Land Rover Defender Niezawodność

Land Rover Defender to stary offroader, którego produkcja rozpoczęła się w 1983 roku. Do 2012 roku był produkowany przez firmę Land Rover, a później przez Jaguar Land Rover. Była to seria brytyjskich samochodów terenowych i pickupów z napędem na cztery koła. Była ona szeroko znana i cieszyła się dobrą reputacją na całym świecie z powodu swojej wytrzymałości i wszechstronności.

Przegląd

Land Rover Defender był wcześniej podzielony na serię Land Rover 90 i Land Rover 110. Z biegiem lat Land Rover Defender bardzo się zmienił. Pojawił się w różnych stylach nadwozia i z różnymi silnikami, w tym 3-drzwiowym, 5-drzwiowym, 2-drzwiowym hardtopem oraz z silnikami I4, I6 i V8. Obecnie nowy 2,2-litrowy silnik TDCi jest najmocniejszym i najbardziej wyrafinowanym silnikiem Defendera, jaki kiedykolwiek był używany. Zarówno silniki wysokoprężne jak i benzynowe są dostępne w Land Roverze Defenderze. Silniki wysokoprężne mają pojemność skokową 2996 cm3 i 2995 cm3; silniki benzynowe mają pojemność skokową 1997 cm3 i 2995 cm3.

Niezawodność

W ankiecie przeprowadzonej wśród 30 producentów, Land Rover zajął 22 miejsce, a jego właściciele chwalą praktyczność, bezpieczeństwo i stylistykę. W ciągu ostatniego roku ponad jedna trzecia klientów doświadczyła problemów ze swoimi pojazdami, co spowodowało ogromny spadek jego oceny niezawodności.

Bezpieczeństwo

Defender posiada w standardzie imponującą ilość wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa, a także wytrzymałą ramę. W rezultacie otrzymał pięć gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla rodzin. ANCAP oceniła Land Rovera Defendera na 32,51 punktów na 38 możliwych w testach zderzeniowych i bezpieczeństwa.

  Ford Ranger Niezawodność

Stopa amortyzacji

Pojazdy Land Rovera znane są ze swojego stylowego wyglądu na ulicach i niezawodności poza utartymi szlakami. Prawda jest taka, że nie są to najlepsze samochody do inwestowania pieniędzy, pomimo ich atrakcyjności i historii. W porównaniu do innych SUV-ów, Land Rovery mają niższą wartość w czasie. Wskaźnik amortyzacji Land Rovera Defendera z 2020 roku wynosi 55% po pięciu latach.

Konserwacja i naprawy

Land Rover Defender otrzymał najniższą możliwą ocenę w badaniu przeprowadzonym przez Reliability Index. Średni koszt utrzymania SUV-a Land Rovera wynosi 1 174 USD, według RepairPal.com.

FAQ

Ile miejsc jest w Defenderze?

Land Rover Defender to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Napęd na cztery koła

Jaka jest moc Defendera i czy ma on turbo?

Defender ma 395 koni mechanicznych i 406 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Gas/Electric I-6 o pojemności skokowej 3.0 L Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży prześwit ma Land Rover Defender?

8,6 cala ( 21,84 cm )

Jaki typ kół posiada?

Defender ma aluminiowe koła przednie 20 X 8,5 cala i aluminiowe koła tylne 20 X 8,5 cala.

Czy Land Rover Defender 2021 jest dobrym samochodem?

Ocena 7,0 oznacza przeciętną wydajność. Chociaż Defender może być używany na drogach, jest tak wiele innych cech tego Land Rovera. SUV jest przestronny i ma mocny silnik turbo-six. Oferuje również płynną jazdę. Nie jest zaskoczeniem, że jest to nasz SUV Roku w 2021 roku.

  Alfa Romeo Giulia Niezawodność

Czy Land Rover Defender 2022 to dobry samochód?

Chociaż Land Rover Defender 2022 jest groźnym pojazdem terenowym i ma dobre maniery na drodze, nie jest tak dobrze zbudowany jak jego rywale. Jakość kabiny jest również niska, a zużycie paliwa słabe. Ponieważ Defender nie został dokładnie przetestowany pod kątem zderzeniowym, nie ma ogólnej oceny.

Czy Land Rover Defender posiada tempomat adaptacyjny?

Tempomat adaptacyjny jest dostępny w wersji XDYNAMIC HSE zarówno dla Defendera 90, jak i Defendera 110 SUV. Range Rover Evoque – tempomat adaptacyjny można dokupić tylko z pakietem wspomagania kierowcy, który jest dostępny we wszystkich poziomach wyposażenia.

Czy posiada Android Auto?

Tak, Land Rover posiada system Android Auto. Android Auto jest teraz dostępny we wszystkich nowych SUV-ach Land Rover & Range Rover wyposażonych w Pakiet Smartphone. Pozwala on na korzystanie z ulubionych aplikacji i funkcji systemu Android za pośrednictwem wyświetlacza InControl.

Czy Land Rover Defender posiada CarPlay?

Tak, Defender jest wyposażony w CarPlay. Możesz podłączyć swojego iPhone’a lub iPada do systemu infotainment poprzez port USB. Land Rover Defender obsługuje Apple CarPlay, co pozwala na dostęp do aplikacji iPhone’a takich jak Spotify, Google Maps, Waze oraz iTunes poprzez ekran systemu infotainment pojazdu. Siri może być używana do wykonywania połączeń, wysyłania wiadomości i korzystania z nawigacji za pomocą poleceń głosowych.

Czy zawieszenie pneumatyczne jest standardem w Land Roverze Defenderze?

Nowy Defender, podobnie jak większość SUV-ów brytyjskiego producenta samochodów, wykorzystuje regulowane zawieszenie pneumatyczne do kontroli wysokości jazdy i komfortu. Najnowszy SUV Land Rovera ma imponujący prześwit 8,5 cala w najniższym ustawieniu.

  Land Rover LR4 Niezawodność

Czy Land Rover Defender posiada wyświetlacz Head-up?

Tak, wyświetlacz Head-Up Display (HUD) w Defenderze wyświetla na przedniej szybie istotne informacje o pojeździe, takie jak prędkość pojazdu i pozycja biegu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z