Audi A3 Niezawodność

A3 to subkompaktowy sedan wprowadzony na rynek w 1996 roku. Samochód ma już swoją 4 generację i posiada inne modele o wysokiej wydajności, takie jak S3 i RS3. Audi produkuje luksusowe samochody, skupiając się na zaawansowanych technologiach i pięknych samochodach. Wnętrze Audi jest zawsze najwyższej klasy i A3 nie jest tu wyjątkiem.

Audi A3

A3 to luksusowy i premium samochód zaprojektowany z myślą o komfortowej i płynnej jeździe. A3 często konkuruje z BM serii 2 i Mercedes-Benz klasy A. A3 napędzane jest silnikiem turbo 1.0 L i A3 posiada również modele S i RS performance. W tej 4. generacji wprowadzono zmiany w reflektorach, światłach tylnych oraz kilka unowocześnień wnętrza.

Niezawodność

Niemieckie samochody miały dobrą reputację pod względem niezawodności, ale to spadło w ostatnich latach. A3 nie jest najbardziej niezawodnym samochodem i ma 51,75 punktów niezawodności, gdzie 57 to średnia. Jednak luksusowe samochody, takie jak A3, często mają niskie wyniki niezawodności ze względu na ich drogie utrzymanie.

Konserwacja i naprawy

W przeszłości samochód napotkał pewne problemy z awarią silnika, niewypałem silnika i awarią zawieszenia. Wielu z tych problemów można uniknąć dzięki terminowej konserwacji. Jednak koszt utrzymania jest bardzo wysoki w A3 i kosztuje około 741 dolarów rocznie. Jest to znacznie wyższa kwota niż w przypadku wielu konkurentów.
Jeśli chodzi o częstotliwość napraw głównych samochodu, samochód ma wynik poniżej średniej wynoszący 1,44. Oznacza to, że A3 ma większe szanse na uzyskanie jakichkolwiek poważnych napraw w pierwszych latach eksploatacji. Mimo wszystko jest to wciąż niższy wynik niż w przypadku większości innych samochodów Audi.

  Audi A8 niezawodność

Audi A3 – prawdziwie luksusowa jazda

Samochód jest z pewnością rodzinną przejażdżką z maksymalnym naciskiem na luksusowe wnętrze. A3 ma genialny system infotainment i wygodne fotele. Niepokojącym czynnikiem jest niezawodność samochodu. Jeśli jednak chcesz mieć luksusowy samochód, to musisz się liczyć z pewnymi problemami z niezawodnością.

FAQ

Czy Audi A3 to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Audi A3 to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Audi A3?

Audi A3 to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Subcompact Cars

Jaka jest moc w Audi A3 i czy ma turbo?

Audi A3 ma 184 KM i 221 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Regular Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Audi A3?

12,3 stóp sześciennych ( 0,348 m3 )

Jaki typ kół posiada samochód?

Audi A3 ma 18 X 8 calowe aluminiowe koła przednie i 18 X 8 calowe aluminiowe koła tylne.

Czy Audi A3 jest drogie w utrzymaniu?

Tak, jest to dość drogie w porównaniu do innych podobnych pojazdów. Będziesz potrzebował około $1,000 rocznie, aby utrzymać pojazd w dobrym stanie.

Jak długo działają silniki Audi A3?

Audi A3 powinno wytrzymać od 150,000 do 200,000 mil zanim będzie wymagało poważnych napraw, takich jak wymiana skrzyni biegów lub wymiana silnika. Starsze modele nie wytrzymają tak długo, jak pojazdy Audi najnowszej generacji.

  Czy felgi Audi pasują do Mercedesa?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z