Najlepsze BMW dla rodziny

Najlepsze BMW dla rodziny

W zależności od tego, czy szukasz SUV-a czy luksusowego sedana, najlepsze dwie opcje BMW dla rodziny to BMW X5 i BMW serii 5 sedan. Zapewniają one wystarczający komfort jazdy, dużo miejsca i przestrzeni bagażowej, aby cztero- lub pięcioosobowa rodzina mogła bezpiecznie podróżować i cieszyć się jazdą.

BMW X5 – najlepszy rodzinny SUV BMW

BMW X5 to średniej wielkości luksusowy crossover SUV z napędem na tylne koła i opcją xDrive. Po raz pierwszy został zaprezentowany w 1999 roku i od tego czasu powstały cztery generacje BMW X5. X5 jest bardzo luksusowym pojazdem, wyposażonym w zaawansowane technologicznie funkcje i nowoczesną deskę rozdzielczą. Występuje w wielu opcjach silnikowych i z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów ZF 8HP.
Kiedy mówimy o samochodach rodzinnych, potrzebujemy dużego pojazdu. A X5 z 2020 roku jest naprawdę duży. Przy długości 194 cali (4,9 metra) i szerokości 79 cali (2 metry), pojazd ten może z łatwością pomieścić 5 pasażerów i ich bagaże z tyłu.
Nowe 2020 X5 oferuje nawet możliwość stania się prawdziwym siedmiomiejscowym SUV-em z trzecim rzędem siedzeń, które można łatwo złożyć lub rozłożyć, w zależności od preferencji.
BMW X5 jest preferowanym wyborem w stosunku do BMW X7, ze względu na różnicę w cenie, różnicę w rozmiarze i brak dodatkowych funkcji odpowiednich dla rodziny.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo pojazdu, BMW X5 2018 xDrive30d otrzymało wynik 5 na 5 gwiazdek w teście Euro NCAP z oceną dorosłych pasażerów 89% i bezpieczeństwem dzieci 86%, co ogólnie jest świetne.

  Jakiej skóry używa BMW? Czy jest ona prawdziwa?

Opcje silników BMW X5 2020

Silniki benzynowe dostępne dla 2020 BMW X5 są niezwykle mocne, z doskonałym przyspieszeniem od 0 do 62 mil na godzinę.
Najwolniejszy silnik, X5 xDrive45e to hybryda 3.0 L l6 turbo, sparowana z elektrycznym silnikiem synchronicznym i osiąga 62 mile na godzinę w zaledwie 5,6 sekundy.
Najszybszy silnik, X5 M Competition, (S63 4,4 L V8 twin-turbo), dostaje się do 62 mil na godzinę w zaledwie 3,7 sekundy. Jak na SUV-a, jest to prędkość przełomowa. Wszystkie opcje silników benzynowych są następujące:
● xDrive40i
xDrive50i
M50i
xDrive45e
X5 M
X5 M Competition ● X5 M
Opcje wysokoprężne są nieco mniej wydajne, ale nadal niezawodne i szybkie. Dostępne są tylko 4 warianty wysokoprężne i brak wersji hybrydowej. Dostępne silniki wysokoprężne to:
● xDrive25d
xDrive30d
xDrive40d
X5 M50d

X5 jest dobrym wyborem dla cztero- lub pięcioosobowej rodziny, ponieważ zapewnia dużo miejsca dla pasażerów zarówno z przodu, jak i z tyłu, bezpieczeństwo i komfort jazdy.

BMW serii 5 – najlepszy luksusowy sedan BMW

BMW serii 5 to samochód wykonawczy typu sedan, który zadebiutował na początku 1972 roku. Od tego czasu jest to najlepszy wybór zarówno dla urzędników państwowych, jak i biznesmenów. Było siedem pokoleń BMW serii 5, z których ostatni rozpoczął się w 2016 roku z G30, G31 i G38 BMW.
G30 jest dość obszerny, o długości 194 cali (4,94 metra) i szerokości 73 cali (1,86 metra). Może wygodnie pomieścić pięcioosobową rodzinę i ich bagaże.
Zarówno przednie, jak i tylne siedzenia są obszerne, a system informacyjno-rozrywkowy jest najwyższej klasy. Wnętrze pojazdu wykończone jest luksusową skórą i, co najważniejsze, ma bardzo wygodną pozycję kierowcy.
BMW serii 5 G30 wykorzystuje zawieszenie z podwójnymi wahaczami z przodu i zawieszenie pięciowahaczowe z tyłu. Istnieją modele turystyczne dostępne w serii, które oferują samopoziomujące zawieszenie pneumatyczne z tyłu samochodu.

  BMW 328i vs. 320i - które jest lepsze?

Jeśli chodzi o ocenę bezpieczeństwa samochodu, BMW G30 otrzymało 5 gwiazdek w teście Euro NCAP, uzyskując 91% dla dorosłego pasażera i 85% dla dziecka, co robi spore wrażenie.

BMW G30: Zawieszenie i układ kierowniczy

Jeśli zastanawiacie się nad układem kierowniczym BMW serii 5, to nie pozostaje on w tyle za BMW X5 i wykorzystuje najnowszą wersję zębatkowego układu kierowniczego, sparowanego z elektrycznym wspomaganiem. Nie tylko to, ale również drążki stabilizujące są wyposażeniem opcjonalnym, jak również zintegrowany aktywny układ kierowniczy, który jest opcją dla niektórych modeli.

Opcje silnikowe BMW serii 5 G30

BMW G30 dostępne jest w wielu opcjach silnikowych, począwszy od turbodoładowanego silnika benzynowego 1.6 – 2.0 L B48 l4. Skrzynia biegów może być albo 6-biegowa skrzynia manualna lub 8-biegowa automatyczna. Inne opcje silników benzynowych są następujące:
● 1.6 – 2.0 L B48 l4
3.0 L B58 l6 z turbodoładowaniem
4,4 L N63lS63 V8
Jeśli chodzi o opcje silników wysokoprężnych w BMW serii 5 G30, dostępne są tylko dwie opcje:
● 2.0 L B47 l4
● 3.0 L B57 l6
Oprócz tego, dostępne są dwa hybrydowe układy napędowe typu plug-in, które można wybrać: l4 turbo plus silnik elektryczny lub l6 turbo plus silnik elektryczny.

FAQs about driving a family-friendly BMW

Jakie inne modele BMW są dobre jako samochód rodzinny?

Większość modeli BMW X3, serii 5, serii 7 i X7 jest dobra jako samochód rodzinny. Wszystkie zapewniają dużo miejsca, przestrzeń bagażową i dobre oceny bezpieczeństwa. Są również dość łatwe w prowadzeniu i zapewniają dobre wyczucie drogi. Oczywiście modele serii 7 i X7 są z wyższej półki, jeśli chodzi o cenę i luksus.

  Jaki jest najlepszy mały SUV BMW?

Który samochód rodzinny BMW jest najbardziej niezawodny?

Dla czteroosobowej rodziny BMW X1 będzie idealnym wyborem, ponieważ uzyskało 99,2 procent niezawodności w rankingu Whatcar. Co więcej, BMW X1 zostało uznane za najbardziej niezawodnego luksusowego SUV-a klasy subkompaktowej w wielu kanałach i przez wielu recenzentów. Można śmiało powiedzieć, że jest to świetny wybór. Z drugiej strony, może być trochę za mały dla pięcioosobowej rodziny. Niezależnie od tego, nowsze modele są tak samo duże jak BMW X3 pierwszej generacji.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z