Czy felgi Mercedesa pasują do BMW?

Czy felgi Mercedesa pasują do BMW?

Czy mają Państwo ładne felgi Mercedes-Benz w starym, nieużywanym już modelu Mercedesa? I zastanawiasz się, czy te felgi Benz będą pasować do Twojego BMW?

Tak, pasują.

Felgi Mercedes będą pasować do BMW, jeśli mają ten sam wzór śrub. Tak więc, przed założeniem, że jakiekolwiek felgi Mercedes będą pasować do Twojego BMW, należy sprawdzić, czy mają one ten sam rozstaw śrub. Większość modeli Mercedes-Benz ma rozstaw śrub 5X112, podczas gdy BMW mają rozstaw 5X120.

Co to są rozstawy śrub i przesunięcie kół?

Kiedy wzór śrub felgi jest określony jako 5X112, oznacza to, że jest pięć śrub z odstępem między śrubami od środka do środka wynoszącym 112. Oprócz rozstawu śrub, należy również wziąć pod uwagę offset. Przesunięcie koła jest jak daleko koła wystają na zewnątrz.

Jeśli koła offset jest droga off, koła mogą siedzieć bardzo daleko lub zbyt daleko w. Można nabyć adaptery kół do zmiany wzorów śrub, ale ważne jest, aby pamiętać, że będą one tylko miejsce koła o cal lub więcej na zewnątrz.

Jednak jest to również istotne, aby zrozumieć, że nawet jeśli wzór śrub jest inny, nadal można dopasować koło za pomocą rozpórek koła lub adapterów kół. Jeśli masz te dwa narzędzia, a offset nadal nie jest taki sam lub zbliżony, koła nie będą pasować.

Jaka jest różnica między przekładką koła a adapterem koła?

Jeśli chcesz zamontować koło o innym rozmiarze w swoim Mercedesie lub BMW, będziesz musiał użyć podkładki dystansowej lub adaptera koła, jeśli wzór śrub nie jest taki sam. Jedynym problemem jest to, że wiele osób myli te dwa narzędzia i kończy używając niewłaściwego.

  Jaki jest najlepszy Mercedes do jazdy zimą?

Tak więc, jeśli chcesz zamontować felgi Mercedesa na BMW i nie wiesz, czy użyć rozpórki czy adaptera, uprościliśmy dla Ciebie sprawę.

Rozpórka koła

Podkładka dystansowa to termin oznaczający krążek, który odsuwa koło od piasty pojazdu i obniża jego offset. W skrócie, rozpórka ma za zadanie zwiększyć odległość pomiędzy kołem a cylindrem nawet o jedną czwartą.

W przeciwieństwie do adaptera, ta metoda nie jest bezpieczna dla Twojego samochodu Mercedes lub BMW. Podkładka dystansowa nie nadaje się do montażu kół o różnych rozmiarach lub typach, ale jest idealna, jeśli zamierzasz zachować koła i zwiększyć rozstaw kół.

Kiedy zwiększysz rozstaw kół swojego samochodu, poprawisz jego wygląd i ogólne prowadzenie. Ponadto, rozpórki kół są idealne dla pojazdów z małym offsetem. To dlatego, że będą one nadrobić zbyt mało offsetu przez pchanie koła dalej na zewnątrz.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z dystansów kół, wiedz, że potrzebujesz dłuższych kołków do doskonałej instalacji. Alternatywnie, można również użyć dłuższych śrub kół, aby zainstalować przekładki kół. Skontaktuj się ze swoim mechanikiem, aby uzyskać dalsze porady i prawidłowy montaż.

Adapter koła

Adapter koła jest zazwyczaj rodzajem przekładki, ale zazwyczaj następuje zmiana w układzie śrub. Adaptery kół są zazwyczaj o jeden cal większe i są połączone z cylindrem za pomocą śrub.

W przeciwieństwie do rozpórki koła, które pomagają przedłużyć tor jazdy samochodu, adaptery kół są najlepsze, jeśli chodzi o dopasowanie koła z innego samochodu lub o innym rozmiarze. Jest to możliwe dzięki zdolności adaptera koła do zmiany wzorów śrub.

  Czy Mercedesy są wygodne?

Z adapterem koła, możesz zmienić wzór śrub swojego BMW i zamontować koło z Mercedes-Benz. Jeśli wzór śrub nie zmienia się od oryginału, adapter może być użyty do przesunięcia odległości kół o cal lub nawet więcej.

Kiedy zdecydujesz się na montaż adapterów kół, Twój samochód będzie miał lepszą aerodynamikę, skręcanie i wygląd.

FAQ

Czy Mercedesy i BMW mają takie same wzory śrub?

Nie, nie są. Mercedes-Benz zazwyczaj posiada wzór śrub 5X112, podczas gdy BMW posiada wzór śrub 5X120. Te dwie luksusowe marki mają różne wzory śrub, co oznacza, że ich koła nie będą pasować bezpośrednio po wymianie.

Jednakże, koła mogą pasować, jeśli niektóre narzędzia, takie jak rozpórki kół i adaptery kół są używane. Niezależnie od tego, należy wziąć pod uwagę przesunięcie Benz i BMW, które chcesz zamienić koła z. Jeśli jeden z samochodów „offset jest bardzo duży lub mały, a następnie koła nie będzie pasować.

Czy Mercedes-Benz Klasy S ma taki sam układ śrub jak Klasa G?

Nie, nie ma. Dzieje się tak dlatego, że Mercedes-Benz Klasy S ma wzór śrub Mercedes-Benz 5X112mm, podczas gdy Klasa G ma wzór śrub 5X130mm. Tak więc Klasa G ma większy rozstaw śrub niż Klasa S.
W tym przypadku nie można zmienić koła tych dwóch modeli Mercedesa bez rozstawów kół lub adapterów. Dodatkowo trzeba też sprawdzić ich offset. A ponieważ Mercedes Klasy G ma większy offset, założenie jego felg na Klasę S lub odwrotnie będzie prawie niemożliwe.

  Który jest lepszy, Mercedes czy BMW?

Czy można założyć felgę 5X112 na felgę 5X120?

Tak, jest to możliwe. Można rozwiercić piasty do felgi 5X120, ale będzie to dość kosztowne. Dodatkowo, Twój samochód może stać się niezdatny do jazdy, a piasty i tarcze hamulcowe będą wymagały regularnej konserwacji. Potrzebne będą również adaptery.

Co oznaczają liczby w układzie śrub?

Liczby w rozstawie śrub mają różne znaczenie. Felgi Mercedes-Benz mają zazwyczaj rozstaw śrub 5X112 dla sedanów, takich jak Klasa E i Klasa S, oraz 5X130 dla SUV-ów, takich jak Klasa G. Jest to bardzo ważne, aby znać te numery przed zamontowaniem kół.
Liczba 5 w układzie śrub oznacza liczbę otworów na śruby, a druga liczba, 112 lub 130, to średnica koła utworzonego przez pięć śrub. Te liczby pomogą Ci dopasować idealną oponę do marki i modelu Twojego samochodu.

Końcowe przemyślenia

Kończąc, warto wiedzieć, że możliwe jest zamontowanie kół Mercedes-Benz na BMW. Koła muszą jednak mieć taki sam układ śrub, rozmiar i przesunięcie jak w przypadku marki i modelu BMW, do którego chcesz je zamontować.
Ale jeśli koła nie są tego samego rozmiaru, ale przesunięcie jest, można użyć rozpórki koła lub adapter koła, aby dopasować koła Benz na BMW. Niemniej jednak, należy spodziewać się kilku wyzwań i ryzyko samochodu undrivable.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z