BMW M3 Niezawodność

M3 to sportowy model serii 3, w której skład wchodzą 4-drzwiowe kompaktowe sedany i samochody kombi. M3 jest od lat obecne w sportach motorowych. Ostatnio BMW ogłosiło jego 6. generację, która znana jest jako G80 M3. Nowe modele M3 oprócz zwykłego napędu na tylne koła mają także system AWD.

Przegląd

M3 jest napędzane przez silnik BMW S58, który jest 6-cylindrowym silnikiem twin-turbo o pojemności 3,0 l. Silnik ten osiąga moc 473 koni mechanicznych i jest dostępny z manualną skrzynią biegów, ale tylko z napędem RWD. System AWD dodaje samochodom dodatkowej przyczepności na drodze.

Niezawodność

BMW od wieków produkuje samochody sportowe i bierze udział w wyścigach samochodowych. Z pewnością nie są to najbardziej niezawodne samochody dostępne na rynku, ale pracują nad trwałością silnika. Starsze modele M3 dobrze sobie radziły pod względem niezawodności.
Jednak nowszy model G80 został wprowadzony na rynek w zeszłym roku i trudno jest ocenić samochód w ciągu zaledwie jednego roku. Patrząc na przeszłe modele, przy optymalnej opiece i konserwacji, M3 może okazać się całkiem niezawodne, aby trwać przez lata. Ma nieco poniżej średniej wynik 55 w niezawodności, co jest wystarczająco dobre dla samochodu jak ten.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest bardzo ważnym aspektem w niemieckich samochodach takich jak BMW. Starsze modele M3 miały bardzo przyzwoite oceny bezpieczeństwa. 2021 jest również nie mniej niż jego poprzednich pokoleń, a BMW zrobił bardzo dobrze w dziale bezpieczeństwa. M3 znalazło się w Top Safety Pick przyznawanym przez IIHS.

  Alfa Romeo Giulia Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Regularna konserwacja i wymiana oleju nie kosztują dużo z gwarancją, ale po jej wygaśnięciu kosztują bardzo dużo. Konserwacja zapobiegawcza jest wykonywana po to, aby samochód służył dłużej, a M3 z pewnością potrzebuje jej dużo ze względu na bardzo obciążony silnik. Z zaplanowanych wizyt i kilka niezaplanowanych wizyt, M3 będzie Cię kosztować około 1000 dolarów rocznie.

FAQ

Czy BMW M3 to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

BMW M3 to samochód z napędem na tylne koła.

Ile miejsc jest w BMW M3?

BMW M3 to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody kompaktowe

Jaka jest moc BMW M3 i czy ma turbo?

BMW M3 ma 473 KM mocy i 406 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Twin Turbo Premium Unleaded I-6 o pojemności skokowej 3.0 L. Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jaki typ kół posiada to auto?

BMW M3 ma przednie koła z kutego aluminium 18 X 9,5 cala i tylne koła z kutego aluminium 19 X 10,5 cala.

Które M3 jest najbardziej niezawodne?

Na chwilę obecną, S65 jest moim ulubionym silnikiem M3. Te silniki mają tylko dwa możliwe problemy: awarię łożyska prętowego lub awarię siłowników przepustnicy.

Czy BMW M3 jest dobrym codziennym kierowcą?

To nowe M3 bazuje na sedanie serii 3 z 2019 roku. Podąża za tematem M3, że jest praktycznym codziennym kierowcą, ale ma dużo prędkości, aby wspierać wykorzystanie na torze.

  Najlepsze BMW dla kobiety

Który rok jest najbardziej niezawodnym M3?

Określenie najlepszego roku dla BMW M3 może być trudne, a wszystko sprowadza się do osobistych preferencji. Generacja E46 jest generalnie uważana za najlepszą, z modelem z 2006 roku, który ma manualną skrzynię biegów, pakiet Competition i nie ma szyberdachu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z