Najczęstsze problemy z BMW M240

Najczęstsze problemy z BMW M240

BMW M240 to wyjątkowy samochód o wysokich osiągach. Ma nadwozie typu coupe, co nadaje mu sportowy i luksusowy wygląd. Pomimo tego, że jest to ładny i elegancki samochód, BMW M240 ma pewne problemy, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Jakie są najczęstsze problemy z BMW M240?

Najczęstsze problemy z BMW M240 to problemy z zawieszeniem, problemy z elektryką, wycieki oleju, wycieki z układu chłodzenia, problemy ze skrzynią biegów, problemy z silnikiem, awarie pompy wodnej, uszkodzone poduszki powietrzne i źle zamontowane blachy.

Mimo że BMW M240 boryka się z kilkoma problemami, posiada jeden z najbardziej niezawodnych silników BMW (B58).

Jakie są najczęstsze problemy z BMW M240?

Problemy z elektryką

BMW borykają się z problemami elektrycznymi. Główną przyczyną tego problemu jest złe lub uszkodzone okablowanie. Jednym z najczęstszych problemów elektrycznych występujących w BMW serii 2 jest awaria pomocniczego wentylatora układu chłodzenia. Problem ten powoduje, że klimatyzacja wydmuchuje ciepłe powietrze podczas postoju samochodu.

Problemy z zawieszeniem

Problemy z zawieszeniem mogą wystąpić w każdym pojeździe. Jeśli więc masz problemy z zawieszeniem, największym winowajcą jest zła zbieżność kół Twojego pojazdu. Dobrym wskaźnikiem jest nierównomierne zużycie opon. Szybkim rozwiązaniem jest upewnienie się, że koła są prawidłowo wyosiowane po każdej wizycie w serwisie.

Problemy ze skrzynią biegów i sprzęgłem

Częstym problemem w BMW serii 2 jest ślizganie się automatycznej skrzyni biegów. Jeśli tak się dzieje w Twoim BMW M240 coupe, wiedz, że masz uszkodzoną tarczę sprzęgła. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić uszkodzoną tarczę sprzęgła. W przeciwnym razie pojawią się problemy ze zmianą biegów.

Wycieki oleju

Jeśli z Twojego samochodu wycieka olej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie dokręciłeś dobrze korka oleju lub uszczelki lub zawory oleju są uszkodzone lub zużyte. Przy każdym przeglądzie silnika należy wymienić uszczelki i uszczelniacze olejowe. Pozwoli to zapobiec wyciekom oleju.

  BMW 550i - wszystko, co musisz wiedzieć

Problemy z silnikiem

Chociaż różni użytkownicy zgłaszali różne problemy z silnikiem, głównym problemem związanym z silnikiem, którego powinni spodziewać się właściciele BMW M240, jest problem z czujnikiem wału korbowego. Problem ten jest często spotykany w BMW serii 2 z 2018 roku. Jeśli wał korbowy jest uszkodzony, może to spowodować spadek mocy silnika i ograniczenie jego osiągów.

Awarie pompy wodnej

Główną przyczyną awarii pompy wodnej w BMW M240 jest nadmierna eksploatacja samochodu i podeszły wiek. Dlatego po przejechaniu kilku kilometrów należy sprawdzić pompę wodną. Jeśli jest pęknięta, uszkodzona lub po prostu zużyta, należy ją wymienić. Niewymienienie uszkodzonej pompy wodnej spowoduje przegrzanie silnika i uszkodzenie innych części.

Nieszczelności układu chłodzenia

Większość BMW jest znana z wycieków płynu chłodzącego po przejechaniu kilku kilometrów. Problem ten dotyczy również BMW serii 2. Jeśli więc chcesz zapobiec wyciekom płynu chłodzącego z Twojego BMW M240, zadbaj o sprawdzenie jego części, takich jak uszczelka pokrywy zaworów, korek chłodnicy i uszczelka głowicy. Większość z tych części wytrzyma od 20 000 do 50 000 kilometrów.

W niektórych przypadkach wyciek płynu chłodzącego może być spowodowany niedokładnym uszczelnieniem karpia ciśnieniowego układu chłodzenia. Aby uniknąć wycieku płynu chłodzącego, należy upewnić się, że jest on prawidłowo uszczelniony.

Uszkodzone poduszki powietrzne

Uszkodzone poduszki powietrzne zostały znalezione w BMW serii 2 coupe wyprodukowanych w 2020 roku. Dlatego przed zainwestowaniem w model BMW M240 z 2020 roku należy się upewnić, że BMW naprawiło ten problem. Wynika to z faktu, że BMW wycofało wszystkie samochody z tym problemem i naprawiło je.

  BMW X6 VS Porsche Macan - co jest lepsze?

Poduszka powietrzna kierowcy ulega uszkodzeniu, gdy kierowca ją aktywuje. Oprócz tego, że poduszka ulega uszkodzeniu, może nie napełnić się prawidłowo. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ zwiększa ryzyko odniesienia obrażeń w razie wypadku. Co więcej, z generatora poduszki powietrznej mogą wydostać się gorące gazy, które mogą spowodować uduszenie się kierowcy.

Źle zamontowane płyty

Jest to częsty problem w modelach BMW serii 2 wyprodukowanych w 2021 roku. BMW 2021 BMW M240 nie jest tu wyjątkiem. Dobra wiadomość jest taka, że BMW wycofało wszystkie samochody z tym problemem i został on naprawiony. Jeśli więc zamierzasz kupić używane BMW M240, upewnij się, że problem ten został rozwiązany.

Przyczyną problemu były źle sklejone płytki wzmacniające przymocowane do czaszy w procesie produkcji. Dlatego też, jeśli włączona jest czołowa poduszka powietrzna, płyty te mogą oderwać się od daszka i zwiększyć ryzyko odniesienia obrażeń przez pasażerów.

FAQ

Czy BMW M240 jest niezawodne?

Tak, BMW M240 jest jednym z najbardziej niezawodnych modeli BMW na rynku. Wiele agencji ds. niezawodności przyznało mu ponadprzeciętną ocenę niezawodności. Niektóre z nich przyznały mu nawet pięć punktów na pięć, co jest bardzo imponujące. BMW M240 może mieć problemy, ale nie są one tak poważne lub powszechne, jak w przypadku niektórych modeli BMW.

Czy utrzymanie BMW M240 jest drogie?

Nie, nie jest. A to dlatego, że BMW M240 nie psuje się często, co oznacza, że można nim jeździć przez kilka miesięcy bez wizyty w warsztacie. Jedyną rzeczą, która sprawia, że utrzymanie tego samochodu jest drogie, jest koszt części zamiennych i serwisu BMW.

  BMW X2 - wszystko, co musisz wiedzieć

Jaki jest wysoki przebieg dla BMW M240?

Jeśli planujesz zakup używanego BMW M240i, rozważ taki, który ma mniej niż 120 000 mil. Wynika to z faktu, że większość BMW serii 2 zaczyna mieć poważne problemy po przejechaniu 100 000 mil. Nie chciałbyś więc kupić samochodu z przebiegiem większym niż 120 000 km i zacząć mieć do czynienia z poważnymi problemami.

Po przejechaniu ilu kilometrów BMW M240 zaczyna mieć problemy?

To zależy od tego, jak dobrze konserwujesz swój samochód. Przy prawidłowej konserwacji nie powinieneś doświadczyć żadnych poważnych problemów aż do przebiegu 100 000 km. Jednak drobne problemy mogą pojawić się już po przejechaniu 50 000 mil, np. wycieki oleju spowodowane uszkodzeniem uszczelki pokrywy zaworów.

Końcowe przemyślenia

BMW M240 jest wyposażone w silnik B58, który jest jednym z najbardziej niezawodnych silników BMW w historii. Tak więc, mimo kilku problemów, nadal jest to jeden z najbardziej niezawodnych modeli BMW na rynku. Co więcej, M240 charakteryzuje się doskonałymi osiągami i niskim zużyciem paliwa.

Ponadto BMW M240 jest przystępne cenowo i tańsze w utrzymaniu niż większość jego konkurentów. Największym wyzwaniem w przypadku tego samochodu jest to, że nie jest praktyczny i ma niewielki bagażnik.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z