2022 BMW X5 VS Land Rover Range Rover Sport – Który jest lepszy?

Land Rover Range Rover jest znany ze swoich możliwości terenowych, podczas gdy BMW jest popularne z zapewniania najwyższej jakości wrażeń z jazdy. Jednak, który samochód jest lepszy pomiędzy Land Rover Range Rover Sport a BMW X5?
Jeśli pragniesz samochodu do jazdy terenowej z myślą o najwyższym komforcie, Range Rover Sport jest najlepszym samochodem dla Ciebie. Jeśli natomiast zależy Ci na samochodzie o wyjątkowych osiągach, obszernej kabinie i dużej przestrzeni bagażowej, BMW X5 będzie idealnym wyborem. Niemniej jednak, oba te samochody są wyjątkowe i sprawią, że poczujesz się komfortowo i z klasą.

Który samochód jest lepszy – BMW X5 czy Range Rover Sport?

Wygląd

Stylistyka zewnętrzna Range Rovera wygląda bardziej przystojnie i ekskluzywnie niż BMW X5. Dzięki takim elementom jak charakterystyczne oświetlenie zewnętrzne LED, spryskiwacze reflektorów, 19-calowe felgi, automatycznie przyciemniane i elektrycznie składane lusterka zewnętrzne i wiele innych.
Oba samochody posiadają luksusowe i dobrze wykończone wnętrze, ale ponownie, wnętrze Range Rovera Sport wygląda bardziej luksusowo niż wnętrze BMW X5. Niemniej jednak, BMW X5 posiada przestronniejszą kabinę i lepszy system inforozrywki.

Wydajność

BMW X5 to jeden z najlepiej prowadzących się samochodów w swojej klasie. Tylko Porsche Cayenne może pochwalić się lepszymi osiągami. Range Rover Sport również jest wyjątkowy, ale nie w mieście. Jeśli chodzi o możliwości terenowe, Range Rover Sport jest najlepszym z najlepszych. Jego najbliższym konkurentem jest Audi Q7.
BMW X5 sDrive40i jest wyposażone w silnik rzędowy 6-cylindrowy z turbo o pojemności 3,0 litrów, który osiąga moc 335 KM i prędkość maksymalną 155 mil na godzinę. Jego model wydajności, M50i jest wyposażony w 4,4-litrowy silnik twin-turbo V8, który produkuje maksymalnie 523 KM i ma również prędkość maksymalną 155 mph.
Z drugiej strony, Land Rover Range Rover nie jest tak potężny jak X5, ale również trzyma się swojej ziemi. Ten brytyjski SUV posiada model bazowy, P360 SE z 3,0-litrowym rzędowym silnikiem 6-gazowym, który dostarcza do 355 KM i może przyspieszyć od 0 do 60 w 6,2 sekundy.
Jego high-end trim, V8 Autobiography pochodzi z 5,0-litrowy doładowany gaz V8 z systemem napędu na cztery koła. Ma również 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów i może produkować do 567 KM. Ten trym ma lepszą prędkość niż X5 M50i, który jest 176 mph. Jest jednak wolniejszy na ćwierć mili, ponieważ przyspiesza od 0 do 60 w 4,2 sekundy.

  Czy hybrydy BMW są niezawodne?

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Oba te średniej wielkości luksusowe SUV-y oferują wyjątkowy komfort i ogromną przestrzeń bagażową. Niemniej jednak, BMW X5 jest nieco większe, ale Range Rover Sport sprawia wrażenie bardziej luksusowego. Poza tym, BMW X5 może pochwalić się jednym z najlepszych systemów informacyjno-rozrywkowych, podczas gdy system informacyjno-rozrywkowy Range Rovera Sport jest dość wybrakowany i trudny w obsłudze.
Co więcej, oba samochody posiadają dużą przestrzeń ładunkową, ale BMW X5 nadal prowadzi, ponieważ posiada jedną z największych przestrzeni bagażnika. Oprócz przestrzeni ładunkowej, oba samochody mogą pomieścić do 7 pasażerów. Jedynym problemem jest to, że trzeci rząd w obu samochodach jest ciasny i nie nadaje się dla dorosłych.

Cena

Range Rover Sport jest droższy od BMW X5. Bazowy Range Rover Sport, P360 SE kosztuje około 70,900 dolarów, podczas gdy bazowe BMW X5, sDrive40i kosztuje około 60,300 dolarów. Pomimo tego, że Range Rover Sport jest droższy, posiadają one prawie takie same cechy z kilkoma wyjątkami. W rezultacie, BMW X5 oferuje więcej za mniej.

FAQ

Który samochód jest bardziej niezawodny – BMW X5 czy Land Rover Range Rover Sport?

BMW i Land Rover mają jedne z najmniej niezawodnych samochodów na rynku. W ciągu ostatnich kilku lat oba te samochody plasowały się na dole listy niezawodności, ale BMW w ciągu ostatnich kilku lat awansowało w rankingach. Dlatego BMW X5 jest obecnie bardziej niezawodne niż Range Rover Sport.
BMW X5 plasuje się nieco poniżej średniej pod względem niezawodności, ale Land Rover Range Rover Sport plasuje się jeszcze niżej. Niezależnie od tego, oba te samochody są drogie w naprawie, ponieważ psują się często w porównaniu z innymi samochodami w swojej klasie.

  BMW serii 7 - niezawodność

Który samochód wytrzyma dłużej – BMW X5 czy Land Rover Range Rover Sport?

Zaskakująco, te samochody mają prawie taką samą żywotność. BMW X5 i Range Rover Sport wytrzymują około 150 000 do 200 000 mil. Dodatkowo, oba te samochody doświadczają wielu problemów i są uważane za dobre do 100,00 mil. Po przejechaniu tych mil, oba samochody zaczynają mieć poważne problemy.
Jaki jest wysoki przebieg dla Land Rovera Range Rovera Sport?
Jeśli chcesz kupić wysokiej jakości używany Range Rover Sport, powinieneś sprawdzić i upewnić się, że nie ma on przebiegu ponad 100,000 mil. Wynika to z faktu, że modele Range Rover Sport z przebiegiem ponad 100 000 mil mają wiele problemów. Jednakże, wysoki przebieg Range Rovera Sport jest uważany za pomiędzy 150,000 a 200,000 mil.

Czy BMW X5 jest szybsze niż Range Rover Sport?

Tak, BMW X5 jest jednym z najszybszych samochodów w swojej klasie. Tylko Porsche Cayenne jest szybsze od X5. BMW X5 M ma prędkość maksymalną 155 mil na godzinę i może przyspieszyć od 0 do 60 w 3,8 sekundy. Podczas gdy Range Rover Sport ma prędkość maksymalną 176 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 w 4,3 sekundy.

Który samochód jest bardziej paliwooszczędny – Range Rover Sport czy BMW X5?

BMW X5 jest bardziej paliwooszczędne niż Range Rover Sport. Jednak w porównaniu z innymi samochodami w tej klasie, Range Rover Sport jest bardziej paliwożerny. BMW X5 posiada wskaźnik EPA wynoszący 21 mpg w mieście, 26 mpg na autostradzie i 23 mpg łącznie.
Wręcz przeciwnie, Land Rover Range Rover Sport ma wskaźnik EPA 19 mpg w mieście, 24 mpg na autostradzie i łączny mpg 19. Jest bardziej paliwooszczędny niż Porsche Cayenne i na równi z Mercedes-Benz GLE-Class i Audi Q7.

  BMW M5 niezawodność

Wniosek

BMW X5 i Land Rover Range Rover Sport to dwa wysokiej klasy średniej wielkości SUV-y z zaawansowanymi technologicznie funkcjami, luksusowymi wnętrzami i mocnymi silnikami. Niemniej jednak, Range Rover Sport jest idealny dla osób, które pragną terenowej bestii o doskonałym wyglądzie. Z kolei BMW X5 jest idealne dla tych, którzy chcą mieć wydajnego, przestronnego i bezpiecznego SUV-a.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z