Wszystko o BMW Z4 Roadster z 2023 r.

2023 BMW Z4 Roadster

BMW Z4 Roadster to najlepiej sprzedający się model w swojej klasie. Choć ma bliskich konkurentów, takich jak Mercedes-Benz SLC, Porsche 718 Boxster i Toyota Supra GR, BMW Z4 Roadster jest uwielbiane ze względu na swój wygląd, relaks w pozycji drop-top i radość z jazdy.

Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem BMW Z4 z 2023 roku, gdy zostanie ono wypuszczone na rynek pod koniec roku, musisz wiedzieć, czego możesz się spodziewać po tym luksusowym kabriolecie.

Historia

BMW Z4 Roadster to luksusowy kabriolet wyprodukowany przez BMW. Samochód ten był w produkcji od 1989 roku do chwili obecnej. Z oznacza Zukunft i został wyprodukowany w czterech różnych seriach z sześcioma generacjami. Posiada różne style nadwozia, w tym coupe, roadster, samochód sportowy i warianty koncepcyjne.

Należy również zauważyć, że obecne BMW Z4 Roadster wykorzystuje rzędową szóstkę BMW, a jego platforma jest podstawą dla obecnej Toyoty Supry.

Cechy charakterystyczne.

Wygląd

BMW Z4 Roadster wygląda elegancko dzięki atrakcyjnemu wyglądowi zewnętrznemu. Dzięki takim elementom jak grill nerkowy z motywem plastra miodu, adaptacyjne reflektory LED i 18-calowe felgi. Oprócz ładnego wyglądu zewnętrznego, wnętrze jest również urocze i wyposażone w wysokiej klasy elementy. Wnętrze jest wyposażone w luksusowe materiały, doskonałe rozmieszczenie elementów sterujących i doskonałe dopasowanie paneli.

Osiągi

Jeśli chodzi o osiągi, BMW Z4 Roadster dostępne jest w dwóch wersjach wyposażenia. Podstawowa wersja wyposażenia, czyli sDrive30i, jest wyposażona w 2,0-litrowy, czterocylindrowy silnik o mocy 255 KM i momencie obrotowym 295 lb-ft. Mocniejszy wariant, M40i jest wyposażony w 3,0-litrowy silnik sześciocylindrowy, który wytwarza do 382 KM i 369 lb-ft momentu obrotowego.

Ogólnie rzecz biorąc, Z4 Roadster jest łatwy w obsłudze i zapewnia płynną jazdę. Jest również szybki, ponieważ może przyspieszyć od 0 do 60 mph w 3,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 155 mph.

  BMW Z4 Niezawodność

Komfort i przestrzeń ładunkowa

BMW Z4 Roadster może być kompaktowy, ale jest nieco dłuższy i bardziej przestronny niż większość jego konkurentów. Ten dwusiedzeniowy samochód może wygodnie pomieścić osoby wyższe niż sześć stóp. Poza tym ma jedno z najlepszych wnętrz w swojej klasie. A dzięki przestrzeni bagażnika wynoszącej 10 stóp sześciennych, samochód ten świetnie nadaje się na weekendowy piknik.

Bezpieczeństwo

BMW zawsze zapewnia, że dostarcza bezpieczne samochody. BMW Z4 Roadster nie jest wyjątkiem, ponieważ może pochwalić się kilkoma wysokiej klasy funkcjami bezpieczeństwa. Niektóre z nich obejmują adaptacyjny tempomat, wykrywanie kolizji z przodu, monitorowanie martwego pola i wiele innych.

Wydajność paliwowa

Mimo że BMW Z4 Roadster jest pożeraczem paliwa, jest jednym z najbardziej wydajnych samochodów w swojej klasie. Model bazowy, czyli sDrive30i będzie miał ocenę EPA 25 mpg w mieście, 32 mpg na autostradzie i łącznie 28 mpg. Natomiast model M40i będzie mniej wydajny z oceną 22 mpg w mieście, 29 mpg na autostradzie i łącznie 25 mpg.

Cena

BMW Z4 Roadster nie jest tanim samochodem. To dlatego, że podstawa BMW Z4 Roadster trim idzie za 53,795 dolarów, podczas gdy M40i trim idzie za 66,295 dolarów. Jest to jednak tańsze niż Porsche 718 Boxster, które idzie za około 76,070 dolarów, ale droższe niż Toyota GR Supra, która idzie za około 44,635 dolarów.

Gwarancja

BMW zapewnia ograniczoną gwarancję na pierwsze 50 000 mil lub cztery lata, gwarancję na układ napędowy na 50 000 mil lub cztery lata oraz bezpłatne planowe przeglądy przez 36 000 mil lub 3 lata.

  BMW X7 Niezawodność

Jakie samochody są podobne do 2023 BMW Z4 Roadster?

BMW Z4 Roadster z 2023 roku nadal będzie miało wielu konkurentów na rynku. Niemniej jednak najbardziej zaciętymi będą 2023 Porsche 718 Boxster, Porsche 718 Cayman, Toyota GR Supra oraz Chevrolet Corvette. Porsche 718 Boxster jest nie tylko mocniejszy i szybszy od BMW Z4 Roadster, ale także droższy.

Plusy:

  • Smukły wygląd
  • Potężny silnik
  • Wyjątkowe osiągi
  • Najwyższej klasy wyposażenie
  • Duża przestrzeń bagażnika w porównaniu z konkurencją

Cons:

  • Wysoki koszt początkowy
  • Słaba dynamika na torze
  • Kosztowna w utrzymaniu

FAQ

Czy BMW Z4 Roadster z 2023 roku jest niezawodne?

BMW Z4 będzie miało ponadprzeciętną ocenę niezawodności. Podobnie jak większość jego poprzedników, BMW Z4 z 2023 roku powinno mieć ponadprzeciętną ocenę niezawodności. Jest to spowodowane tym, że jest również bardzo prawdopodobne, że 2023 BMW Z4 będzie miało słabe koszty posiadania. Użytkownicy mogą być zmuszeni do wydania co najmniej 900 dolarów na utrzymanie samochodu rocznie, co jest więcej niż średnia dla luksusowych kabrioletów.

Jak szybkie jest BMW Z4 Roadster z 2023 roku?

BMW Z4 z 2023 roku jest wyposażone w dwa silniki. Jeśli więc zależy Ci na prędkości i wyjątkowych osiągach, będziesz musiał rozważyć mocniejsze wykończenie BMW M40i. Wyposażony w turbodoładowany 3,0-litrowy silnik sześciocylindrowy, samochód ten dostarcza do 382 KM i 369 lb-ft momentu obrotowego. Może również przyspieszyć od 0 do 60 mph w 3,9 sekundy i ma maksymalną prędkość 155 mph.

  BMW X6 M Niezawodność

Jakie są częste problemy z 2023 BMW Z4 Roadster?

Podczas gdy BMW Z4 powinno być uważane za niezawodne, nadal będzie miało pewne problemy, z którymi zainteresowani użytkownicy powinni być gotowi sobie poradzić. Niektóre z problemów, które nękały poprzednie BMW Z4 to utrata płynu chłodzącego, trzeszcząca kierownica, wycieki oleju, nieprawidłowo działający dach kabrioletu, nieprawidłowy zapłon silnika i uszkodzony system dachowy.

Czy utrzymanie BMW Z4 Roadster 2023 jest drogie?

Tak, BMW Z4 Roadster z 2023 roku będzie kosztowne w utrzymaniu. Podobnie jak jego poprzednicy, BMW Z4 z 2023 roku może kosztować nieco ponad 13 999 dolarów za utrzymanie i naprawy w ciągu pierwszych 10 lat posiadania. Jest to kwota większa niż średnia branżowa dla luksusowych kabrioletów o ponad 1 678 dolarów.

Jak długo wytrzyma BMW Z4 Roadster z 2023 roku?

Podobnie jak większość modeli BMW Z4, BMW Z4 Roadster z 2023 roku powinno wytrzymać ponad 200 000 mil przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Poza tym, niektóre modele wytrzymały nawet ponad 250 000 mil. Aby Z4 wytrzymało tak długo, właściciel powinien również ćwiczyć dobre nawyki jazdy.

Końcowe przemyślenia

BMW Z4 z 2023 roku będzie miało ulepszone funkcje oraz bardziej wyrafinowany i agresywny wygląd. Zgodnie z oczekiwaniami, nadal będzie to jeden z najlepiej prowadzących się samochodów w swojej klasie. Niemniej jednak, zainteresowani nabywcy powinni być gotowi na wydatki, jeśli chcą, aby ten samochód był trwały, ponieważ nie jest tani w utrzymaniu jak jego poprzednicy. Ogólnie rzecz biorąc, nadal będzie to jeden z najlepszych roadsterów na rynku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z