Wszystko o BMW Alpina XB7 z 2023 r.

BMW Alpina XB7 z 2023 roku to elegancki, luksusowy SUV o wyjątkowej stylistyce, mocnym silniku oraz komfortowej i zaawansowanej kabinie. Zanim jednak zainwestujesz w BMW Alpina XB7, warto poznać samochód, w który zamierzasz zainwestować. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o BMW Alpina XB7 z 2023 roku.

Historia

BMW Alpina XB7 jest produkowany przez BMW, ale tuningowany przez Alpinę. Podobnie jak wszystkie inne modele B7, BMW XB7 powstaje w montowni w Dingolfing w Niemczech. Jest on produkowany wzdłuż serii BMW 7. BMW Alpina skupia się na dostarczaniu modeli o wysokich osiągach i smukłych kształtach. I to właśnie otrzymają nabywcy BMW Alpina XB7.

Niedawno BMW przejęło Alpinę, co oznacza, że BMW Alpina XB7 jest jednym z ostatnich modeli pochodzących spoza sterów BMW z emblematem Alpiny. Poza tym XB7 bazuje na architekturze BMW CLAR i jest niemalże podobny do modelu BMW X7 M.

Właściwości.

Wygląd

BMW Alpina XB7 z 2023 roku jest pięknie zaprojektowane i nowoczesne. Wygląda ostrzej i bardziej progresywnie niż w poprzednich latach modelowych. Niektóre cechy, które sprawiają, że wyróżnia się, to zaktualizowana konstrukcja świateł z poziomo rozdzielonymi wygranymi reflektorami. Inne kluczowe cechy zewnętrzne to podświetlany grill nerkowy, podwójne owalne rury wydechowe i panoramiczny szklany szyberdach.

Wnętrze Alpiny XB7 emanuje luksusem i elegancją. BMW Alpina XB7 z 2023 roku ma rozstaw osi 122,2 cala, długość 203,9 cala, szerokość 78,3 cala i wysokość 70,7 cala.

Wydajność

Jak na razie BMW Alpina XB7 z 2023 roku występuje tylko z jednym silnikiem. Jest on zamocowany z 4,4-litrowym silnikiem V8 bi-turbo nowej generacji, który produkuje do 630 KM i 590 lb-ft momentu obrotowego. To o 30 KM więcej niż w przypadku poprzednika. Co więcej, przyspieszenie od 0 do 60 mph zajmuje tylko 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 188 mph.

  Jaki jest najmniejszy samochód BMW?

Komfort i przestrzeń ładunkowa

BMW Alpina XB7 charakteryzuje się przestronną i wygodną kabiną. Ma również przyzwoitą przestrzeń na nogi, co oznacza, że wysokie osoby również znajdą w niej komfort. Poza tym może pomieścić sześć lub siedem osób, w zależności od konfiguracji. Oprócz tego, że jest przestronny, posiada dużą przestrzeń bagażnika, która pozwala użytkownikowi na przewożenie dużej ilości bagażu. S, jest to bardzo praktyczny samochód.

Bezpieczeństwo

2023 BMW Alpina XB7 jest bezpiecznym i pewnym samochodem. Jest wyposażony w wiele funkcji bezpieczeństwa, które zapewniają bezpieczeństwo jego mieszkańcom i pieszym. Niektóre z najlepszych funkcji bezpieczeństwa obejmują asystenta utrzymania pasa ruchu, alert monitorowania kierowcy, tylne blokady bezpieczeństwa dzieci, elektroniczną kontrolę stabilności, asystenta parkowania i aktywny martwy punkt.

Wydajność paliwowa

Chociaż EPA nie podała jeszcze przebiegu gazu dla BMW Alpina XB7 z 2023 roku, nie powinien on znacznie różnić się od przebiegu poprzednika, czyli BMW Alpina XB7 z 2022 roku. Dlatego użytkownicy powinni spodziewać się oceny EPA na poziomie około 15 mpg w mieście, 25 mpg na autostradzie i łącznie 17 mpg.

Cena

BMW Alpina XB7 z 2023 roku jest bardzo droga. Cena wyjściowa tego SUV-a wynosi około 145 995 dolarów, co jest kosztowniejsze niż cena bazowa Land Rovera Range Rovera z 2023 roku w wysokości 105 975 dolarów i Mercedesa-AMG GLS 63 z 2023 roku w wysokości 136 450 dolarów. Tak więc, jeśli żądasz, aby cieszyć się luksusem, technologią, szybkością i komfortem, które oferuje BMW XB7, będziesz musiał za to zapłacić.

  Najczęstsze problemy z BMW iDrive

Gwarancja

BMW oferuje nabywcom BMW Alpina XB7 ograniczoną gwarancję na 50 000 mil lub cztery lata, gwarancję na układ napędowy na 50 000 mil lub cztery lata, 12 lat korozji oraz gwarancję na konserwację do 36 miesięcy lub 3 lata.

Jakie samochody są podobne do BMW Alpina XB7 z 2023 roku?

BMW Alpina XB7 jest luksusowy, wygodny, przestronny, mocny i bardzo zaawansowany. Mimo to ma poważną konkurencję, w tym Land Rovera Range Rovera z 2023 roku i Mercedesa-AMG GLS 63. Należy pamiętać, że Land Rover Range Rover jest nieco bardziej zaawansowany i droższy od XB7, natomiast AMG GLS 63 jest bezpieczniejszy.

Plusy:

  • Oferuje mnóstwo luksusowych funkcji
  • Osiągi są wyjątkowo dobre
  • Jest szalenie szybki w porównaniu do swoich rywali
  • Jest przestronny i praktyczny
  • Ma wyjątkowy system infotainment

Cons:

  • Jest bardzo drogi
  • Ma dużo hałasu drogowego

FAQ

Czy BMW Alpina XB7 z 2023 roku jest niezawodne?

Jeśli niezawodność jest tym, czego szukasz w samochodzie, powinieneś trzymać się z dala od 2023 BMW Alpina XB7. Dzieje się tak dlatego, że SUV-y BMW zazwyczaj nie są zbyt niezawodne, a zatem BMW XB7 z 2023 roku nie będzie wyjątkiem. Mimo to użytkownicy powinni oczekiwać, że ten rok modelowy będzie bardziej niezawodny i wydajny niż jego poprzednicy.

Jak szybkie jest BMW Alpina XB7 z 2023 roku?

BMW Alpina XB7 z 2023 roku będzie wyposażona w podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4,4 litra, który produkuje do 630 KM i 590 lb-ft momentu obrotowego. Dodatkowo może przyspieszać od 0 do 60 mph w zaledwie 3,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 180 mph. W rezultacie jest to jeden z najszybszych samochodów w swojej klasie.

  Najczęstsze problemy z BMW M3

Jakie są częste problemy z BMW Alpina XB7 z 2023 roku?

BMW Alpina XB7 to jeden z najbardziej niezawodnych SUV-ów BMW na rynku. W przeciwieństwie do X7, B6 i B5, BMW XB7 rejestruje kilka problemów i miał tylko jedno wycofanie. Niektóre z powszechnych problemów, które doświadcza BMW Alpina XB7 to problemy ze skrzynią biegów, awaria pompy wodnej i kilka problemów z silnikiem.

Dlatego, jeśli planujesz nabyć BMW Alpina XB7 z 2023 roku, spodziewaj się, że doświadczysz kilku problemów, ale nie tak wielu jak w przypadku innych SUV-ów BMW.

Czy utrzymanie BMW Alpina XB7 2023 jest drogie?

Tak, utrzymanie 2023 BMW Alpina XB7 będzie dość kosztowne. Zainteresowani właściciele powinni być gotowi wydać co najmniej 18 700 dolarów na konserwację i naprawy w ciągu pierwszych 10 lat posiadania. Będzie to co najmniej 2 900 dolarów droższe niż średnia branżowa dla luksusowych SUV-ów.

Jak długo wytrzyma BMW Alpina XB7 z 2023 roku?

Przy odpowiedniej konserwacji i naprawach, BMW XB7 z 2023 roku powinno wytrzymać ponad 200 000 mil. Jednak utrzymanie tego samochodu jest dość kosztowne. Oprócz właściwej konserwacji i naprawy należy również praktykować dobre nawyki jazdy, aby uniknąć regularnych wizyt w garażu.

Wnioski.

BMW XB7 z 2023 roku to elegancki, potężny, luksusowy i krzykliwy samochód. To prawdziwa definicja prędkości i luksusu. Niemniej jednak, będzie również charakteryzował się kilkoma problemami, które zainteresowani nabywcy powinni przewidzieć. A ponieważ jest to luksusowy SUV, utrzymanie tego samochodu nie będzie tanie. Ogólnie rzecz biorąc, będzie to jeden z najlepszych dużych luksusowych SUV-ów na rynku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z