Samochody podobne do BMW M3

BMW M3

BMW M3 to wyczynowa wersja BMW serii 3. Poza tym jest tworzone przez wewnętrzny oddział BMW zajmujący się sportami motorowymi, BMW M GmbH. Niezależnie od tego, jakie samochody są podobne do BMW M3?

BMW M3 ma wielu rywali na rynku. Niemniej jednak, istnieje tylko garstka samochodów, które są podobne do BMW M3. Niektóre z nich to Mercedes-AMG C43, Audi RS5, Cadillac CT4-V Blackwing, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, Maserati Ghibli i BMW M4.

Jakie samochody są podobne do BMW M3?

Mercedes-AMG C43

Mercedes-Benz zawsze stoi przy swoim haśle: „Najlepsze albo nic”. Mercedes-AMG C43 jest dobrym przykładem tego motta. Podczas gdy BMW M3 to samochód o wysokich osiągach z mnóstwem najnowszych technologii, AMG C43 oferuje komfort, zaawansowane technologicznie funkcje i luksus. A ponieważ jest to wersja AMG, ten samochód daje M3 przewagę.

Mercedes-AMG C43 jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik inline-4, który produkuje 402 KM, podczas gdy M3 produkuje 473 KM. Oprócz tego, jest wyposażone w technologie poprawiające osiągi, w tym układ kierowniczy na tylnych kołach i adaptacyjne amortyzatory dla agresywnie dostrojonego zawieszenia.

Podsumowując, M3 i AMG C43 są bardzo podobne pod wieloma względami. Oba mają znakomite osiągi, zwinny wygląd i doskonałe prowadzenie. Jeśli chodzi o cenę, AMG C43 kosztuje 63 000 dolarów, a M3 73 795 dolarów. Pomimo wysokiej ceny, Mercedes-AMG C43 wygląda bardziej elegancko niż M3, ale M3 działa lepiej.

Audi RS5

Podobnie jak BMW M3 i Mercedes-AMG C43, Audi również może pochwalić się wysokiej klasy i luksusowymi funkcjami. Audi RS5 ma bardziej luksusowe i zaawansowane wnętrze niż M3, ale AMG-C43 wciąż jest lepsze. Mimo to, posiada znakomite zdolności jezdne, dzięki czemu jazda jest płynna i przyjemna.

  BMW serii 2 Gran Coupe - niezawodność

Jeśli chodzi o moc, Audi RS5 jest wyposażone w 2,9-litrowy silnik V-6, który dostarcza aż 444 KM. To lepszy wynik niż w przypadku AMG C43, ale wciąż niższy niż w przypadku BMW M3. Audi RS5 może pochwalić się systemem napędu na wszystkie koła Quattro, który daje mu więcej mocy i ułatwia jazdę na wszystkich powierzchniach i terenach.

Dzięki doskonałemu przyspieszeniu 3,5 sekundy od 0 do 60 mph i prędkości maksymalnej 155 mph, Audi RS5 i BMW M3 mogą iść szyja w szyję na torze. Mimo to, Audi RS5 jest nieco droższe od BMW M3. Audi RS5 kosztuje 76,995 dolarów.

Cadillac CT4-V Blackwing

Cadillac CT4-Y Blackwing to jeden z najmocniejszych samochodów na tej liście. Dzięki swojemu silnikowi twin-turbo 3,6 litra V-6, który dostarcza 472 KM i 445 lb-ft momentu obrotowego. Jest to bardzo zbliżone do koni BMW M3, które w swoim bazowym modelu dostarcza 473 KM. Niemniej jednak, porównanie w wydajności kończy się tam, ponieważ M3 jest mocniejsze niż CT4-V Blackwing.

Jeśli chodzi o przyspieszenie, BMW M3 zajmuje 3,5 sekundy, aby trafić od 0 do 60 mph, podczas gdy Cadillac CT4-V zajmuje około 4,0 sekundy. Poza tym CT4-V jest również wygodny i luksusowy, ale jakość materiałów nie dorównuje BMW M3. Z ceną bazową 61,890, Cadillac CT4-V Blackwing jest świetną okazją.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Jeśli chcesz samochód sportowy, który jest podobny, ale osiąga lepsze wyniki niż BMW M3, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio jest najlepszym wyborem. Wyposażony w 2,9-litrowy silnik V6, ten samochód produkuje do 505 KM i 443 lb-ft momentu obrotowego. To udaremnia BMW M3 o ponad 30 KM.

  Problemy ze skrzynią biegów BMW 325xi

Oprócz wydajności, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio nie może równać się z BMW M3 lub Mercedes-AMG C43 w zakresie komfortu i niezawodności. Jej wnętrze jest dość wybrakowane i ma mnóstwo problemów. Jest również dość kosztowny, ponieważ idzie za około 80,755 dolarów. Mimo to, ten samochód wygląda bardziej atrakcyjnie niż BMW M3.

Maserati Ghibli

Maserati Ghibli wygląda majestatycznie i luksusowo. Jest również wyposażony w 3,0-litrowy silnik twin-turbo V6, który dostarcza do 345 KM i 369 lb-ft momentu obrotowego. W porównaniu z BMW M3, jasne jest, że M3 jest bardziej wydajne i mocniejsze. Niemniej jednak, Maserati Ghibli jest luksusowe z zaawansowanymi technologicznie funkcjami. Jest również bardziej elegancki.

Cena bazowa Maserati Ghibli wynosi około 83,795 dolarów, co jest dość wysoką ceną, biorąc pod uwagę, że BMW M3 jest lepsze pod wieloma względami.

BMW M4

BMW M4 było częścią M3, zanim zostało przemianowane. Tak więc, są one oparte na tej samej platformie i dzielić wiele cech. Na przykład, bazowe wykończenie M4 również produkuje maksymalnie 473 KM, podczas gdy konkurencja M4 produkuje do 503 KM. Główną różnicą między tymi samochodami jest to, że M3 jest sedanem, podczas gdy M4 jest coupe. Ponadto, M4 idzie za 75,695 dolarów, podczas gdy M3 za 73,795 dolarów.

FAQ

Czy warto kupić BMW M3?

Tak, BMW M3 jest warte zakupu, jeśli kochasz prędkość. Ten samochód jest również fascynujący w prowadzeniu, ponieważ jest szybki, wygodny, łatwy w obsłudze, przestronny i bezpieczny. Ale jeśli nie jesteś gotowy wydać na jego utrzymanie, nie powinieneś w niego inwestować.

  Czy BMW M4 to dobry samochód?

Jakie są główne problemy z BMW M3?

BMW M3 wygląda elegancko, luksusowo, przestronnie i doskonale się sprawuje, ale ma też różne problemy, na które właściciele powinni zwrócić uwagę. Typowe problemy z BMW M4 to wadliwa skrzynia biegów, głośny wewnętrzny hałas silnika, awaria silnika, awaria pompy paliwowej, brak opony zapasowej i nieszczelny wąż wspomagania kierownicy.

Ile kosztuje utrzymanie BMW M3?

Roczne utrzymanie BMW będzie Cię kosztować około 1 161 dolarów. Jest to więcej niż średnia branżowa wynosząca 651 dolarów. Aby uniknąć tak wysokich kosztów utrzymania, powinieneś przestrzegać zalecanych przez BMW usług serwisowych.

Wniosek

BMW M3 to wyczynowy model BMW serii 3. Dodatkowo, jest pięknie zaprojektowany z wysokiej klasy i luksusowymi cechami. Samochód jest również szybki, ale ma kilku konkurentów, takich jak Mercedes-AMG C43, Audi RS5, BMW M4, Maserati Ghibli i wiele innych.

Jeśli jesteś niezdecydowany, który samochód wybrać między BMW M3 i jego konkurencją, to porównanie powinno pomóc ci wybrać odpowiedni samochód dla twoich potrzeb. Mercedes-AMG C43 jest najbardziej luksusowy, natomiast Cadillac CT4-V jest najtańszy. Podsumowując, BMW M3 to wciąż jeden z najlepszych samochodów sportowych na rynku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z