Którego Mercedesa powinienem unikać?

Mercedes-Benz szczyci się samochodami z mocnymi silnikami i układami napędowymi. Poza tym, ich samochody są wyposażone w najbardziej zaawansowane technologie i są bardzo luksusowe. Mimo to nie wszystkie modele i marki Mercedes-Benz spełniają wymogi tej prestiżowej marki. Jakich Mercedesów powinienem więc unikać?

Jeśli kupują Państwo nowego Mercedesa, powinni Państwo unikać Klasy C, ponieważ nie jest ona tak trwała i niezawodna jak inne Mercedesy. Wręcz przeciwnie, jeśli kupujesz używanego Mercedesa, powinieneś trzymać się z dala od Mercedesa E350 z 2006 roku, Mercedesa S550 z 2007 roku i C300 z 2015 roku.

Dlaczego Mercedes E350 z 2006 roku, Mercedes S550 z 2007 roku i C300 z 2015 roku są zawodne?

Mercedes E350 z 2006 roku to jeden z najlepszych sedanów Mercedesa swojej generacji. Ten samochód był duży i wygodny z mocnym silnikiem. Miał jednak kilka problemów, takich jak problemy z układem paliwowym, które sprawiały, że paliwo wyciekało. Inne problemy obejmowały awarię hamulców i rdzy.

Wyposażony w 5,4-litrowy silnik V8, który dostarczał do 382 koni mechanicznych, 2007 Mercedes S550 był potężnym, szybkim i luksusowym sedanem klasy wyższej. Niemniej jednak, temu samochodowi towarzyszył straszny problem, który był związany z jego elektroniką. Problem ten sprawił, że samochód ten był jednym z najmniej niezawodnych Mercedesów wszechczasów.

Z drugiej strony, 2015 Mercedes-Benz C300 jest bardziej potężny niż jego poprzednicy, ponieważ dostarcza maksymalnie 241 KM poprzez 7-biegową automatyczną skrzynię biegów. Niemniej jednak, podobnie jak dwa pozostałe samochody powyżej, ten samochód miał również kilka problemów, które uczyniły go zawodnym i nie warto kupować.

  Najlepszy Mercedes RV

Mercedes C300 miał źle zaprojektowany panel szyberdachu, który odłączał się od samochodu podczas jazdy na autostradzie. Na szczęście Mercedes-Benz wycofał tę część i naprawił problem. Było to spowodowane słabym klejeniem, które spowodowało oderwanie się dachu od samochodu.

Oprócz oderwania się dachu od samochodu, w modelu C300 występowały również problemy z wybuchającymi poduszkami powietrznymi, które wysyłały odłamki w kierunku pasażerów, a także awarie nakrętek blokujących układ kierowniczy. Dodatkowo, miał inne problemy, które uczyniły go mniej niezawodnym niż jego poprzednicy.

Tak więc, jeśli chcesz zainwestować w nowego lub starego Mercedesa, powinieneś unikać samochodów, które wymieniliśmy powyżej. Te samochody przyprawiały swoich poprzednich właścicieli o ból głowy i nie warto w nie inwestować. Warto więc zapoznać się z opiniami poprzednich nabywców, aby uniknąć podobnych problemów.

Jaki jest najmniej niezawodny Mercedes klasy?

Jeśli chcesz zainwestować w niezawodną klasę Mercedesa, to powinieneś trzymać się z daleka od Mercedesa Klasy C. Mimo że niektóre modele Mercedesa Klasy C sprawdziły się znakomicie i zarejestrowały niewiele problemów, to większość modeli tej klasy ma kilka problemów i nie warto ich kupować.

Podczas gdy 2015 Mercedes C300 należy do najmniej niezawodnych modeli Mercedes C-Class, niektóre modele radzą sobie wyjątkowo dobrze. Należą do nich 2011 Mercedes C63, 1998 Mercedes C C230, 2005 Mercedes C C240, 2010 Mercedes C63 i 2020 Mercedes C300 4Matic.

Dlaczego Mercedes Klasy C nie jest wart zakupu?

W przeciwieństwie do innych modeli Mercedesa, Klasa C przez lata miała kilka problemów. Głównym powodem, dla którego nie warto kupować tego samochodu jest jego zawodność. Dodatkowo, samochód rdzewieje szybciej w porównaniu do innych modeli Mercedesa.

  Czy felgi Mercedesa pasują do BMW?

Ponadto, ten samochód pochodzi z kłopotliwych lusterek drzwiowych, to hałasuje podczas składania lub regulacji silników, a także, integralne powtarzające wskaźniki wypadają z synchronizacji z głównych części. Należy pamiętać, że rdza na tym samochodzie można łatwo zaobserwować wokół krawędzi pokrywy bagażnika, w pobliżu uchwytu zwalniającego bagażnik.

Oprócz tego, że Mercedes-Benz klasy C jest zawodny, jest jednym z najdroższych Mercedesów do ubezpieczenia. Zanim więc zainwestujesz w ten samochód, powinieneś być świadomy tych wyzwań, abyś później ich nie żałował.

FAQ

Jaki jest najlepszy Mercedes-Benz do kupienia?

Najlepszy Mercedes-Benz do kupienia zależy od potrzeb i budżetu kupującego. Jeśli zależy Ci na klasie, warto rozważyć Mercedesa-Benz Klasy S i Klasy G. Jeśli jednak masz ograniczony budżet, ale nadal chcesz jeździć z klasą i prestiżem, najlepszym wyborem będzie Mercedes Klasy E.

Jeśli masz ograniczony budżet, Klasa A jest dla Ciebie dobrym początkiem. Ale jeśli chcesz mieć nieco luksusowego, ale niedrogiego Mercedesa o doskonałych osiągach, Mercedes-Benz Klasy C jest najlepszym samochodem dla Ciebie.

Który Mercedes jest najbardziej niezawodny?

Mercedes-Benz Klasy E jest najbardziej niezawodną klasą i modelem Mercedesa. W przeciwieństwie do niektórych modeli Mercedesa, które doświadczają problemów już przy przebiegu 50 tys. mil, ta klasa może zacząć mieć problemy już przy przebiegu 100 tys. mil, co jest znakomitym wynikiem.

Przy jakim przebiegu Mercedes zaczyna mieć problemy?

To zależy od marki i modelu Mercedesa. Niektóre zaczynają się już przy przebiegu 50 000 mil, podczas gdy inne czekają, aż przekroczą 100 000 mil. Jeśli stosują Państwo dobre nawyki jazdy, mogą Państwo nie doświadczyć żadnych problemów aż do osiągnięcia 150 tys. mil.

  Co jest lepsze - Quattro VS 4Matic?

Jaka jest średnia żywotność Mercedesa?

Przy prawidłowej konserwacji i pielęgnacji większość modeli Mercedes-Benz wytrzymuje ponad 13 lat. W przeliczeniu na mile, samochód może przejechać ponad 200 000 mil. Co zaskakujące, istnieje model Mercedesa, który przejechał ponad 2.000.000 mil. Przy dobrych nawykach jazdy i konserwacji, łatwo jest Mercedesowi wykręcić ponad 300 000 mil.

Jakie są najczęstsze problemy z Mercedesem?

Mercedes-Benz produkuje jedne z najbardziej zaawansowanych i niezawodnych samochodów na rynku. Ale jak wszystkie samochody, napotyka kilka wyzwań, o których trzeba wiedzieć. Niektóre z powszechnych problemów, z którymi borykają się właściciele Mercedesów to rdza, zużyte klocki hamulcowe, problemy z automatyczną skrzynią biegów i nierówna praca skrzyni biegów.

Na szczęście większość z tych problemów można rozwiązać, odwiedzając certyfikowanego mechanika Mercedesa lub niezależnego mechanika posiadającego wiedzę i narzędzia do obsługi Mercedesa.

Podsumowanie

Jeśli chcesz kupić nowy samochód marki Mercedes-Benz, staraj się unikać Klasy C. Mercedes-Benz Klasy C jest najmniej niezawodną klasą Mercedesa. Wynika to z faktu, że ma kilka problemów z lusterkami, silnikami i kierunkowskazami. Poza tym, rdza jest kolejnym wyzwaniem, że te twarze samochodów.

Z drugiej strony, jeśli szukasz kupić używany Mercedes-Benz, należy trzymać się z dala od 2006 Mercedes E350, 2007 Mercedes S550, i 2015 Mercedes-Benz C300. Są to jedne z najmniej niezawodnych modeli Mercedes-Benz wszech czasów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z