Najczęstsze problemy z Fiatem 500L

Fiat 500L

Fiat 500L to proste i wydajne Mini MPV, które zadebiutowało w 2012 roku. Jest to również ładny samochód miejski, ponieważ jest kompaktowy i oszczędny pod względem zużycia paliwa. Niemniej jednak, ten samochód ma kilka problemów, z którymi zainteresowani nabywcy powinni być gotowi sobie poradzić. Ale jakie są wspólne problemy z Fiatem 500L?

Niektóre z powszechnych problemów z Fiatem 500L to nierówna jazda, problemy z silnikiem, problemy z hamowaniem, wielofunkcyjny system infotainment, wadliwe okno elektryczne, wadliwe zamki elektryczne drzwi i problemy z hamowaniem. Pomimo kilku problemów, samochód ten nigdy nie miał poważniejszych zgłoszeń.

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem 500L?

Problemy z silnikiem

Pierwszym problemem, na który użytkownicy Fiata 500L powinni być gotowi, są problemy z silnikiem. Jak większość jego rodzeństwa, Fiat 500l również doświadcza problemów z silnikiem. Niektóre z problemów, które zgłosili użytkownicy, to brak możliwości włączenia się silnika. Jest to zwykle spowodowane przez zły wyłącznik zapłonu, zatkany lub brudny filtr paliwa lub wadliwą pompę paliwową.

Jeśli Twój Fiat 500L przechodzi któryś z powyższych problemów, powinieneś odwiedzić profesjonalnego mechanika. W większości przypadków, mechanik wymieni wadliwą część i przywróci płynną pracę silnika.

Wadliwe elektryczne szyby i zamki drzwi

Szyby elektryczne Twojego Fiata 500L chronią kabinę przed żywiołami i przed uszkodzeniami. Z drugiej strony, zamki drzwi zapewniają bezpieczeństwo pasażerów wewnątrz samochodu. Jednak te dwie części mogą stać się wadliwe po przejechaniu kilku kilometrów.

Niektóre z rzeczy, które powodują, że elektryczne okna i zamki drzwi stają się wadliwe to zły silnik okna, przepalony bezpiecznik, przełącznik i problemy z okablowaniem. Jeśli masz taki problem, upewnij się, że odwiedzisz profesjonalnego mechanika, aby naprawić problem.

  Czy Fiat 500X to dobry samochód?

Nierówna jazda

Innym częstym problemem, na który skarżyli się użytkownicy Fiata 500L jest słaba jakość jazdy. Wielu użytkowników zgłosiło doświadczanie szorstkiej jazdy podczas pokonywania wyboistych lub szorstkich powierzchni. Oprócz jazdy jest wyboista, clunking dźwięki mogą być również słyszalne podczas przechodzenia nad wybojami lub szorstkich powierzchniach.

Jest to problem, z którym większość użytkowników Fiata 500L powinna być gotowa sobie poradzić. Jeśli masz taki problem, upewnij się, że opony Twojego Fiata 500L mają odpowiednie ciśnienie.

Wielofunkcyjny system infotainment

Fiat 500L dostarcza kierowcy i pasażerom rozrywki i informacji za pośrednictwem interfejsów audio lub wideo. Jednak po pewnym czasie użytkowania, system infotainment może działać nieprawidłowo i wpływać na sposób działania samochodu. Kilku użytkowników zgłosiło, że ekrany dotykowe przestają reagować, a telefony nie mogą sparować się z samochodowym Bluetooth.

Ponieważ procedura naprawy systemu infotainment jest dość kłopotliwa, zleć naprawę mechanikowi. Poza tym należy spróbować zaktualizować oprogramowanie i sprawdzić system okablowania.

Problemy z hamulcami

Większość modeli Fiata jest znana z problemów z hamulcami. Fiat 500L nie jest wyjątkiem. Niemniej jednak, większość problemów z hamulcami w Fiacie 500L jest spowodowana normalnym zużyciem, niskiej jakości klockami hamulcowymi, nadmiernym zużyciem klocków hamulcowych i ciałami obcymi złożonymi w hamulcach.

Aby rozwiązać ten problem, należy upewnić się, że złe części zostały wymienione. Dodatkowo należy zadbać o montaż wysokiej jakości klocków hamulcowych. Aby przedłużyć żywotność układu hamulcowego, konieczny jest również odpowiedni serwis.

  Najczęstsze problemy z Fiatem 500X

Problemy z układem kierowniczym

Większość modeli Fiata 500L wyprodukowanych w 2014 roku ma problemy z układem kierowniczym. Kilku użytkowników zgłosiło gwałtowną, nagłą utratę mocy układu kierowniczego. Jest to spowodowane głównie przez wadliwe okablowanie, które powoduje przedwczesne zużycie i nagłą awarię elektryczną.

Jeśli masz taki problem, zabierz swój samochód do profesjonalnego mechanika. Jeśli jednak kierownica już nie działa, będziesz musiał wymienić cały układ kierowniczy. Jest to dość kłopotliwa i kosztowna naprawa. Jest jednak niezbędna i nie należy z nią zwlekać.

FAQ.

Czy Fiat 500L jest niezawodny?

Nie, Fiat 500L należy do najmniej niezawodnych modeli Fiata na rynku. Agencje niezawodności, takie jak Consumer Reports, przyznały mu niską ocenę niezawodności, co czyni go jednym z najmniej niezawodnych modeli Fiata na rynku. Poza tym, samochód ten ma również garść problemów, na które zainteresowani nabywcy powinni być gotowi.

Jak długo wytrzymuje Fiat 500L?

Przy odpowiedniej konserwacji i jeździe, Fiat 500L może przetrwać bardzo długo. Ponieważ Fiat 500L nie jest na rynku od ponad 10 lat, nadal jest nieco trudne, aby wiedzieć, jak długo ten samochód będzie trwał. Ale kiedy porównamy go z podobnymi modelami Fiata 500, ten samochód powinien zegar ponad 200k mil z odpowiednią opieką i konserwacją.

Czy utrzymanie Fiata 500L jest drogie?

Kiedy porównasz koszt utrzymania Fiata 500L z podobnymi samochodami, jest on znacznie wysoki. Średnio utrzymanie Fiata 500L będzie Cię kosztować około 640 dolarów, podczas gdy utrzymanie innych modeli Fiata 500 będzie Cię kosztować mniej niż 600 dolarów. Tak więc, spodziewaj się, że zapłacisz więcej, jeśli nabędziesz Fiata 500L.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Uno

Po ilu milach Fiat 500L zaczyna mieć problemy?

Użytkownicy Fait 500L powinni być gotowi na drobne problemy, takie jak problemy ze świecą zapłonową i cewką zapłonową już po 50 000 mil. Natomiast poważne problemy powinny być rozwiązywane po przejechaniu ponad 100 tys. mil. Niemniej jednak, przy dobrej konserwacji, użytkownicy nie powinni się martwić o mniejsze lub większe problemy.

Dlaczego Fiat 500L został wycofany z produkcji w Ameryce Północnej?

Fiat 500L i inne modele Fiata 500 zostały wycofane w Ameryce Północnej z powodu niskiej sprzedaży. Rynek północnoamerykański nie był zachwycony designem, jakością materiałów, a nawet jakością jazdy. Dlatego też Fiat 500L nigdy nie zanotował dodatniej sprzedaży.

Podsumowanie

Fiat 500L może być przestronny, praktyczny i z dobrą widocznością, ale ma też kilka problemów, na które użytkownicy powinni być gotowi. Na przykład, ma zdradliwą jazdę, niezręczną konstrukcję, problemy z silnikiem i wadliwie działający system infotainment, aby wymienić tylko kilka.

Ale jak większość samochodów, jeśli Fiat 500L jest odpowiednio utrzymany, będzie trwał przez bardzo długi czas. Jest to również wydajność paliwa, niedrogie i tanie w utrzymaniu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z