Audi vs Toyota – niezawodność – co jest lepsze

Audi i Toyota od dawna zajmują się produkcją samochodów, co oznacza, że wiedzą co nieco o tworzeniu wspaniałych samochodów. Jednak robią to w zupełnie inny sposób, ponieważ Toyota stawia na przystępną cenę, niezawodność i wydajność, podczas gdy Audi na luksus, innowacyjność i atrakcyjność.

Te dwa różne podejścia oznaczają, że Toyota z natury robi lepsze samochody, które prawdopodobnie przetrwają dłużej. Nie oznacza to, że Audi produkuje samochody, które są gorszej jakości, ale raczej, że większość Audi jest o wiele bardziej skomplikowana, a zatem są bardziej prawdopodobne, aby doświadczyć problemów.

Według większości wykresów niezawodności, Toyota jest na samym szczycie listy z takimi jak Honda i Lexus, podczas gdy Audi jest przeciętny. Starsze modele Audi są rzeczywiście nieco trudniejsze do utrzymania w ruchu w porównaniu do starszych modeli Toyoty.

Jednak to, jak niezawodny będzie twój samochód zależy od wielu różnych czynników, takich jak konserwacja, przebieg, ogólny stan i twoje nawyki jazdy.

Niezawodność Audi – przeciętna jako całość i w dużym stopniu zależna od właściwej konserwacji

Audi podchodzi do produkcji samochodów z wyraźnym naciskiem na luksus, technologię i innowacje. To sprawia, że wszystkie nowoczesne Audi są wypełnione wszelkiego rodzaju technologicznymi funkcjami i gadżetami, które mają tendencję do oddzielania modeli Audi od marek takich jak Toyota, ponieważ nie są one prawie tak luksusowe.

Po drugie, klienci Audi nie są wszystkie, że martwi się o brak niezawodności Audi, ponieważ ludzie, którzy kupują Audi z nowych zazwyczaj zachować je aż gwarancja nieuchronnie zabraknie. Wszystko to wskazuje, że Audi nie musi być niesamowicie niezawodne, aby sprzedawać dobrze, co nie jest w przypadku Toyoty.

  Audi RS7 Niezawodność

Wiele najbardziej znanych na świecie badań niezawodności i wykresów prowadzonych przez organizacje i placówki takie jak Consumer Reports, WhatCar i J.D. Power uznają Audi za przeciętne. Obecnie, najbardziej niezawodne Audi jest A4 jako platforma, na której jest zbudowany jest kilka lat temu, więc jest dopracowany w jak największym stopniu.

Najmniej niezawodne samochody Audi mają teraz jedną lub dwie dekady i nie powinieneś być zaskoczony, jeśli napotkasz problemy z 20-letnim niemieckim samochodem luksusowym.

Toyota reliability – Industry-leading

Żadna inna marka samochodów nie jest w stanie konsekwentnie dominować w wielu rankingach niezawodności samochodów w taki sam sposób jak Toyota. Prawie wszystkie wiodące rankingi niezawodności wymieniają co najmniej kilka modeli Toyoty jako wiodące w swoich segmentach.

Jest to powód, dla którego wiele osób jest skłonnych kupić Toyotę, ponieważ Toyota dąży do najwyższej niezawodności, ponieważ niezawodność jest jednym z głównych powodów, dla których ktoś chce kupić Toyotę. Jako takie, Toyota jako całość jest o wiele bardziej wiarygodne niż Audi, ale istnieje kilka wyraźnych powodów, dlaczego.

Pierwszym z nich jest umieszczenie na rynku, ponieważ Toyota jest skierowana do ludzi, którzy nie są entuzjastycznie nastawieni do luksusu i wydajności. Ludzie są skłonni poświęcić niezawodność i przystępność cenową, jeśli chodzi o samochody luksusowe, ponieważ samochody luksusowe są symbolem statusu i są lepsze z wielu innych perspektyw.

Po drugie, Toyota produkuje prostsze samochody, które wykorzystują starsze technologie, znane z długiej żywotności. Toyota jest bardziej skłonna do adaptacji i ewolucji, jeśli chodzi o zmianę pewnych kluczowych elementów, podczas gdy Audi jest skłonne do rewolucji, aby utrzymać markę luksusową.

  Audi Q5 - wszystko, co musisz wiedzieć

Wnioski – Toyota jest zdecydowanym zwycięzcą

Toyota zgarnia tort jako bardziej niezawodna marka samochodów z tych dwóch, a różnice między nimi są ogromne. Modele Audi wymagają częstej i dokładnej konserwacji, jeśli chcesz się nimi cieszyć przez dłuższy czas, ponieważ są bardziej złożone, bardziej zaawansowane technologicznie i bardziej kruche.

Modele Toyoty często wykorzystują mniej wyrafinowane metody konstrukcyjne, które są znane z niższej jakości, ale są w stanie wytrzymać dłużej. Nie oznacza to, że nie wymagają one konserwacji, jedyną różnicą jest to, jak częsta i jak obszerna jest konserwacja.

To również dlatego Audi mają tendencję do kosztować dużo więcej, aby uruchomić, zwłaszcza w przypadku niektórych modeli wyższej klasy. Audi nadal używa V10s, silnik W12, i dość trochę V8s, podczas gdy Toyota jest przede wszystkim opierając się na starej dobrej zaufanej 2,0L 4-cylindrowy.

Wreszcie, klienci Audi są gotowi poświęcić niezawodność, ponieważ chcą produktów premium, a ponieważ niezawodność nie jest naprawdę silny punkt sprzedaży Audi. Z drugiej strony, Toyota opiera swoją atrakcyjność rynkową na niezawodności w dużo większym stopniu.

Sekcja FAQ

Jaki jest najbardziej niezawodny model Audi?

Obecnie najbardziej niezawodnym modelem Audi jest Audi A4, ponieważ bazuje na stosunkowo starej platformie, która była stopniowo ulepszana przez wszystkie poprzednie lata modelowe obecnej generacji A4. Oznacza to, że Audi używa tej samej platformy od 2015 roku, a z każdym kolejnym rokiem udaje im się wyprasować pewne niedoskonałości.

  Czy Audi czy BMW jest bardziej prestiżowe?

4-cylindrowe silniki gazowe 1,8L i 2,0L są obecnie najbardziej niezawodnymi silnikami Audi, ponieważ są one współdzielone z wieloma produktami VAG.

Jaki jest najbardziej niezawodny model Toyoty?

Toyota Prius i Toyota 4Runner to dwa najbardziej niezawodne modele Toyoty, ponieważ są one zbudowane na niezawodnym i trwałym podwoziu. Prius jest częściowo tak udany, ponieważ jest tak niezawodny, ponieważ wiele osób zainteresowanych Priusem nie jest zainteresowanych niczym innym poza trwałym samochodem od A do B.

4Runner jest oparty na platformie old school off-roader, co oznacza, że jest zbudowany ciężko i jest w stanie trwać długo z tego powodu.

Dlaczego Lexus jest bardziej niezawodny niż Audi?

Lexus konsekwentnie tworzy bardziej niezawodne samochody niż Audi, mimo że Lexus jest również marką luksusową. Dlatego wiele osób zastanawia się, dlaczego Audi nie robi równie niezawodnych samochodów. Prawda jest taka, że nie muszą one produkować wyjątkowo niezawodnych samochodów, aby odnieść sukces.

Audi co roku zmienia wiele modeli i mało kto, kto je kupuje, skupia się na kupnie najbardziej niezawodnego samochodu na świecie. Istnieją różne rodzaje priorytetów i nie każdy jest tak skoncentrowany na kupowaniu najtwardszych produktów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z