Mini Cooper Roadster Niezawodność

Brytyjski producent samochodów Mini Cooper jest znany z małych samochodów i należy do BMW. Mini Roadster był produkowany przez firmę jako dwumiejscowy, dwudrzwiowy kabriolet, podobnie jak model Coupe. Samochód ten został wycofany z produkcji, ale nadal jest to świetnie wyglądający samochód, który warto kupić.

Przegląd

Mini Roadster po raz pierwszy pojawił się w 2011 roku i został wprowadzony wraz z wersją roadster. Roadster jest wyposażony w turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 l, który wytwarza maksymalnie 208 KM i pozwala rozpędzić się od 0 do 60 km/h w zaledwie 6,4 sekundy. W samochodzie wprowadzono 4 poziomy wykończenia: Cooper, Cooper S, Cooper SD i John Cooper Works.

Niezawodność

Znalezienie niezawodności samochodu jest najbardziej podstawową rzeczą, jaką należy zrobić przed zakupem samochodu, ponieważ mówi ona niemal wszystko o samochodzie. Mini Cooper jest obecny w USA od wielu lat i nie był uważany za najbardziej niezawodną markę, ale obecnie jego niezawodność znacznie się poprawiła. Jednak model Cooper Roadster ma bardzo przeciętną ocenę niezawodności 2,5 na 5 według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Elementem niezawodności są również środki bezpieczeństwa. Współczynnik bezpieczeństwa w samochodach Mini Cooper zawsze był wysoki, ponieważ są one wykonane z doskonałych materiałów i mają świetne właściwości. Roadster nie był testowany pod kątem zderzenia przez IIHS lub NHTSA, ale posiada doskonałe funkcje bezpieczeństwa, takie jak kontrola trakcji, tempomat adaptacyjny, poduszki powietrzne itp.

Stopa amortyzacji

Wskaźnik amortyzacji również pomaga w ocenie niezawodności samochodu. Mini Cooper całkiem nieźle radzi sobie z utratą wartości i nadal jest bardzo ceniony. Roadster jest starym samochodem i po 5 latach jego wartość spadła o około 31%.

  Mini Cooper Roadster S / JCW Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są najbardziej istotnym elementem niezawodności. Samochody wymagające częstej konserwacji mają najczęściej negatywne opinie właścicieli. Mini Cooper jest uważany za drogą markę, jeśli chodzi o utrzymanie i naprawy. Koszt utrzymania modelu Roadster wynosi około 846 USD rocznie za wszystkie przeglądy i naprawy.

FAQ

Czy Mini Cooper Roadster to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mini Roadster to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Mini Roadsterze?

Mini Cooper Roadster to samochód z 2 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Dwuosobowe

Jaka jest moc Mini Coopera Roadstera i czy ma on turbo?

Mini Roadster ma 181 KM i 177 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 1,6 l. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży jest bagażnik w Mini Cooper Roadster?

8,5 stopy sześciennej ( 0,241 m3 )

Jaki typ kół ma samochód?

Mini Cooper Roadster ma aluminiowe koła przednie 16 X 6,5 cala i aluminiowe koła tylne 16 X 6,5 cala.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z