Samochody podobne do Jeep Compass

Jeep Compass

Jeep Compass to piękny i solidnie zbudowany kompaktowy crossover SUV. Ponadto Jeep Compass jest standardowo wyposażony w silnik o pojemności 2,-4 litra, który dostarcza aż 180 KM i 175 lb-ft momentu obrotowego. Ale które samochody są podobne do Jeepa Compassa?

Samochody podobne do Jeepa Compassa to Jeep Patriot, Mazda CX-5, Hyundai Tucson, Toyota RAV 4, Nissan Rogue, Honda CR-V, Mercedes-Benz GLA i Volkswagen Taos. Niektóre z tych samochodów mają lepsze osiągi niż Jeep Compass, a inne są od niego bardziej paliwooszczędne, komfortowe, luksusowe i bardziej zaawansowane.

Jakie samochody są podobne do Jeepa Compassa?

Jeep Patriot

Jeep Patriot jest podobny do Jeepa Compassa pod wieloma względami. Przede wszystkim oba samochody mogą holować do 1000 funtów. Dodatkowo mają taki sam wskaźnik efektywności paliwowej 22 mpg łącznie. Jeep Compass jest jednak nieco większy od Jeepa Patriota.

Pod względem osiągów, Jeep Compass ma lekką przewagę. Jest tak dlatego, że jest wyposażony w 2,4-litrowy silnik Inline-4, który dostarcza do 180 KM, podczas gdy Jeep Patriot jest wyposażony w 2,4-litrowy silnik Inline-4, który dostarcza do 172 KM.

Mazda CX-5

Mazda CX-5 jest jednym z najbardziej wydajnych kompaktowych SUV-ów na rynku. Podczas gdy Jeep Compass jest kompaktowy, nie jest zbyt wydajny. Niemniej jednak, oba samochody mogą pomieścić do pięciu pasażerów i posiadają klasyczne kabiny. Niemniej jednak Mazda CX-5 najlepiej nadaje się dla osób szukających sportowej jazdy z dużą ilością wyposażenia standardowego.

Z drugiej strony, Jeep Compass jest idealny dla osób, które poszukują kompaktowego SUV-a o dobrych właściwościach terenowych. Dodatkowo Mazda CX-5 jest nie tylko tańsza, ale i bardziej niezawodna niż Jeep Compass.

  Częste problemy z samochodem Jeep Gladiator

Volkswagen Taos

Volkswagen Taos i Jeep Compass mają podobny design. Oprócz wyglądu, mogą pomieścić do pięciu pasażerów i mają prawie taką samą przestrzeń ładunkową. Jeep Compass posiada łącznie 59,8 stóp sześciennych przestrzeni ładunkowej, podczas gdy Volkswagen Taos posiada łącznie 60,2 stóp sześciennych przestrzeni.

Chociaż oba samochody są dobrze zbudowane i wyposażone w wysokiej klasy funkcje, Jeep Compass działa o wiele lepiej i jest mocniejszy niż Volkswagen Taos. Dzięki swojemu 2,4-litrowemu silnikowi inline-4, który dostarcza aż 177 KM, w porównaniu z Volkswagenem Taosem z 1,5-litrowym silnikiem inline-4 turbo, który produkuje aż 158 KM.

Hyundai Tucson

Kolejny kompaktowy SUV, który jest dobrą alternatywą dla Jeep Compass jest Hyundai Tucson. Ten samochód może pomieścić do pięciu pasażerów i pochodzi z futurystycznym designem. Ponadto, Hyundai Tucson jest wyposażony w 2,5-litrowy silnik inline-4, który dostarcza 187 KM w standardzie. Poza tym użytkownik ma możliwość wyboru napędu na przednie lub wszystkie koła.

Jeep Compass może być lepszy w terenie, ale Hyundai Tucson jest lepszy na drodze. Ponadto jest bardziej wydajny, komfortowy i zaawansowany niż Jeep Compass.

Nissan Rogue

Nissan Rogue to mały SUV z napędem na przednie koła. Jest wyposażony w 1,5-litrowy silnik inline-4, który dostarcza do 201 KM i 225 lb-ft momentu obrotowego. Podobnie jak Jeep Compass, Nissan Rogue może przewozić do pięciu pasażerów. Mimo to oferuje więcej miejsca na ładunek i jest bardziej oszczędny niż Jeep Compass.

Mimo to Jeep Compass lepiej radzi sobie w terenie, ponieważ jest standardowo wyposażony w napęd na cztery koła. Z kolei Nissan Rogue posiada wiele standardowych zabezpieczeń i jest łatwiejszy w obsłudze niż Jeep Compass.

  Jeep Gladiator Niezawodność

Honda CR-V

Honda CR-V jest kolejną doskonałą alternatywą dla Jeepa Compassa. Podobnie jak Jeep Compass, ten samochód jest również kompaktowy i może pomieścić do pięciu osób. Jest również wyposażony w system napędu na wszystkie koła, co czyni go idealnym do jazdy po trudnych terenach.

Mimo że Honda CR-V osiąga nieco lepsze wyniki niż Jeep Compass, są one blisko spokrewnione, ponieważ posiada bazowy 1,5-litrowy silnik inline-4, który dostarcza do 190 KM i 179 lb-ft momentu obrotowego.

Toyota RAV 4

Jeśli uważasz, że Jeep Compass jest droższy, mniej wydajny i mniej niezawodny, Toyota RAV 4 będzie dobrym zamiennikiem. Choć Toyota RAV4 oferuje taką samą liczbę miejsc siedzących jak Jeep Compass, jest od niego o wiele bardziej wydajna i niezawodna.

Toyota RAV 4 ma łączny wynik EPA 28 mpg, co jest lepszym wynikiem niż 25 mpg dla Jeepa Compassa.

Mercedes-Benz GLA

Podczas gdy większość samochodów na tej liście jest bardziej wydajna i przystępna cenowo niż Jeep Compass, kilka z nich oferuje bardziej zaawansowane i luksusowe funkcje. Mercedes-Benz GLA jest jednak najlepszym wyborem dla osoby, która chce się wzbogacić o bardziej luksusowy i zaawansowany kompaktowy SUV.

Mercedes-Benz GLA jest wyposażony w mocniejszy silnik inline-4 o pojemności 2,0 litrów, który dostarcza do 221 KM i 258 lb-ft momentu obrotowego. Dodatkowo ma bardziej zaawansowane wyposażenie standardowe niż pozostałe samochody z tej listy, z Jeepem Compassem włącznie.

FAQ.

Czy Jeep Compass jest niezawodny?

Jeep Compass może nie jest najbardziej niezawodnym kompaktowym SUV-em na rynku, ale jest uważany za niezawodny. Na przykład J.D. Power podaje przewidywany wynik niezawodności 81 na 100. Jest to wskazówka, że Jeep Compass jest znacznie niezawodnym samochodem.

  Audi kontra Jeep - niezawodność - co jest lepsze

Jak długo wytrzymuje Jeep Compass?

Jeep Compass jest solidnie wykonany, aby przetrwać. Dlatego przy odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji Jeep Compass powinien wytrzymać ponad 200 000 mil lub 12 lat. Aby tak się stało, należy przestrzegać zalecanych przez producenta planowych przeglądów.

Jakie są najczęstsze problemy z Jeepem Compassem?

Zanim zainwestujesz w Jeepa Compassa, koniecznie poznaj kilka typowych problemów, które możesz napotkać po drodze. Do najczęstszych problemów z Jeepem Compassem należą: awaria silnika, problemy z zawieszeniem, problemy z układem hamulcowym, wyciek wody, brak możliwości uruchomienia silnika oraz awaria łożysk kół.

Czy Jeep Compass jest drogi w utrzymaniu?

Jeep Compass jest dość drogi w utrzymaniu. Szacuje się, że użytkownik będzie musiał wydać około 10 031 dolarów w ciągu pierwszych 10 lat posiadania. Jest to więcej niż średnia branżowa dla kompaktowych SUV-ów o około 898 dolarów. Stąd zainteresowani nabywcy powinni być gotowi wydać nieco więcej na naprawy i utrzymanie Jeepa Compassa.

Linia końcowa

Jeep Compass to wspaniały kompaktowy SUV dla off-roaderów, ale ma sporą konkurencję, jeśli chodzi o inne cechy. Na przykład Mercedes-Benz GLA oferuje bardziej zaawansowane funkcje niż Jeep Compass, a Toyota RAV 4 i Honda CR-V są bardziej niezawodne. Poza tym, większość samochodów na tym jest znacznie tańsza niż Jeep Compass.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z