Mercedes PARKTRONIC to system wspomagania parkowania marki Mercedes, który jest oferowany w całej linii Mercedesa jako opcja standardowa lub opcjonalna. Mercedes PARKTRONIC ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa podczas parkowania.

System wykorzystuje szereg zaawansowanych czujników i kamer, aby określić, czy Państwa samochód zmieści się w określonym miejscu parkingowym. Jeśli Państwa Mercedes zmieści się na miejscu parkingowym, system pomoże Państwu bezpiecznie zaparkować samochód.

Pakiet ten jest często łączony z systemem Active Park Assist, który przejmuje kontrolę nad kierownicą podczas parkowania i ułatwia zaparkowanie samochodu, zwłaszcza jeśli posiadamy jednego z większych sedanów lub SUV-ów Mercedesa.

PARKTRONIC

Niewiele marek samochodów premium oferuje taką ilość technologii, jak Mercedes i nie jest zaskoczeniem, że Mercedes był na pierwszej stronie wielu systemów wspomagania. PARKTRONIC jest częścią zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy Mercedesa już od jakiegoś czasu, a od momentu jego premiery Mercedes wciąż wprowadzał do niego nowe funkcje.

System PARKTRONIC sam w sobie służy jako przyzwoite udogodnienie i funkcja bezpieczeństwa. System, jeśli aktywowany będzie skanować pobliskie miejsca, jak jeździć w pobliżu nich w dążeniu do znalezienia miejsca parkingowego, które może bezpiecznie zmieścić Mercedes.

Gdy system znajdzie odpowiednią przestrzeń, a kierowca zdecyduje się zaparkować samochód, na głównym ekranie systemu informacyjno-rozrywkowego pojawią się zalecenia dotyczące kąta skrętu kierownicy. Wystarczy tylko zastosować się do wskazówek, aby bezpiecznie zaparkować.

Warto również wspomnieć, że nie należy całkowicie polegać na tym systemie, ponieważ wykorzystuje on układ czujników parkowania, które czasami nie są w stanie wyłapać określonych obiektów. Bez względu na poziom zaawansowania systemu, oczy są Twoimi najbardziej zaufanymi towarzyszami podczas parkowania.

  Które Mercedesy mają twin-turbo?

PARKTRONIC z aktywnym systemem wspomagania parkowania

PARKTRONIC z Active Parking Assist jest o krok powyżej zwykłego systemu PARKTRONIC i obecnie większość modeli Mercedesa, które oferują PARKTRONIC, oferuje wraz z nim również Active Parking Assist. Ten dalszy rozwój systemu sprawił, że jest on o wiele bardziej użyteczny i potrafi sprawić, że parkowanie jest tak bezbolesne, jak to tylko możliwe.

System działa w taki sam sposób, jak sam system PARKTRONIC. Możesz jednak wyłączyć funkcję Active Parking Assist, jeśli nie chcesz, aby samochód sam kierował, i pozostanie Ci tylko system PARKTRONIC.

Jeśli jednak zdecydujesz się oddać kontrolę nad kierownicą, Active Parking Assist po włączeniu poprowadzi Cię do odpowiedniego miejsca parkingowego. Nadal będziesz musiał kontrolować pedały gazu i hamulca, a także przełączyć samochód na bieg wsteczny, gdy system Cię o to poprosi.

Ale ważne jest, aby pamiętać, że nie ma żadnych zmian w części systemu dotyczącej odpowiedzialności, ponieważ używasz systemu na własne ryzyko, a wszystkie możliwe wpadki lub wypadki będą przypisywane tobie, a nie systemowi.

Konieczność stosowania systemów PARKTRONIC/PARKTRONIC z aktywnym wspomaganiem parkowania

Aby określić niezbędność takich systemów, trzeba być całkowicie szczerym co do tego, że faktycznie korzystamy z systemu. Obecnie wiele modeli Mercedesa oferuje te funkcje, ale tylko niewielki margines klientów korzysta z tych systemów, nie dlatego, że są one niewystarczające, ale raczej dlatego, że są niepotrzebne.

Są one zbędne z kilku różnych powodów. Po pierwsze, jak często zamierzają Państwo parkować równolegle swój samochód? Jeśli często parkujesz równolegle, to może to mieć więcej sensu. Ponadto, jeśli posiadacie Państwo dość kompaktowy model Mercedesa, warto zdecydować się na element wyposażenia zapewniający rozrywkę lub komfort zamiast PARKTRONIC.

  Range Rover vs. Mercedes: Niezawodność

Należy również wziąć pod uwagę, że system ten zajmuje więcej czasu, aby zaparkować równolegle w porównaniu do doświadczonego kierowcy, z tego powodu większość ludzi naprawdę nigdy nie korzystać z tej funkcji. System jest dość zaawansowany, ale niektórzy uważają go za nieco sztuczny, zwłaszcza bardziej doświadczeni i pewni siebie kierowcy.

Można śmiało powiedzieć, że ten system nie jest konieczny w większości sytuacji, a dowodem na to jest większość klientów nie korzystających z tego systemu. Jeśli jednak jesteś jednym z tych, którzy uważają, że system ten będzie dla nich bardzo wartościowy, to już odpowiedziałeś sobie na to pytanie.

Sekcja FAQ

Jak niezawodny jest PARKTRONIC?

Z punktu widzenia trwałości, system nie wykazał żadnych poważnych problemów na większą skalę, oczywiście, są pewne przypadki, w których system nie działał zgodnie z przeznaczeniem, ale to się zdarza ze wszystkimi systemami, jeśli weźmiemy pod uwagę entirty przemysłu samochodowego.

Ale z punktu widzenia skuteczności, system ten nie jest bez wad. Wiele miejsc parkingowych, wyznaczonych lub nie, ma wiele specyficznych zmiennych związanych z tym konkretnym miejscem parkingowym. Oznacza to, że system może niedokładnie określić odstępy i brak przeszkód, co oznacza, że zawsze trzeba polegać przede wszystkim na swoich oczach.

Czy istnieją jakieś przesłanki wskazujące na to, że Mercedes stworzy całkowicie autonomiczną funkcję parkowania?

Mercedes niestrudzenie pracuje za kulisami, aby zaoferować system, który będzie w stanie całkowicie zaparkować samochód, nie będąc nawet w pobliżu samochodu. Oznacza to, że Mercedes planuje rywalizować Teslas ”Smart Summon” funkcja w odpowiednim czasie.

  Tesla vs. Mercedes - Który jest lepszy?

Mercedes nawet wydała podobny system z nowym W223 S-klasy. Ten system będzie prawdopodobnie potrzebował kilku lat, zanim będzie mógł bezpiecznie toczyć się na wielu różnych modeli Mercedes. Ale można śmiało powiedzieć, że w końcu Mercedes zaoferuje taką funkcję.

Jaki jest prawidłowy sposób parkowania równoległego?

Istnieje pewna sztuczka w parkowaniu równoległym, jeśli wykonasz te kroki poprawnie, powinieneś być w stanie zaparkować równolegle swojego Mercedesa bez żadnych pomocy systemowych. Gdy znajdą Państwo wystarczająco duże miejsce, należy podjechać równolegle do przedniego samochodu, następnie skręcić kierownicę całkowicie w prawo, obrócić się i zacząć cofać.

Kiedy możesz zobaczyć prawy przedni róg samochodu za tobą w samym środku tylnej szyby, a następnie zatrzymać. Przekręć kierownicę do pozycji środkowej i cofnij, aż Twój samochód wyczyści samochód z przodu, a następnie zatrzymaj się ponownie.

Następnie skręć kierownicę w lewo i cofnij się, aż do bezpiecznego zaparkowania. Jeśli wykonasz te kroki prawidłowo, Twój samochód będzie idealnie zaparkowany równolegle. Bez względu na technikę, zawsze uważaj na przeszkody, pieszych i ruch uliczny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z