BMW ix3 VS Polestar 2 – co jest lepsze?

W pełni elektryczne pojazdy nie tylko oszczędzają paliwo, ale także zmniejszają emisję dwutlenku węgla. A ponieważ wiele dużych marek samochodowych przyłączyło się do wyścigu elektrycznego, coraz lepsze i bardziej zaawansowane samochody w pełni elektryczne są w drodze. Ale który w pełni elektryczny samochód pomiędzy BMW ix3 a Polestar 2 jest lepszy?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli zależy Ci na wyjątkowych osiągach i prędkości, Polestar 2 jest lepszym samochodem. Jeśli jednak zależy Ci na luksusowym wnętrzu, lepszych właściwościach jezdnych i przestronności, BMW ix3 będzie idealnym wyborem. Co więcej, ma on lepszy zasięg niż Polestar 2.

BMW ix3 wywodzi się z BMW X3, podczas gdy Polestar 2 pochodzi z wyczynowej linii „Polestar” Volvo. BMW ix3 to kompaktowy, luksusowy crossover SUV, natomiast Polestar 2 to crossover liftback. Dlatego BMW ix3 jest znacznie większe i bardziej przestronne niż Polestar 2.

Jak BMW ix3 wypada w porównaniu do Polestar 2?

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny

BMW ix3 wygląda bardziej atrakcyjnie i nowocześnie niż Polestar 2. Dotyczy to zarówno wnętrza, jak i wyglądu zewnętrznego. Po pierwsze, BMW ix3 ma bardziej sportowy wygląd, który podoba się większości entuzjastów crossoverów. Po drugie, elementy aerodynamiczne i niebieskie akcenty w pełni wydobywają elektryczną istotę samochodu.

Z drugiej strony, w pełni elektryczny samochód Polestar 2 wygląda płasko, ale i tak lepiej niż niektóre samochody na rynku. Dzięki swoistym reflektorom inspirowanym stylem origami, chowanym lusterkom bez ramek i 19-calowym, podwójnie szprychowym, czarnym, diamentowo ciętym felgom.

Wnętrze BMW ix3 jest również najwyższej klasy, ponieważ może się ono pochwalić skórzaną tapicerką Vernasca, panoramicznym szklanym szyberdachem, sportowymi fotelami oraz 12,3-calowym, w pełni cyfrowym wyświetlaczem. Z kolei Polestar 2 ma proste, ale luksusowe wnętrze. W Polestarze 2 nie użyto żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, ale mimo to wygląda on niesamowicie.

  Najlepszy samochód elektryczny dla starszych kierowców

Polestar 2 wyposażony jest w przyjazny dla użytkownika ekran dotykowy, grubą konsolę środkową, która mieści ekran dotykowy, oraz wiele standardowych elementów wyposażenia. Ogólnie rzecz biorąc, BMW ix3 wygląda lepiej i bardziej luksusowo niż Polestar 2. Poza tym, BMW ix3 jest droższe niż Polestar 2, ponieważ jego cena startowa wynosi 68 900 dolarów, podczas gdy Polestar 2 ma cenę bazową 45 900 dolarów.

Osiągi

Jeśli osiągi są tym, czego szukasz, Polestar 2 jest lepszym samochodem. Polestar 2 ma dwie opcje wykończeniowe różniące się osiągami. Pierwszy Polestar 2 jest wyposażony w pojedynczy silnik i ma napęd na przednie koła. Ten wariant nie jest zbyt mocny, ponieważ osiąga maksymalnie 231 KM i 243 lb-ft momentu obrotowego.

Drugi trim Polestar 2 jest wyposażony w podwójny silnik i napęd na wszystkie koła. Dostarcza on maksymalnie 408 KM i 487 lb-ft momentu obrotowego. W przeciwieństwie do wariantu Polestar 2 z pojedynczym silnikiem, który przyspiesza od 0 do 60 w 7,0 sekund, ten wariant potrzebuje tylko 4,5 sekundy, aby przyspieszyć od 0 do 60.

Co zaskakujące, wariant Polestar 2 z dwoma silnikami jest mocniejszy niż BMW ix3. BMW ix3 jest bowiem wyposażone w pojedynczy silnik, który dostarcza maksymalnie 282 KM mocy i może przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 6,8 sekundy.

Zasięg

BMW ix3 ma lepszy zasięg, ponieważ może pokonać do 286 mil, podczas gdy Polestar 2 może zrobić tylko do 270 mil. Jednak wariant z podwójnym silnikiem Polestar 2 ma jeszcze krótszy zasięg – do 249 mil, co oznacza, że bateria wyczerpie się jeszcze szybciej.

Pojemność akumulatora

Jeśli chodzi o moc akumulatora, BMW ix3 nadal może pochwalić się mocnym akumulatorem, ponieważ jego zestaw akumulatorów jest mocniejszy niż akumulator Polestar 2. Akumulator BMW ix3 to bateria o pojemności 80 kWh, podczas gdy bateria Polestara 2 to 78 kWh.

  Jakiej skóry używa BMW? Czy jest ona prawdziwa?

FAQ

Czy BMW ix3 ma napęd na wszystkie koła czy na tylne?

BMW ix3 jest samochodem z napędem na tylne koła. Nie jest tak jak większość jego konkurentów z napędem na wszystkie koła. Dlatego BMW ix3 nie jest dobrym SUV-em do jazdy w terenie, ponieważ nie ma tak doskonałej trakcji jak jego odpowiednik z napędem na wszystkie koła. Jednak system napędu na tylne koła sprawia, że jest lżejszy, wydajniejszy i bardziej ekonomiczny niż jego konkurenci z napędem AWD.

Czy mogę używać BMW ix3 do holowania?

Tak, można używać BMW ix3 do holowania. Jednak jego pojemność jest niewystarczająca, co oznacza, że będziesz ograniczony do tego, co możesz holować. Ten w pełni elektryczny SUV ma zdolność holowania 1,653 funtów, co jest dość niskie w porównaniu z innymi elektrycznymi SUV-ami. Dzieje się tak głównie dlatego, że brakuje mu możliwości 4WD.

Który samochód jest szybszy – BMW ix3 czy Polestar 2?

Polestar 2 jest szybszy od BMW ix3. BMW ix3 przyspiesza od 0 do 60 w 6,8 sekundy, natomiast Polestar 2 przyspiesza od 0 do 60 w 4,5 sekundy. Jeśli jednak porównamy wersję Polestar 2 z jednym silnikiem, zauważymy, że jest ona nieco wolniejsza od BMW ix3, ponieważ przyspieszenie od 0 do 60 zajmuje jej 7 sekund.

Jeśli chodzi o prędkość, Polestar 2 jest nadal szybszy niż BMW ix3, ponieważ ma maksymalną prędkość 127 mph, podczas gdy BMW ix3 ma maksymalną prędkość 112 mph. Z drugiej strony, pojedynczy silnik Polestar 2 jest wolniejszy niż BMW ix3, którego prędkość maksymalna wynosi 100 mph.

Czy Polestar 2 jest bardziej niezawodny niż BMW ix3?

To jest bardzo trudne pytanie, ponieważ te samochody nie zostały przetestowane przez NHTSA lub IIHS. Jednak oba samochody są produkowane przez niezawodne marki i wydają się być niezawodne. Niemniej jednak, Polestar 2 miał kilka wycofań z powodu wadliwego falownika, co czyni BMW ix3 bardziej niezawodnym samochodem w tej chwili.

  Najlepsze BMW dla rodziny

Który samochód jest tańszy w utrzymaniu – Polestar 2 czy BMW ix3?

Polestar to wyczynowa linia Volvo. Jeśli chodzi o naprawy i konserwację, Volvo są generalnie tańsze w utrzymaniu niż BMW. Nawet jeśli oba te samochody są w pełni elektrycznymi samochodami luksusowymi, utrzymanie Polestara będzie znacznie tańsze niż BMW ix3.

Wynika to z faktu, że BMW psują się szybciej niż Volvo. Dodatkowo, koszty napraw i konserwacji BMW są również wyższe w porównaniu do Volvos. Tak więc Polestar 2 będzie znacznie tańszy w utrzymaniu na dłuższą metę.

Podsumowanie

Po przyjrzeniu się porównaniu BMW ix3 i Polestar 2, BMW ix3 góruje nad Polestar 2 w wielu kategoriach. Przede wszystkim jest bardziej zaawansowane, przestronne, praktyczne, łatwiejsze w obsłudze i ma lepszy zasięg niż Polestar 2.

Z kolei Polestar 2 najlepiej nadaje się dla osób, które chcą szybszego, bezpieczniejszego i tańszego, w pełni elektrycznego crossovera liftback. Podsumowując, samochody te są doskonałe i pozwolą Ci obniżyć koszty paliwa. Co więcej, są one przyjazne dla środowiska i mogą pomieścić do pięciu osób. W końcu to tylko kwestia wyboru i budżetu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z