BMW 328i vs. 320i – które jest lepsze?

BMW 328i vs. 320i - które jest lepsze?

BMW 320i z silnikiem 2.0 L generuje moc 180 koni mechanicznych i jest o około 20 procent tańsze od BMW 328i, które wyposażone jest w silnik 2.0 L osiągający moc 240 koni mechanicznych. Oba pojazdy mogą być wyposażone w 8-biegową automatyczną lub 6-biegową manualną skrzynię biegów. Jeśli nie jesteś spragniony mocy, 320i jest bardziej wartościowy za tę cenę.

BMW 320i to lepszy stosunek jakości do ceny

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na 320i czy 328i, gołe oko przypadkowej osoby na drodze raczej nie rozróżni tych dwóch modeli. Mają one możliwość przyjazdu z takimi samymi kołami, kolorami i elementami dekoracyjnymi.

320i jest najmniej kosztownym luksusowym sedanem produkowanym przez BMW, a 328i jest jednym z najlepiej sprzedających się w tej serii. Ale który z nich jest lepszym wyborem dla Ciebie?

Porównanie silników i skrzyń biegów

Oba te pojazdy wyposażone są w silnik o pojemności 2.0 L, jednak 328i jest mocniejszy od swojego konkurenta 320i. Jednocześnie 320i ma tę przewagę, że posiada tryb SPORT, który pozwala zoptymalizować manewry, skręcanie i agresywne pokonywanie zakrętów przy dużych prędkościach.

BMW 328i jest zdecydowanym zwycięzcą w kategorii porównania silników, ponieważ wytwarza 258 funtów momentu obrotowego, w porównaniu do 200 funtów momentu obrotowego BMW 320i. Tylko kierowca może zdecydować, czy dodatkowa moc jest warta dodatkowej ceny.

Oba samochody oferują automatyczną skrzynię biegów STEPTRONIC, jak również sześciobiegową skrzynię manualną, z której można wybierać. Jeśli chodzi o zużycie paliwa, 320i jest zdecydowanym zwycięzcą. Przynosi 23 mile za galon w ruchu miejskim i 35 mil za galon na autostradzie, podczas gdy BMW 328i pozostaje w tyle z jednym mpg w każdej kategorii, co czyni go mniej wydajnym.

  Czy BMW M1 to supersamochód?

Porównanie cen

Patrząc na dwa pojazdy rywalizujące o Twoją gotówkę, powinieneś pamiętać o tym, ile kosztuje każdy z nich i czy wyższa cena jednego z nich przynosi lepszą wartość dla kupującego. BMW 320i kosztuje średnio od 34 000 do 36 000 dolarów. Natomiast BMW 328i sprzedaje się za około 42 000 dolarów. Czy różnica w cenie jest tego warta?
Jeśli zdecydujesz się na nowy model 320i, zaoszczędzisz średnio około 5000 dolarów w porównaniu do modelu 328i. Jeśli kupisz go w przedsprzedaży, możesz uzyskać ofertę, która jest tylko 3000 dolarów mniejsza niż cena 328i.

Wnętrze i cechy

Wnętrze obu samochodów jest bardzo podobne, z niewielkimi lub żadnymi różnicami. Oba pojazdy są wyposażone w typową dla BMW elektryczną regulację fotela kierowcy. Posiadają również zaawansowaną pamięć kluczyka, która pozwala na zapamiętanie więcej niż jednej pozycji siedzącej dla kierowcy.
W obu samochodach na wszystkich fotelach zastosowano taką samą tapicerkę SensaTec, która jest bardzo odporna na ścieranie, zaplamienia i większość uszkodzeń.
Z drugiej strony, fotele obu pojazdów zostały zaprojektowane z myślą o przyjemności z jazdy, a nie o długich podróżach. Wielu konsumentów stwierdziło, że są one raczej niewygodne w obu pojazdach.
Jedyną korzyścią z zapłacenia kilku dodatkowych tysięcy za BMW 328i jest dostępność kilku opcji dodatkowych, takich jak błyszczące metaliczne inkrustacje, wnętrze z drewna jesionowego i oryginalna skóra Dakota, które nie są dostępne dla BMW 320i.
System dźwiękowy w 320i jest Premium Hi-Fi, który idzie całą drogę do 205 watów i działa bezpośrednio z radiem HD i SiriusXM radio satelitarne. Jeśli jednak jesteś entuzjastą muzyki, BMW 328i prawdopodobnie bardziej przypadnie Ci do gustu, ponieważ jest wyposażone w nieco lepszy system dźwiękowy niż Harman Kardon w 320i.
Innymi zaletami modelu 328i są nieco bardziej zaawansowane funkcje technologiczne, takie jak bardziej zaawansowany GPS, z panelem dotykowym zamiast ekranu dotykowego, jak w 320i. Oba samochody są wyposażone w bardzo inteligentną technologię start-stop, która poprawia spalanie w mieście.

  Najlepszy model BMW za rozsądną cenę

Czy BMW 320i lub 328i jest lepsze dla Ciebie?

BMW 328i oferuje kilka dodatkowych funkcji, ale z zewnątrz wygląda tak samo jak 320i i większość ludzi odróżniłaby je tylko patrząc na napis z tyłu. Jeśli jesteś za dodatkową mocą i czujesz się komfortowo z wydaniem kilku dodatkowych kawałków, aby to uzyskać, 328i jest lepszą opcją dla Ciebie.
Z drugiej strony, 320i wykorzystuje po prostu lekko odświeżony silnik 328i i korzysta z całej technologii, którą oferuje. Jeśli wybierzesz model 320i xDrive, otrzymasz niesamowity luksusowy sedan z napędem na wszystkie koła za dobrą cenę i znacznie lepszy przebieg na galon zarówno w ruchu miejskim, jak i na autostradzie.

FAQ

### Jak niezawodne jest BMW 328i?
Ocena niezawodności BMW 328i wynosi 2,5 na 5, co plasuje je na 30. miejscu spośród 32 modeli. Używane BMW 328i może zaoferować duży rabat w stosunku do ceny początkowej, ale może również pojawić się z dodatkowymi problemami do naprawienia, co spowoduje większe koszty posiadania, ze względu na naprawy i konserwację.
Średni koszt naprawy dla tego modelu wynosi 750 dolarów i różni się w zależności od przebiegu, wieku i problemu, z którym się borykasz.

Jak niezawodne jest BMW 320i?

BMW 320i otrzymało ocenę 3 na 5 od J.D. Power, co czyni je nieco bardziej niezawodnym niż BMW 328i. Mimo że jest to podstawowy model na rynku luksusowych sedanów, BMW 320i może wytrzymać do 150 000, a nawet 200 000 mil, jeśli jest odpowiednio serwisowane i konserwowane.

  Najlepszy używany SUV BMW

Czy BMW 320i i 328i posiadają opcję pakietu xDrive?

Zarówno BMW 320i, jak i BMW 328i oferują możliwość dodania do pojazdu pakietu xDrive. Inteligentny system napędu na wszystkie koła BMW pozwala na bezpieczną jazdę w śliskich warunkach drogowych i w chłodniejszym klimacie.
Dodanie pakietu BMW xDrive może być dla niektórych kosztowne, ale zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, a także szybsze przyspieszenie od 0 do 20 mil na godzinę, ponieważ opony mają mniejsze szanse na obracanie się bez tarcia, gdy moc jest odpowiednio rozłożona.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z