Nissan Juke Nismo / Nismo RS Niezawodność

Nissan jest jednym z najsolidniejszych japońskich producentów samochodów i jest znany z niezawodności. Juke jest subkompaktowym SUV-em i wygląda bardziej jak hatchback niż SUV. Samochód ten jest dość solidny na całym świecie. Model Nismo pochodzi z pierwszej generacji Juke’a.

Przegląd

Nissan Juke jest znany na całym świecie od 2010 roku i właśnie otrzymał swoją drugą generację w 2019 roku. W 2018 roku został jednak zastąpiony przez Nissana Kicksa. Wariant Nismo był wyposażony w silnik 1,6 l o mocy 197 KM, a wariant RS był nieco zmodernizowany i miał silnik o mocy 215 KM.

Niezawodność

Niezawodność i trwałość samochodu są najważniejszymi czynnikami przed jego zakupem. Podobnie jak wiele innych japońskich marek, Nissan jest jedną z najbardziej niezawodnych marek. Zajmuje 9. miejsce wśród 32 marek samochodów na całym świecie, co jest dość znaczące. Juke uzyskał świetną ocenę niezawodności 3,5 na 5,0 według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to kolejny czynnik pozwalający ocenić niezawodność samochodu. Nissan produkuje dość bezpieczne samochody z odpowiednią liczbą funkcji bezpieczeństwa. Jednak Juke brał udział w testach zderzeniowych i w 2017 roku w USA wypadł zaledwie przeciętnie. Ponadto samochód posiada wiele funkcji bezpieczeństwa, takich jak poduszki powietrzne, system ostrzegania przed kolizją, hamulce przedkolizyjne itp.

Stopa amortyzacji

Wskaźnik amortyzacji również pomaga nam w poznaniu niezawodności i trwałości samochodu. Nissany zazwyczaj dość dobrze utrzymują swoją wartość dzięki doskonałej jakości silników i części. Średnia stopa amortyzacji samochodu Nissan wynosi 42% po 5 latach. Jednak stopa amortyzacji Juke wynosi około 40% po 3 latach, co jest wartością ogromną.

  Chevrolet Corvette ZR1 Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to obszar, w którym większość samochodów traci klientów. Jednak japońscy producenci samochodów, tacy jak Nissan czy Toyota, słyną z niskich kosztów utrzymania i napraw. Średni koszt konserwacji i napraw Juke wynosi około 500 USD rocznie.

FAQ

Czy Nissan Juke NISMO / NISMO RS to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Nissan Juke NISMO / NISMO RS jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w Nissanie Juke NISMO / NISMO RS?

Nissan Juke NISMO / NISMO RS to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Small Station Wagon

Jaka jest moc Nissana Juke NISMO / NISMO RS i czy ma on turbo?

Nissan Juke NISMO / NISMO RS ma moc 188 KM i moment obrotowy 177 lb-ft. Silnik to jednostka centralna Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 1,6 l. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży prześwit ma Nissan Juke NISMO / NISMO RS?

6,6 cala ( 16,76 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Nissan Juke NISMO / NISMO RS ma aluminiowe koła przednie 18 X 7 cali i aluminiowe koła tylne 18 X 7 cali.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z