Nissan Murano – niezawodność

Japoński producent Nissan jest uważany za jednego z najbardziej niezawodnych producentów samochodów na świecie. Nissan Murano to średniej wielkości SUV, który jest na rynku już od dłuższego czasu. Ten SUV ma wiele godnych uwagi cech, jak na swoją cenę, a ponadto jest bardzo niezawodny.

Przegląd

SUV Murano został zaprezentowany po raz pierwszy w 2002 roku i obecnie doczekał się trzeciej generacji, która została ogłoszona w 2014 roku. Murano trzeciej generacji ma w USA 5 poziomów wykończenia. Silnik we wszystkich tych pojazdach jest taki sam – to 3,5 l V6, a dodatkowo dostępna jest opcja napędu AWD, który zapewnia maksymalną przyczepność na deszczowych lub zaśnieżonych drogach.

Niezawodność

Niezawodność i trwałość samochodu są najważniejszymi czynnikami przed jego zakupem. Podobnie jak wiele innych japońskich marek, Nissan jest jedną z najbardziej niezawodnych marek. Zajmuje 9. miejsce wśród 32 marek samochodów na całym świecie, co jest dość znaczące. Nissan Murano to doskonały samochód, który uzyskał wynik niezawodności 89 na 100.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to kolejny czynnik pozwalający ocenić niezawodność samochodu. Nissan produkuje dość bezpieczne samochody z odpowiednią liczbą funkcji bezpieczeństwa. Murano zostało poddane testom zderzeniowym zarówno przez IIHS, jak i NHTSA i oba te instytuty przyznały samochodowi maksymalną liczbę punktów. Poza tym samochód posiada wiele funkcji bezpieczeństwa, które pomagają kierowcy.

Stopa amortyzacji

Wskaźnik amortyzacji również pomaga nam w określeniu niezawodności i trwałości samochodu. Nissany zazwyczaj dość dobrze utrzymują swoją wartość dzięki doskonałej jakości silników i części. Średnia stopa amortyzacji samochodu Nissan wynosi 42% po 5 latach. Jednak stopa amortyzacji Nissana Murano jest dość wysoka i wynosi 50% po 5 latach.

  Nissan Armada Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to obszar, w którym większość samochodów traci swoich klientów. Jednak japońscy producenci samochodów, tacy jak Nissan czy Toyota, słyną z niskich kosztów utrzymania i napraw. Średni koszt konserwacji i napraw Murano wynosi około 500 USD rocznie.

FAQ

Czy Nissan Murano to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Nissan Murano to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Nissanie Murano?

Nissan Murano to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Średniej wielkości kombi

Jaka jest moc Nissana Murano i czy ma on turbo?

Nissan Murano ma 260 KM i 240 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to zwykła bezolejowa jednostka V-6 o pojemności skokowej 3,5 l. Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI.

Jak duży jest bagażnik w Nissanie Murano?

74,4 stopy sześcienne ( 2,107 m3 )

Jak duży prześwit ma Nissan Murano?

6,9 cala ( 17,53 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Nissan Murano ma aluminiowe koła przednie 20 X 7,5 cala i aluminiowe koła tylne 20 X 7,5 cala.

Z jakimi problemami boryka się Nissan Murano?

Właściciele Nissana Murano skarżą się na takie problemy, jak powolne przyspieszanie, wycieki płynu chłodzącego i wyłączanie się silnika. Jeśli pojazd był wielokrotnie oddawany do dealera z powodu któregoś z tych problemów, konieczna może być rozmowa z prawnikiem specjalizującym się w prawie cytrynowym.

Czy Nissan Murano jest trwały?

Oto krótka odpowiedź na pytanie, jak długo może służyć Nissan Murano. Przeciętny Nissan Murano może przejechać do 200 000 mil w ciągu całego okresu eksploatacji. Może on wytrzymać około 10 lat, jeśli przejeżdżasz nim średnio 15 000 mil każdego roku.

  Nissan Versa Note - niezawodność

Czy Murano ma problemy ze skrzynią biegów?

Problemy ze skrzynią biegów w Nissanie Murano mogą objawiać się opóźnieniami w zmianie biegów lub zgrzytaniem podczas przyspieszania, uczuciem drżenia, gwizdami lub zapachem spalenizny wydobywającym się spod spodu.

W którym roku Nissan Murano ma problemy ze skrzynią biegów?

Problemy były zgłaszane głównie w latach 2012/2013 i 2018. Problemy zostały zgłoszone po raz pierwszy w 2003 r., kiedy Nissan zaczął stosować tę skrzynię biegów. Problemy występowały także z generacją CVT od 2007 do 2012 roku. Przykładem są modele Murano i Sentra, Altima, Rogues, Versa i Versa Note.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z