Porsche Taycan Cross Turismo – niezawodność

W 2019 roku Porsche zaprezentowało nowego sportowego crossovera w postaci Taycan Cross Turismo. Taycan Cross Turismo jest tak samo przyjemny w prowadzeniu, jak standardowy Taycan. Taycan Cross Turismo nie jest wyposażony w manualną skrzynię biegów, ale posiada pakiet off-road i tryb jazdy „Gravel”. Oprócz cech charakterystycznych dla crossovera, posiada okładziny nadwozia i surowe wykończenia, które sprawiają, że jest to podwyższona wersja Taycana z hamulcem postojowym i wagonem.

Przegląd

Porsche Taycan Cross Turismo jest ulepszoną wersją Taycana i jest całkiem niezły w swojej klasie. Jak to w Porsche, masz gwarancję osiągów. Po drugie, pojazd jest w pełni elektrycznym Porsche Taycan. Wreszcie, Cross Turismo ma bagażnik przypominający wagon, a nie kufer. Wszystko to razem sprawia, że mamy szybki, drogi pojazd elektryczny, który jest bardziej wszechstronny niż sedan. Jest on dostępny w wersji z napędem na wszystkie koła. Mimo że Taycan Cross Turismo jest pojazdem elektrycznym, jest dość mocny – przyspiesza od 0 do 60 mil na godzinę w 4,1 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Niezawodność

Jeśli chodzi o ocenę niezawodności Porsche Taycan Cross Turismo, to dość trudno o niej mówić, ponieważ jest to pierwszy samochód elektryczny Porsche od prawie stu lat. Był wystarczająco mocny i zapewniał dobrą jazdę. Jednak marce udało się zająć dopiero 25. miejsce wśród 30 producentów w roku 2021. Natomiast Tesla i Audi zajęły odpowiednio 15 i 18 miejsce.

Bezpieczeństwo

Taycan Cross Turismo nie został jeszcze przetestowany w testach bezpieczeństwa i zderzeniowych Euro NCAP lub NHTSA. Jednak w porównaniu do głównego modelu Taycan, który uzyskał pełną ocenę pięciu gwiazdek w testach Euro NCAP. Szacuje się, że Porsche Taycan Cross Turismo uzyska równie dobry wynik, jeśli kiedykolwiek zostanie przetestowany.

  Hyundai Accent Niezawodność

Wskaźnik amortyzacji

Porsche Taycan dobrze zachowuje swoją wartość niezależnie od wersji wyposażenia, ale jeśli amortyzacja jest Twoim głównym zmartwieniem, to Turbo S jest tym, którego potrzebujesz.

Konserwacja i naprawy

Samochody Porsche to pojazdy luksusowe. Dlatego są drogie w utrzymaniu. Porsche Taycan Cross Turismo jest dość podobny do oryginalnego Taycana pod względem kosztów utrzymania i napraw.

FAQ

Czy Porsche Taycan Cross Turismo to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Porsche Taycan Cross Turismo jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w Porsche Taycan Cross Turismo?

Porsche Taycan Cross Turismo to samochód z 4 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody duże

Ile koni mechanicznych ma Porsche Taycan Cross Turismo i czy ma turbo?

Porsche Taycan Cross Turismo ma 375 koni mechanicznych.

Jaki typ kół ma to auto?

Porsche Taycan Cross Turismo ma przednie aluminiowe koła 19 X 8 cali i tylne aluminiowe koła 19 X 10 cali.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z