2022 BMW M4 vs Mercedes C63 AMG

Oddział BMW M i oddział Mercedesa AMG mają za zadanie projektować i produkować modele BMW i Mercedesa o najwyższych osiągach, co oznacza, że BMW M4 i C63 AMG to modele z najwyższej półki w ich ofercie.

Nowe BMW M4 z 2022 roku jest stosunkowo kontrowersyjnym samochodem, ponieważ zastosowano w nim dość trudny do przełknięcia design, ale wygląda na to, że kontrowersyjna krata radzi sobie nieco lepiej niż większość z nas się spodziewała. Z drugiej strony, Mercedes C63 AMG z 2022 roku jest jeszcze bardziej kontrowersyjny dzięki swojemu 4-cylindrowemu silnikowi turbo.

Tak czy inaczej, zarówno M4, jak i C63 to jedne z najbardziej dynamicznych i interesujących kompaktowych sedanów na rynku, ale jest między nimi sporo różnic. M4 jest bardziej precyzyjnym narzędziem, co oznacza, że oferuje znacznie bardziej skoncentrowane wrażenia z jazdy, podczas gdy C63 jest mocniejsze i nie jest tak skoncentrowane.

Jednak C63 z pewnością wygląda ładniej i oferuje bardziej zaawansowane technologicznie wnętrze, które z pewnością zachwyci każdego. C63 oferuje więcej miejsca, ponieważ jest dostępny w wersji coupe lub sedan, podczas gdy M4 występuje wyłącznie jako coupe, a M3 to wersja sedan.

2022 BMW M4 – prawdziwy samochód BMW M

Nowe M4 zostało zaprezentowane nie tak dawno temu, ale wygląda na to, że świat powoli zaczyna akceptować mocno dyskutowany projekt przedniej kraty. Gama M4 rozpoczyna się od standardowego coupe M4 o wartości 72 000 dolarów, które oferuje silnik 3,0 l M TwinPower Turbo, napęd na tylne koła, manualną skrzynię biegów, moc 472 KM i 406 funtów momentu obrotowego.

Osoby, które są skłonne dopłacić dodatkowe 3 000 USD, mogą nabyć BMW M4 Competition, które oferuje ten sam silnik, ale jego moc jest zwiększona do 503 KM i 479 lb-ft momentu obrotowego. M4 Comp jest również wyposażone w 8-stopniową skrzynię biegów M Steptronic i napęd na cztery koła. Jeśli chcesz mieć M4 Comp z napędem xDrive, będziesz musiał dopłacić dodatkowe 5 000 USD za topowy model M4 Competition xDrive.

  Aiways vs Mercedes - co jest lepsze?

Pod względem stylistyki M4 robi wrażenie i nieco rzuca się w oczy, zwłaszcza jeśli jest wyposażone w bardziej wyrazisty kolor lakieru. Wnętrze M4 emanuje jakością i wydaje się, że zastosowano w nim materiały wyższej jakości w porównaniu z Klasą C. Ilość miejsca w kabinie nie jest tak duża, ale to dlatego, że M4 jest surowym coupe.

Jednak największą przewagą M4 nad C63 jest silnik. Choć nie jest on tak mocny jak ten w C63, silnik w M4 jest silnikiem, którego można by się spodziewać w M4, podczas gdy silnik w nowym C63 nie jest.

2022 Mercedes C63 AMG – nowa generacja samochodu AMG

Niewiele brakuje, abyśmy w końcu mogli dokładnie przyjrzeć się nowemu C63 z 2022 roku i można śmiało powiedzieć, że większość ludzi nie może się doczekać, aby dowiedzieć się, co Mercedes planuje zrobić, aby uratować C63, skoro nie będzie on wyposażony w silnik V8. Można śmiało powiedzieć, że większość ludzi będzie zawiedziona wyborem silnika, więc Mercedes musi to zrekompensować.

Wygląda na to, że zamierza zrekompensować rezygnację z V8 mocą większą niż 600 KM, a dokładnie 650 KM. Mercedes oficjalnie potwierdził, że nadchodzący C63 będzie oferował 4-cylindrowy silnik turbo o pojemności 2,0 l, który można znaleźć w modelu A45, ale silnik M139 będzie również wspomagany przez silnik elektryczny.

Akumulator będzie miał prawdopodobnie pojemność 25,4 kWh, a do wyboru będzie skrzynia biegów 9G-Tronic. W najwyższej wersji C63 S AMG zastosowany zostanie dodatkowy rozrusznik z alternatorem napędzanym paskiem klinowym, który zapewni jeszcze większą moc. W standardzie znajdzie się również skrzynia 4MATIC.

  BMW M6 Gran Coupe niezawodność

Wygląda na to, że nowe C63 powinno mieć moc około 600-650 KM w zależności od modelu. To prawdopodobnie przyćmi M4 z dość dużym marginesem, ale nikt nie wie, jak zabawne będzie C63 AMG bez V8.

Wniosek – BMW M4 jest prawdopodobnie lepszym samochodem

Nie możemy nic powiedzieć na pewno, zanim nowe C63 nie ujrzy światła dziennego, ale możemy powiedzieć, że M4 jest lepsze niż kiedykolwiek. Silna krytyka poprzednich modeli M4 dotyczyła tego, że nigdy nie wydawały się bardziej wyjątkowe, jeśli nie były w pełni wyposażone.

Można śmiało powiedzieć, że nowe BMW M4 o wiele bardziej przyciąga uwagę, zwłaszcza, że stylistyka nadwozia powoli przekonuje do siebie większość ludzi. W M4 zastosowano klasyczną receptę BMW M: silnik V6, napęd na tylne koła i dostępność skrzyni manualnej.

Świadczy to o tym, że BMW M jest nadal mocno zakorzenione w swoim podejściu do projektowania sportowych sedanów. Z drugiej strony, nowe C63 stanowi całkowite odejście od modeli C63 z przeszłości i jest bardzo prawdopodobne, że nowe C63 nie będzie tak popularne, jak modele, które pojawiły się przed nim.

A to dlatego, że C63 nie jest dostępny z manualną skrzynią biegów, będzie miał wyłącznie napęd AWD, a także dlatego, że zastosowano w nim 4-cylindrową hybrydę. Wygląda na to, że przepisy dotyczące emisji spalin w końcu zdołały poskromić bestię z Affalterbach.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes C63 z 2022 roku jest droższy od BMW M4?

Nie jest jeszcze jasne, ile będzie kosztował nadchodzący C63, ale większość szacunków mówi, że w pełni wyposażona wersja powinna z łatwością przekroczyć granicę 100 000 dolarów. Oznacza to, że C63 będzie teraz droższe niż kiedykolwiek, a jednocześnie nudniejsze niż kiedykolwiek.

  Mercedes Benz S63 / S65 klasa niezawodności

Dobrze wyposażone BMW M4 również może z łatwością przekroczyć granicę 100 000 dolarów, ale to C63 będzie prawdopodobnie droższym samochodem.

Czy Mercedes C63 AMG z 2021 roku jest lepszy od C63 z 2022 roku?

Wiele osób zastanawia się, czy w ogóle jest sens kupować nowy model C63, ponieważ stracił on swój najważniejszy element – jednostkę V8. Oznacza to, że wartość odchodzącego C63 z silnikiem 4,0 l BiTurbo V8 wkrótce wzrośnie, jeśli nowy C63 nie zachwyci w innych dziedzinach.

W związku z tym obecna generacja C63 jest prawdopodobnie lepszym samochodem, ponieważ oferuje wystarczającą moc, dość nowoczesne wnętrze i wygląd zewnętrzny oraz piękne V8.

Czy Mercedes zamierza zrezygnować z silnika V8?

Nie jest jeszcze jasne, w jakim kierunku zmierza Mercedes, jeśli chodzi o silniki V8, ale można śmiało powiedzieć, że powoli zaprzestaje ich produkcji. W momencie, gdy C63 straciło V8, AMG przegrało ważną bitwę, co oznacza, że teraz musi stosować inne strategie, aby sprzedawać samochody.

Prawdopodobnie dlatego nowe C63 będzie znacznie szybsze od poprzedniego modelu. Nie wygląda to jednak dobrze dla V8.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z