Najlepsze BMW dla rodziny


Najlepsze BMW dla rodziny

W zależności od tego, czy szukasz SUV-a czy luksusowego sedana, najlepsze dwie opcje BMW dla rodziny to BMW X5 i BMW serii 5 sedan. Zapewniają one wystarczający komfort jazdy, dużo miejsca i przestrzeni bagażowej, aby cztero- lub pięcioosobowa rodzina mogła bezpiecznie podróżować i cieszyć się jazdą.

BMW X5 – najlepszy rodzinny SUV BMW

BMW X5 to średniej wielkości luksusowy crossover SUV z napędem na tylne koła i opcją xDrive. Po raz pierwszy został zaprezentowany w 1999 roku i od tego czasu powstały cztery generacje BMW X5. X5 jest bardzo luksusowym pojazdem, wyposażonym w zaawansowane technologicznie funkcje i nowoczesną deskę rozdzielczą. Występuje w wielu opcjach silnikowych i z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów ZF 8HP.
Kiedy mówimy o samochodach rodzinnych, potrzebujemy dużego pojazdu. A X5 z 2020 roku jest naprawdę duży. Przy długości 194 cali (4,9 metra) i szerokości 79 cali (2 metry), pojazd ten może z łatwością pomieścić 5 pasażerów i ich bagaże z tyłu.
Nowe 2020 X5 oferuje nawet możliwość stania się prawdziwym siedmiomiejscowym SUV-em z trzecim rzędem siedzeń, które można łatwo złożyć lub rozłożyć, w zależności od preferencji.
BMW X5 jest preferowanym wyborem w stosunku do BMW X7, ze względu na różnicę w cenie, różnicę w rozmiarze i brak dodatkowych funkcji odpowiednich dla rodziny.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo pojazdu, BMW X5 2018 xDrive30d otrzymało wynik 5 na 5 gwiazdek w teście Euro NCAP z oceną dorosłych pasażerów 89% i bezpieczeństwem dzieci 86%, co ogólnie jest świetne.

Opcje silników BMW X5 2020

Silniki benzynowe dostępne dla 2020 BMW X5 są niezwykle mocne, z doskonałym przyspieszeniem od 0 do 62 mil na godzinę.
Najwolniejszy silnik, X5 xDrive45e to hybryda 3.0 L l6 turbo, sparowana z elektrycznym silnikiem synchronicznym i osiąga 62 mile na godzinę w zaledwie 5,6 sekundy.
Najszybszy silnik, X5 M Competition, (S63 4,4 L V8 twin-turbo), dostaje się do 62 mil na godzinę w zaledwie 3,7 sekundy. Jak na SUV-a, jest to prędkość przełomowa. Wszystkie opcje silników benzynowych są następujące:
● xDrive40i
xDrive50i
M50i
xDrive45e
X5 M
X5 M Competition ● X5 M
Opcje wysokoprężne są nieco mniej wydajne, ale nadal niezawodne i szybkie. Dostępne są tylko 4 warianty wysokoprężne i brak wersji hybrydowej. Dostępne silniki wysokoprężne to:
● xDrive25d
xDrive30d
xDrive40d
X5 M50d

X5 jest dobrym wyborem dla cztero- lub pięcioosobowej rodziny, ponieważ zapewnia dużo miejsca dla pasażerów zarówno z przodu, jak i z tyłu, bezpieczeństwo i komfort jazdy.

BMW serii 5 – najlepszy luksusowy sedan BMW

BMW serii 5 to samochód wykonawczy typu sedan, który zadebiutował na początku 1972 roku. Od tego czasu jest to najlepszy wybór zarówno dla urzędników państwowych, jak i biznesmenów. Było siedem pokoleń BMW serii 5, z których ostatni rozpoczął się w 2016 roku z G30, G31 i G38 BMW.
G30 jest dość obszerny, o długości 194 cali (4,94 metra) i szerokości 73 cali (1,86 metra). Może wygodnie pomieścić pięcioosobową rodzinę i ich bagaże.
Zarówno przednie, jak i tylne siedzenia są obszerne, a system informacyjno-rozrywkowy jest najwyższej klasy. Wnętrze pojazdu wykończone jest luksusową skórą i, co najważniejsze, ma bardzo wygodną pozycję kierowcy.
BMW serii 5 G30 wykorzystuje zawieszenie z podwójnymi wahaczami z przodu i zawieszenie pięciowahaczowe z tyłu. Istnieją modele turystyczne dostępne w serii, które oferują samopoziomujące zawieszenie pneumatyczne z tyłu samochodu.

Jeśli chodzi o ocenę bezpieczeństwa samochodu, BMW G30 otrzymało 5 gwiazdek w teście Euro NCAP, uzyskując 91% dla dorosłego pasażera i 85% dla dziecka, co robi spore wrażenie.

BMW G30: Zawieszenie i układ kierowniczy

Jeśli zastanawiacie się nad układem kierowniczym BMW serii 5, to nie pozostaje on w tyle za BMW X5 i wykorzystuje najnowszą wersję zębatkowego układu kierowniczego, sparowanego z elektrycznym wspomaganiem. Nie tylko to, ale również drążki stabilizujące są wyposażeniem opcjonalnym, jak również zintegrowany aktywny układ kierowniczy, który jest opcją dla niektórych modeli.

Opcje silnikowe BMW serii 5 G30

BMW G30 dostępne jest w wielu opcjach silnikowych, począwszy od turbodoładowanego silnika benzynowego 1.6 – 2.0 L B48 l4. Skrzynia biegów może być albo 6-biegowa skrzynia manualna lub 8-biegowa automatyczna. Inne opcje silników benzynowych są następujące:
● 1.6 – 2.0 L B48 l4
3.0 L B58 l6 z turbodoładowaniem
4,4 L N63lS63 V8
Jeśli chodzi o opcje silników wysokoprężnych w BMW serii 5 G30, dostępne są tylko dwie opcje:
● 2.0 L B47 l4
● 3.0 L B57 l6
Oprócz tego, dostępne są dwa hybrydowe układy napędowe typu plug-in, które można wybrać: l4 turbo plus silnik elektryczny lub l6 turbo plus silnik elektryczny.

FAQs about driving a family-friendly BMW

Jakie inne modele BMW są dobre jako samochód rodzinny?

Większość modeli BMW X3, serii 5, serii 7 i X7 jest dobra jako samochód rodzinny. Wszystkie zapewniają dużo miejsca, przestrzeń bagażową i dobre oceny bezpieczeństwa. Są również dość łatwe w prowadzeniu i zapewniają dobre wyczucie drogi. Oczywiście modele serii 7 i X7 są z wyższej półki, jeśli chodzi o cenę i luksus.

Który samochód rodzinny BMW jest najbardziej niezawodny?

Dla czteroosobowej rodziny BMW X1 będzie idealnym wyborem, ponieważ uzyskało 99,2 procent niezawodności w rankingu Whatcar. Co więcej, BMW X1 zostało uznane za najbardziej niezawodnego luksusowego SUV-a klasy subkompaktowej w wielu kanałach i przez wielu recenzentów. Można śmiało powiedzieć, że jest to świetny wybór. Z drugiej strony, może być trochę za mały dla pięcioosobowej rodziny. Niezależnie od tego, nowsze modele są tak samo duże jak BMW X3 pierwszej generacji.

Recent Posts