Czy Peugeot Traveller jest dobrym samochodem?

Peugeot Traveller

Peugeot Traveller to van/MPV, który dzieli całą platformę z kilkoma innymi modelami należącymi do Stellantis, takimi jak Citroen SpaceTourer, Vauxhall Vivaro, a nawet Toyota ProAce Verso. Przy tak wielu modelach korzystających z tej samej platformy, można by się spodziewać, że będzie ona naprawdę dobra, ale czy Peugeot Traveller to dobry samochód?

W rzeczywistości Peugeot Traveller jest naprawdę dobrym samochodem, ale jest kilka rzeczy, które są dalekie od bycia dobrym. Na początek, Peugeot nie jest szczególnie szybki w wymianie obecnego modelu na nowy. Po drugie, daleko mu do niezawodności, przez co był wycofywany z rynku już aż 40 razy. Co zrozumiałe, to więcej niż w przypadku większości samochodów, ale nie jest to wcale takie rzadkie, gdy tak się dzieje.

Paleta silników w przypadku Travellera jest obszerna i składa się z silników wysokoprężnych oraz w pełni elektrycznych. Wygląd jest w porządku, ale ogólnie nie ma atrakcyjnie wyglądających vanów. Wnętrze Traveller jest nieco bardziej ekscytujące, ponieważ wygląda tak dobrze, jak całkiem sporo innych współczesnych modeli Peugeot.

Wrażenia z jazdy nie są niczym szczególnym, podczas gdy wartości używanych przykładów spadły o dość duży margines. Traveller może pomieścić do dziewięciu osób na pokładzie, a przestrzeń bagażnika jest więcej niż wystarczająca. Aspekt niezawodności nie jest najlepszy, ale przy prawidłowym utrzymaniu Traveller powinien być w stanie przetrwać dość długi czas.

Peugeot Traveller – Układ napędowy

Paleta silników wysokoprężnych rozpoczyna się od 4-cylindrowego silnika 1.6L, który osiąga moc 95 KM lub 116 KM, podczas gdy silnik benzynowy o średniej specyfikacji to 4-cylindrowy 1.6L, który osiąga moc 100 KM lub 120 KM. Silnik o najwyższej specyfikacji to 4-cylindrowy silnik 2.0L, który występuje w różnych stanach skupienia, zaczynając od 140 KM, 150 KM, 177 KM lub 180 KM.

  Najczęstsze problemy z Peugeot 308

W Travellerze nie ma silników benzynowych, co z pewnością wkrótce się zmieni, ponieważ Peugeot powiedział, że porzuca wszystkie silniki diesla w nowych modelach począwszy od 2023 roku. Jednak Traveller nie przychodzi w dwóch wariantach elektrycznych, które mają nadzieję całkowicie zastąpić modele z silnikiem benzynowym.

Możesz dostać e-Traveller z albo 50kWh lub 75kWh baterii. Baterie te są połączone z pojedynczym silnikiem elektrycznym, który osiąga moc 136 KM. Model 75kWh jest oceniany na 205 mil, ale w rzeczywistości może zrobić bliżej 180 mil. Model 50kWh może zrobić szacunkowo 140 mil, ale rzeczywiste liczby są bliżej 110 mil. Oba te modele oferują słabe przebiegi, aby być w pełni szczerym, dlatego wiele osób na to narzekało.

Peugeot Traveller – Design i prowadzenie

Język projektowania Travellera nie jest niczym szczególnym, ale tak jest w przypadku praktycznie wszystkich samochodów z tego segmentu. Te samochody mają być używane, a nie oglądane. Wnętrze jest nieco lepsze, ponieważ oferuje dużo przestrzeni i jest zgodne z innymi współczesnymi wnętrzami Peugeot.

Pod względem prowadzenia Traveller jest równie mało inspirujący, ale tego też można się spodziewać. Nie chodzi o to, że nie jest odpowiednio wygodny, ale bardziej o to, że nie jest dynamiczny czy ekscytujący sam w sobie. Jako taki jest raczej narzędziem i tak właśnie jest wykorzystywany przez większość z nich.

Peugeot Traveller – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, sprawy są o wiele bardziej skomplikowane, ponieważ Traveller po prostu nie jest tak niezawodny. Nowsze lata modelowe wydają się być o wiele lepsze niż początkowe, ale nadal są podatne na sporą liczbę problemów. Z ponad 40 różnymi odwołaniami, Traveller przeszedł wiele, dlatego właściwa konserwacja jest koniecznością.

  Najczęstsze problemy z Peugeotem Travellerem

Najczęstsze problemy obejmują problemy z hamulcami, problemy z elektryką, problemy z samochodem, który nie chce się uruchomić i problemy z systemem ogrzewania.

Peugeot Traveller – wartość i praktyczność

Traveller zawsze był po tańszej stronie, przynajmniej w porównaniu z czymś takim jak Mercedes V-Class, który oferuje podobne doświadczenie. Używane egzemplarze dość mocno się zdeprecjonowały przez lata i są naprawdę popularne wśród małych i większych firm w Europie jako samochody flotowe.

Praktyczność jest mocną stroną tego vana, ponieważ może on pomieścić do dziewięciu osób jednocześnie. Istnieją dwa warianty Travellera: standardowy i duży. Oba oferują dobrą widoczność i dużo miejsca w środku, dzięki czemu są naprawdę dobre do użytku rodzinnego.

Dział FAQ

Czy Peugeot e-Traveller jest lepszy od Travellera z silnikiem Diesla?

W dzisiejszych czasach porównywanie diesla z elektrycznym nie jest tak popularne, ponieważ większość ludzi automatycznie zakłada, że wariant elektryczny jest lepszy. W rzeczywistości jednak wariant wysokoprężny jest znacznie lepszy, ponieważ oferuje setki kilometrów na pełnym baku, a tankowanie trwa 5 minut.

Oznacza to, że długodystansowe podróże z modelem elektrycznym trwają znacznie dłużej i dlatego wiele firm trzyma się od nich z daleka. Peugeot powiedział, że następna generacja e-Traveller będzie oferować lepiej oszacowany zasięg, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć.

Czy Peugeot Traveller jest lepszy od Citroena SpaceTourera, Vauxhalla Vivaro czy Toyoty ProAce Verso?

Różnice między tymi vanami są stosunkowo niewielkie, dlatego większość ludzi kupuje je ze względu na uzyskanie dobrej oferty lub z powodu lojalności wobec marki. Powiedziałbym, że Peugeot wygląda najlepiej, podczas gdy wszystkie inne, z wyjątkiem SpaceTourera, wyglądają dość słabo.

  Peugeot nie chce zapalić - przyczyny i jak to naprawić

Vivaro jest najtańszy, podczas gdy Peugeot jest najdroższy, ale i tu różnice są raczej niewielkie.

Czy powinienem kupić Peugeot Traveller?

Jeśli chcesz mieć naprawdę przestronnego, stosunkowo niedrogiego i przyzwoicie wygodnego vana, który może być używany zarówno do celów rodzinnych, jak i biznesowych, Peugeot Traveller jest dobrym wyborem. Może nie jest mistrzem niezawodności, ale oferuje wiodące w klasie oceny bezpieczeństwa i nie jest zbyt drogi w utrzymaniu.

Mercedes Benz V Class jest droższy, natomiast pozostałe trzy odpowiedniki należące do Stellantis są naprawdę podobne. Podsumowując, jeśli podoba Ci się plakietka Peugeot i nie masz nic przeciwko posiadaniu furgonetki do użytku osobistego, prawdopodobnie spodoba Ci się Traveller, jeśli będziesz go odpowiednio dobrze utrzymywać.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z