Lamborghini Murciélago Niezawodność

Lamborghini zawsze wywierało wpływ na przemysł motoryzacyjny, zwłaszcza na dział samochodów sportowych, dzięki swoim najnowszym pojazdom. Murciélago to kolejny samochód sportowy producenta samochodów, Lamborghini. Jego produkcja trwała od 2001 do 2009 roku. Po raz pierwszy został zaprezentowany jako coupé w 2001 roku. Później, wariant roadster został wprowadzony w 2003 roku.

Przegląd

Ten 2-drzwiowy samochód sportowy stał się natychmiastowym hitem dzięki swojemu potężnemu i unowocześnionemu silnikowi oraz najwyższym osiągom. Murciélago ma silnik V12 o pojemności 6,2 l – 6,5 l, który produkuje 640 koni mechanicznych. Murciélago to bestia pod względem prędkości i osiągów, której prędkość maksymalna wynosi 211 mil na godzinę. Przyspiesza do 60 mph w 3,8 sekundy.

Niezawodność

Murciélago nie jest wyjątkiem od reguły, bo każdy samochód ma wady. Mimo, że Lamborghini stara się stworzyć niezawodny, bezpieczny i funkcjonalny samochód, czasem nie wszystko idzie zgodnie z planem. Zdolności Murciélago do jazdy przy niskich prędkościach sprawiają, że jest to samochód łatwy w prowadzeniu, a jego stabilność przy wysokich prędkościach sprawia, że jest to samochód bezpieczny w prowadzeniu. Jeśli chodzi o ocenę niezawodności, Murciélago otrzymał 3 gwiazdki na 5 możliwych na stronie What Car.

Bezpieczeństwo

Flagowy samochód Lamborghini wciąż pozostaje jednym z najpopularniejszych modeli firmy, dzięki potężnemu silnikowi V12 o pojemności 6,5 l i klasycznemu wyglądowi. Według najnowszych danych dotyczących bezpieczeństwa, Lamborghini Murciélago otrzymało 3,5 na 5 gwiazdek, co jest niższe według kosztów własnych.

  Hyundai Tucson Niezawodność

Stawka amortyzacji

Stawki amortyzacji nie są zwykle dużym problemem dla samochodów sportowych, ponieważ większość nabywców egzotycznych samochodów ma tendencję do utrzymywania się przy swoim wymarzonym samochodzie przez długi czas i dobrze o niego dbać. Według AutoPadre, Lamborghini Murciélago z 2010 roku po pięciu latach amortyzuje się o 27%. Mówiąc prościej, jego wartość w ciągu najbliższych pięciu lat spadnie o około 68 580 dolarów.

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania i posiadania samochodu sportowego są zazwyczaj wysokie. Podobnie Murciélago wymaga napraw i konserwacji co 7500 mil, więc będzie drogi w utrzymaniu. Koszty utrzymania Lamborghini Murciélago szacuje się na około $1500 rocznie.

FAQ

Czy Lamborghini Murciélago to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Lamborghini Murciélago jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w Lamborghini Murciélago?

Lamborghini Murciélago to samochód z 2 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: 2-miejscowy

Ile koni mechanicznych ma Lamborghini Murciélago i czy ma turbo?

Lamborghini Murciélago ma 640 koni mechanicznych i 486 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to gazowe V12 o pojemności skokowej 6.5L/ Układ paliwowy to: MPFI.

Jak duży jest bagażnik w Lamborghini Murciélago?

4.3 stopy sześcienne ( 0,122 m3 )

Jak duży prześwit ma Lamborghini Murciélago?

5,5 cala ( 13,97 cm )

Jaki typ kół posiada to auto?

Lamborghini Murciélago ma przednie aluminiowe koła 18 x 8,5 cala i tylne aluminiowe koła 18 x 13 cali.

  Czy Tesla jest lepsza od Lamborghini?

Ile jest Lamborghini Murcielago?

Od 2004 roku do dnia dzisiejszego wyprodukowano 4099 sztuk Lamborghini Murcièlago. Produkcja modelu Murciélago zakończyła się 5 listopada 2010 roku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z