Ram ProMaster Niezawodność

Ram Truck Division, stylizowany jako RAM, a wcześniej znany jako Ram Trucks, jest oddziałem firmy Stellantis i amerykańską marką lekkich i średnich samochodów dostawczych. W Ameryce Północnej, linia pełnowymiarowych samochodów dostawczych Fiat Ducato jest sprzedawana jako Ram ProMaster. Linia składa się z trzech modeli: 1500, 2500 i 3500 z podwoziem z kabiną typu cut-away.

Przegląd

Furgony takie jak Ram ProMaster są budowane z myślą o wykonywaniu różnych zadań, dlatego ich możliwości i elastyczność są tak ważne. ProMaster jest napędzany przez pojedynczą jednostkę napędową V-6 o mocy 280 KM. Jest on dostępny tylko z napędem na przednie koła. Mimo tych ograniczeń może przewozić cięższy ładunek niż Ford czy Mercedes. ProMaster ma dużą ładowność, doskonałą widoczność na zewnątrz z przodu oraz pożądane funkcje wspomagające kierowcę i informacyjno-rozrywkowe.

Niezawodność

ProMaster zajmuje 18 miejsce wśród 21 samochodów dostawczych pod względem ogólnej niezawodności według Repairpal.com. Liczba i waga napraw tego pojazdu są wyższe od średniej, a ponadto nie ma on tak długiej gwarancji, jak Nissan NV. Oczekuje się, że Ram Promaster wytrzyma do 250 000 mil. Niektórzy konsumenci twierdzą, że Ram ProMasters może przejechać nawet 475 000 mil. Jednak zgodnie z licznymi dowodami, przeciętny pojazd wytrzymuje co najmniej 200 000 mil lub nieco ponad 13 lat, przy założeniu, że średnio przejeżdża się nim 15 000 mil rocznie.

Bezpieczeństwo

Ani NHTSA, ani Euro NCAP nie przetestowały jeszcze modelu Ram Promaster. ProMaster nie posiada jednak niektórych podstawowych funkcji bezpieczeństwa i wspomagania jazdy.

  Mercedes AMG GT Niezawodność

Amortyzacja

Przy 5-letniej wartości odsprzedaży wynoszącej 18 634 USD, po 5 latach RAM ProMaster Cargo Van straci 48% swojej wartości.

Konserwacja i naprawy

W ciągu pierwszych 10 lat eksploatacji, koszty utrzymania samochodu RAM ProMaster Cargo Van wyniosą około 20 061 USD. Różnica w cenie wynosi 8 615 USD w porównaniu ze średnią ceną popularnych modeli samochodów dostawczych pełnowymiarowych. Prawdopodobieństwo, że ProMaster Cargo Van będzie wymagał poważnej naprawy jest wyższe w 63,20% przypadków.

FAQ

Ile miejsc jest w samochodzie Ram ProMaster?

Ram ProMaster to samochód z 2 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Napęd na przednie koła

Jaka jest moc Ram ProMaster i czy ma turbo?

Ram ProMaster ma 280 KM mocy i 260 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to zwykła bezołowiowa jednostka V-6 o pojemności skokowej 3,6 l. Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI.

Jakie ma koła?

Ram ProMaster ma stalowe koła przednie 16 X 6 cali i stalowe koła tylne 16 X 6 cali.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z