BMW X5 Niezawodność

Niemieckie samochody od dawna produkują bezpieczne i luksusowe auta, ale mają wysokie koszty utrzymania. BMW słynie z atletycznej stylistyki, dynamiki jazdy i wspaniałego wnętrza. X5 jest średniej wielkości SUV-em, częścią serii X, która produkuje sportowe SUV-y ze wszystkimi luksusowymi cechami.

Przegląd

X5 to duży SUV, który z łatwością może przewieźć 5 lub 6 osób, dysponując 72,3 stopami sześciennymi przestrzeni ładunkowej. X5 miał wiele generacji od 1999 roku, a obecnie jest w 4. generacji. Posiada system AWD, który zwiększa przyczepność rad, i ma potężny 2.0 L 4-cylindrowy silnik, który może sięgać do X5 M’S 4.4 L podwójnie turbodoładowany 8-cylindrowy silnik.

Niezawodność

Niezawodność niemieckich samochodów miał bardzo dobrą reputację, ale to spadła bardzo dużo ostatnio. Wynika to głównie z wysokich kosztów utrzymania, zwłaszcza w BMW. Jednak rzeczywiście BMW zapewniają najlepsze warunki jazdy z niezwykle wysokiej jakości wnętrzem i wyposażeniem technologicznym.
X5 nie jest najlepszym SUV-em, ale jest lepszy niż wielu jego rywali. W rzeczywistości, ma wynik niezawodności 77 na 100 przez J.D Power, który jest określany jako średnia. Jednak jakość części użytych w samochodzie i układ napędowy uzasadnia szum wokół tego samochodu i jego cenę.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo nie jest problemem dla niemieckich producentów samochodów. BMW jest klasyfikowane jako najbezpieczniejszy samochód na świecie, a X5 nie jest wyjątkiem. Model X5 otrzymał 5 gwiazdek i został wyróżniony nagrodą IIHS „Top Safety Pick”. Posiada wiele innych funkcji bezpieczeństwa czynnego, które zapewniają bezpieczeństwo pasażerów.

  Czy używane BMW i3 to dobry zakup?

Konserwacja i naprawy

To właśnie tutaj niezawodność BMW idzie w dół. BMW są znane z wysokich kosztów utrzymania. Jednak jakość części jest dobra, ale nadal wymagają one regularnej konserwacji i wymiany oleju, aby działały sprawnie. Średni roczny koszt utrzymania X5 wynosi około 1100 dolarów, co nie jest tak drogie w porównaniu do konkurentów.

FAQ

Czy BMW X5 to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

BMW X5 to samochód z napędem na tylne koła.

Ile miejsc jest w BMW X5?

BMW X5 to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Standardowy SUV 2WD

Jaka jest moc BMW X5 i czy ma turbo?

BMW X5 ma 335 KM mocy i 330 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Gas/Electric I-6 o pojemności skokowej 3.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jaki typ kół posiada to auto?

BMW X5 ma 19 X 9-calowe aluminiowe koła przednie i 19 X 9-calowe aluminiowe koła tylne.

Czy BMW X5 ma jakieś problemy?

Problem ze skrzynią biegów to kosztowny problem, który został zgłoszony w BMW X5. Problemy ze skrzynią biegów były zgłaszane przez kierowców jako nieregularna zmiana biegów i lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej. Aby chronić skrzynię biegów przed uszkodzeniem, samochód może przejść w tryb limp, jeśli zabraknie w nim płynu przekładniowego.

Jakie są złe lata dla BMW X5?

W tym roku modelowym 2011 zacinający się silnik to największy problem z crossoverem SUV BMW X5. Widzimy również wyciek wody z wnętrza X5 z 2008 roku. Awaria skrzyni biegów w 2013 X5 jest trzecim najpoważniejszym problemem. Te problemy można znaleźć w mniej niż 70.000 mil.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z