Wszystko o Jeepie Grand Cherokee z roku 2023

Jeep Grand Cherokee to standardowy SUV, który łączy w sobie świetne możliwości terenowe z cechami przyjaznymi rodzinie. Odkąd Jeep Grand Cherokee wszedł na rynek w 1993 roku, jest jednym z najlepiej sprzedających się rodzinnych modeli Jeepa.

Pomimo tego, że Jeep Grand Cherokee jest wyjątkowym SUV-em, koniecznie trzeba wiedzieć wszystko o tym samochodzie przed zainwestowaniem w niego. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Jeepie Grand Cherokee.

Historia

Jeep Grand Cherokee to średniej wielkości lub standardowy SUV produkowany przez Jeepa. Ten SUV był w produkcji od 1993 roku do chwili obecnej. W przeciwieństwie do większości SUV-ów, Jeep Grand Cherokee wykorzystuje podwozie unibody, zamiast konstrukcji body-on-frame. Poza tym ma pięć drzwi i może być wyposażony w silnik przedni, napęd na tylne koła lub napęd na cztery koła.

Cechy

Wygląd

Jeep Grand Cherokee 2023 charakteryzuje się eleganckim i atrakcyjnym wyglądem. Jest to jeden z najlepiej wyglądających SUV-ów Jeepa na rynku. Oprócz eleganckiego wyglądu zewnętrznego, posiada również wysokiej klasy wnętrze z ładnym i uproszczonym systemem infotainment.

Jeep Grand Cherokee ma rozstaw osi 116,7 cala, długość 193,5 cala, szerokość 77,5 cala i wysokość 70,9 cala.

Wydajność

Podobnie jak jego rodzeństwo, Jeep Grand Cherokee z 2023 roku oferuje doskonałe możliwości terenowe. Dzięki standardowemu układowi napędu na cztery koła, w który jest wyposażony. Jednak większość jego układów napędowych jest niezadowalająca. Mimo to użytkownicy mają do wyboru różne opcje wykończenia, w tym Laredo, Altitude, Limited, Overland, Summit i Trailhawk.

Co więcej, model ten występuje w dwóch opcjach silnikowych, w tym z silnikami V6 o pojemności 3,6 litra i Hemi V8 o pojemności 5,7 litra. Co więcej, producent oferuje hybrydowy układ napędowy plug-in 4xe z turbodoładowanym silnikiem inline-4 o pojemności 2,0 litrów, który wytwarza aż 375 KM i 470 lb-ft momentu obrotowego.

  Który Jeep jest najlepszy do codziennego użytku?

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Jeep Grand Cherokee jest całkiem przestronny i zapewni pasażerom komfort. Ten SUV może pomieścić do pięciu pasażerów, ale nabywcy poszukujący trzeciego rzędu mogą zdecydować się na Jeepa Grand Cherokee L z 2023 roku. Poza tym, posiada on również obszerną przestrzeń ładunkową z łączną ilością 37,7 stóp sześciennych za drugim rzędem i 70,8 stóp sześciennych przestrzeni ze złożonym drugim rzędem.

Bezpieczeństwo

Jeep Grand Cherokee z 2023 roku dokonał drastycznej poprawy, jeśli chodzi o liczbę oferowanych standardowych funkcji wspomagających kierowcę. Nadal jednak pozostaje w tyle za takimi firmami jak Mercedes, BMW i Audi. Niektóre z najlepszych oferowanych funkcji bezpieczeństwa to ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, automatyczne hamowanie awaryjne, asystent utrzymania pasa ruchu i adaptacyjny tempomat.

Wydajność paliwowa

Wydajność Jeepa Grand Cherokee jest na równi z konkurencją. Model ten posiada ocenę EPA 19 mpg w mieście, 26 mpg na autostradzie i łącznie 22 mpg. Jest to wynik porównywalny z Kia Telluride i Hyundai Palisade.

Cena

Jeep Grand Cherokee 2023 jest znacznie droższy niż większość jego rywali. Jego cena bazowa wynosi około 41 995 dolarów. To więcej niż większość jego konkurentów. Przykładowo, cena bazowa Kia Telluride wynosi 37 025 dolarów, Hyundai Palisade – 36 545 dolarów, a Ford Bronco – 33 890 dolarów.

Gwarancja

Jeep Grand Cherokee oferuje jedną z najkrótszych gwarancji wśród luksusowych SUV-ów. Posiada ograniczoną gwarancję na 36 000 mil lub 3 lata, gwarancję na układ napędowy na 60 000 mil lub 5 lat oraz bezpłatną gwarancję na planowe przeglądy techniczne na 3 lata.

  Jeep Cherokee Niezawodność

Jakie samochody są podobne do Jeepa Grand Cherokee z 2023 roku?

Jeep Grand Cherokee z 2023 roku to znakomity standardowy SUV z wieloma wyjątkowymi cechami. Mimo to samochód ten ma na rynku sporą konkurencję, w tym Dodge Durango, Jeep Wrangler, Land Rover Defender, Subaru Ascent, Kia Telluride, Ford Explorer, Hyundai Palisade i GMC Acadia.

Plusy:

  • Zapewnia duże możliwości terenowe
  • Jest solidnie zbudowany, aby przetrwać
  • Wyposażony w wysokiej klasy kabinę zapewniającą komfort
  • Ma zrównoważoną jazdę i doskonałe prowadzenie
  • System infotainment jest łatwy w użyciu

Wady:

  • Jest dość drogi
  • Ma mniejszą niż przeciętna pojemność bagażnika
  • Nie jest tak mocny jak niektórzy z jego rywali

FAQ

Czy warto kupić Jeepa Grand Cherokee z 2023 roku?

Tak, warto kupić Jeepa Grand Cherokee z 2023 roku. A to dlatego, że charakteryzuje się nowoczesnym i najwyższej jakości wnętrzem, zaawansowanym systemem infotainment, wygodnymi siedzeniami i mnóstwem luksusowych opcji. Ponadto oferuje doskonałe zdolności jezdne na drodze i w terenie. Ma również obszerną przestrzeń ładunkową i dobry udźwig.

Po jakim czasie w Jeepie Grand Cherokee pojawiają się problemy?

Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji większość modeli Jeepa Grand Cherokee nie odnotuje poważnych problemów, dopóki nie przekroczy 150 000 mil. Jednak drobne problemy, takie jak świece zapłonowe i cewki zapłonowe będą musiały być wymienione, gdy samochód osiągnie około 50 000 mil.

Jaki jest najczęstszy problem z Jeepem Grand Cherokee?

Jeep Grand Cherokee ma kilka problemów, takich jak zgaśnięcie silnika podczas jazdy, nieregularna elektroniczna zmiana biegów, awaria przełącznika zapłonu i awaria alternatora. Jednak najczęstszym problemem w Jeep Grand Cherokee jest nieregularna elektroniczna zmiana biegów.

  Jeep Wagoneer Niezawodność

Jak szybki jest Jeep Grand Cherokee?

Jeep Grand Cherokee dostępny jest z dwoma opcjami silnikowymi; 3,6-litrowym silnikiem V6 lub 5,7-litrowym silnikiem Hemi V8. Jeśli zależy Ci na prędkości, silnik V8 jest najlepszą opcją i oferuje prędkość maksymalną do 180 mph. Dodatkowo Jeep Grand Cherokee Trackhawk może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 3,4 sekundy.

Czy Jeep Grand Cherokee utrzymuje swoją wartość?

Nie, Jeep Grand Cherokee nie trzyma dobrze swojej wartości. W porównaniu z innymi standardowymi SUV-ami na rynku, Jeep Grand Cherokee nie trzyma dobrze swojej wartości. Dzieje się tak dlatego, że w ciągu pierwszych 5 lat posiadania amortyzuje się o 38%, a jego wartość odsprzedaży wynosi około 33 514 dolarów, co nie jest zbyt imponujące.

Wnioski

Jeep Grand Cherokee jest jednym z najlepszych standardowych SUV-ów na rynku. Oferuje komfort, i luksus, i wykonuje znacznie dobrze. Co więcej, jest solidnie wykonany, aby przetrwać i zapewnia świetne osiągi w terenie.

Jednak, jak wszystkie samochody, ma również pewne problemy, z którymi użytkownicy powinni sobie poradzić. Jednak przy dobrej opiece i konserwacji, Jeep Grand Cherokee z 2023 roku będzie służył przez długi czas.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z