Audi nie chce zapalić – przyczyny i jak naprawić

Audi to wykonawczy premium niemiecka marka samochodów w biznesie tworzenia samochodów od ponad wieku. Audi jest częścią VAG (Volkswagen Auto Group), który jest również właścicielem Seat, Skoda, Bentley, Porsche, Lamborghini, Bugatti, Cupra i Ducati. Oznacza to, że wiele z tych marek dzieli ze sobą części, które i tak są podobne w różnych segmentach.

Jednak w tym artykule, mamy zamiar skupić się na dlaczego Audi nie rozpocznie – przyczyny i jak to naprawić. Aby rozpocząć listę, mamy zamiar najpierw wspomnieć o problemach związanych z baterią, takich jak słaby / wyczerpany akumulator, lub jeden z skorodowanych połączeń zacisków. Musimy również wspomnieć o problemach z pilotem, które są najczęściej związane ze słabym lub całkowicie wyczerpanym akumulatorem.

Następnie musimy porozmawiać o rozruszniku i alternatora, jak te dwa z akumulatorem zrobić elektryczny trójkąt samochodu, a zatem wszystkie trzy muszą być w górę i działa w celu zarówno uruchomić samochód i utrzymać go uruchomić. Świece zapłonowe i skrzynka bezpieczników może czasami być problemem, ale nie są one prawie tak powszechne, jak poprzednie przyczyny.

Wreszcie, musimy również mówić o swoim systemie dostarczania paliwa, który składa się z pompy paliwowej i filtrów paliwa, które mogą czasami nie dostarczać paliwa do silnika, a tym samym nie pozwalają uruchomić samochód.

Problemy z akumulatorem

Pierwszy problem, o którym musimy porozmawiać jest związany z akumulatorem. Na początek, jeśli nie dostajesz żadnej mocy z samochodu, twój akumulator jest prawdopodobnie powodem tego. Aby to sprawdzić, należy znaleźć multimetr i podłączyć go do akumulatora, aby sprawdzić jego wyjście. Jeśli multimetr wskazuje 12-13 V, wszystko jest w porządku z akumulatorem. Jeśli odczytuje mniej, to rzeczywiście coś jest z nim nie tak.

  Najlepszy rok dla Audi S4

Ponadto, jeśli twoje terminale akumulatora są skorodowane, twój akumulator nie będzie w stanie nawiązać połączenia z samochodem, dlatego trzeba będzie je oczyścić odpowiednim środkiem czyszczącym, podczas gdy akumulator jest odłączony. Ponadto, jeśli skoczyć uruchomić samochód, ale samochód stoi lub nadal ma problemy elektryczne, są szanse, że alternator jest powodem, dlaczego.

Problemy z alternatorem i rozrusznikiem

Zadaniem alternatora jest ładowanie baterii podczas pracy samochodu, co oznacza, że jeśli twoja bateria umiera po uruchomieniu samochodu lub wydaje się, że traci moc w sposób ciągły, uszkodzony alternator jest prawdopodobnie powodem. Bądź pewien, aby przejść pod maską i sprawdzić alternator wizualnie, aby zobaczyć, czy rzeczywiście jest uruchomiony, czy nie. Jeśli nie, to będzie musiał być zastąpiony.

Rozrusznik siedzi między alternatorem a silnikiem i jest przeznaczony do korby samochód się. Jeśli nie słychać żadnego korby podczas obracania klucza i wszystkie z energii elektrycznej jest tam, twój silnik rozrusznika jest prawdopodobnie winowajcą. W związku z tym, upewnij się, że naprawisz go, jeśli możesz, ale zawsze lepiej jest po prostu wymienić go na nowy.

Weak Key Fob Battery

Kolejnym powodem, dla którego Audi nie chce się uruchomić, jest słaba bateria w pilocie. Audi nie oferuje już swoich samochodów z oldschoolowymi kluczykami ostrzowymi, co oznacza, że potrzebujesz pilota, aby dostać się i uruchomić samochód. Jeśli bateria jest martwa, samochód nie będzie w stanie rozpoznać klucza, a tym samym nie pozwoli Ci uruchomić samochodu.

  Jakie są najlepsze produkty do mycia samochodów dla Audi?

Jedynym sposobem na naprawienie tego jest całkowita wymiana baterii, która nie powinna być zbyt droga ani trudna. Niektóre modele Audi mają zintegrowany klucz ostrzowy w breloczku, który może być użyty do ręcznego uruchomienia samochodu w razie potrzeby.

Problemy ze świecami zapłonowymi i skrzynką bezpieczników

Świece zapłonowe są istotnymi elementami w komorze spalania samochodu, co oznacza, że zapalają mieszanki paliwa i powietrza, które tworzą moc i uruchamiają silnik. Jeśli słyszysz niewypały, samochód staje i nie rusza ponownie, może być coś nie tak ze świecami zapłonowymi. Czasami mogą one ulec przemieszczeniu lub spaleniu, co oznacza, że należy je wymienić.

Skrzynka bezpieczników zawiera wszystkie bezpieczniki, które zabezpieczają układy elektryczne samochodu w przypadku udaru lub zwarcia. Oznacza to, że jeśli jeden bezpiecznik się spali, nie będziesz mógł uruchomić samochodu przed wymianą na nowy.

Problemy z układem dostarczania paliwa

Układ dostarczania paliwa składa się z filtrów paliwa, szyn, węży i pompy paliwowej. Pompa paliwowa może ulec awarii, w takim przypadku nie będzie jej słychać podczas uruchamiania. Jeśli filtry paliwa są zatkane, blokują paliwo przed dostaniem się do silnika i tym samym nie pozwalają na jego uruchomienie.

Dział FAQ.

Czy Audi produkuje niezawodne samochody?

Audi produkuje przyzwoicie niezawodne samochody, podobnie jak większość jego rywali, ale nie są to prawie najbardziej niezawodne samochody luksusowe. W rzeczywistości Audi, BMW i Mercedes są bardziej zainteresowane luksusową stroną rzeczy, co oznacza, że przedkładają luksus, innowacje, komfort, technologię i bezpieczeństwo nad niezawodność.

  Audi RS4 Niezawodność

Ile kosztuje bateria do Audi?

Nowa bateria do Audi będzie prawdopodobnie kosztować od 100 do 450 dolarów, co nie obejmuje żadnych kosztów instalacji. Koszt baterii do luksusowego pojazdu może się znacznie różnić w zależności od rodzaju samochodu i wszystkich różnych czynników związanych z samą marką. W sumie, jeśli znajdziesz jakieś oferty i zniżki, nie będziesz płacić kilkuset dolarów za nową baterię Audi.

Jak długo mogą trwać akumulatory Audi?

Powinieneś być w stanie wycisnąć około 5 lat z jednego akumulatora, jeśli wszystko jest tak, jak powinno być zarówno z twoim samochodem, jak i akumulatorem. Jeśli coś jest uszkodzone lub nie działa jak należy, Twój akumulator będzie trwał znacznie krócej. Jeśli Twój akumulator jest w głębokich kłopotach, możesz spodziewać się, że umrze w ciągu zaledwie kilku dni.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z