Mitsubishi Endeavor Niezawodność

Mitsubishi Motors to znany japoński koncern samochodowy, który istnieje od wielu lat i słynie z niskich cen. Endeavor to stary SUV produkowany przez Mitsubishi i jest to 5-drzwiowy SUV średniej wielkości. Samochód jest dość stary, ale nadal kupuje go wiele osób ze względu na niską cenę.

Przegląd

Endeavor po raz pierwszy pojawił się w 2003 roku i został wycofany z produkcji w 2011 roku. Jednak nadal jest kupowany przez wiele osób ze względu na swoje mocne osiągi. Wyposażony jest w silnik V6 o pojemności 3,8 l z 4-biegową automatyczną skrzynią biegów. Samochód jest również dość duży, co jest zaletą zakupu tego samochodu za niską cenę.

Niezawodność

Niezawodność samochodu jest jednym z najważniejszych czynników przed jego zakupem. Mitsubishi słynie z tanich cen, ale jakość części nigdy nie była najlepsza. Samochody te miały problemy z tanimi silnikami, które spalały olej i stawały się bezużyteczne nawet przed przejechaniem 100 000 mil. Endeavor ma całkiem przyzwoitą ocenę niezawodności ze względu na niskie koszty utrzymania, wynoszące 62 na 100.

Bezpieczeństwo

Środki bezpieczeństwa w samochodzie są najważniejszym czynnikiem oceny jego niezawodności. Samochody Mitsubishi często sprawdzają swoje bezpieczeństwo w testach zderzeniowych przeprowadzanych przez IIHS i NHTSA. Endeavor został poddany testom zderzeniowym przez IIHS i NHTSA i otrzymał od nich świetną ocenę. Posiada również wiele opcji bezpieczeństwa, takich jak elektroniczna stabilizacja toru jazdy, kontrola trakcji, światła do jazdy dziennej itp.

  Mitsubishi Outlander Niezawodność

Stopa amortyzacji

Wskaźnik amortyzacji jest również dość istotnym czynnikiem w ocenie niezawodności samochodu. Mitsubishi, jako marka japońska, bardzo dobrze utrzymuje swoją wartość i po 5 latach amortyzuje się średnio o 40%, co jest świetnym wynikiem w przypadku samochodów osobowych. Endeavor jest starym samochodem, więc jego amortyzacja zależy głównie od jego stanu technicznego.

Konserwacja i naprawy

Koszty konserwacji i napraw są największym czynnikiem decydującym o zakupie samochodu. Jednak samochody Mitsubishi, jako marki japońskiej, kosztują mniej w porównaniu z wieloma innymi samochodami. Średni koszt konserwacji samochodów Mitsubishi wynosi około 300 USD. Endeavor kosztuje około 500 USD rocznie za wszystkie przeglądy, ale zależy to głównie od przebiegu samochodu.

FAQ

Czy Mitsubishi Endeavor to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mitsubishi Endeavor to samochód z napędem na wszystkie koła.

Ile jest miejsc siedzących w Mitsubishi Endeavor?

Mitsubishi Endeavor to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: AWD Sport Utility

Ile koni mechanicznych ma Mitsubishi Endeavor i czy ma turbo?

Mitsubishi Endeavor ma moc 225 KM i moment obrotowy 255 lb-ft. Silnik to gazowy V6 o pojemności skokowej 3,8 l. Układ paliwowy to: SMPI.

Jak duży prześwit ma Mitsubishi Endeavor?

8,3 cala ( 21,08 cm )

Jaki typ kół ma ten samochód?

Mitsubishi Endeavor ma aluminiowe koła przednie 18 x -TBD- cala i aluminiowe koła tylne 18 x -TBD- cala.

  Mitsubishi Raider - niezawodność

Czy Endeavor to dobry SUV?

Samochód jest cichy, wygodny i pewnie się prowadzi. Jednak pokonywanie zakrętów nie jest zbyt zwinne. Mocne przyspieszenie zapewnia dopracowany silnik V6 o pojemności 3,8 litra. Endeavor nie jest SUV-em opartym na samochodzie, ale ma niski zakres przełożeń. Napęd AWD sprawdza się jednak na śniegu i piasku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z