BMW Z4 VS Jaguar F Type – co jest lepsze?

Jaguar jest znaną brytyjską marką samochodów luksusowych, podczas gdy BMW jest jedną z wiodących niemieckich marek samochodów luksusowych. Obie marki produkują jedne z najlepszych luksusowych kabrioletów na rynku. Ale który kabriolet jest lepszy pomiędzy BMW Z4 i Jaguarem F Type?

BMW Z4 jest łatwiejszy w obsłudze z większą ilością miejsca w bagażniku. Jest to również paliwooszczędne i bardziej ekonomiczne niż Jaguar F Type. Z drugiej strony, Jaguar F Type jest bardziej komfortowe, potężne i szybsze niż BMW Z4. Niemniej jednak, Jaguar F Type jest znacznie droższy niż BMW Z4, co czyni go poza zasięgiem większości ludzi.

Który samochód jest lepszy – Jaguar F Type czy BMW Z4?

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny

Jedną z rzeczy, które zawsze wyróżniają kabriolety jest ich elegancki i stylowy wygląd. Zarówno Jaguar F Type jak i BMW Z4 są pięknie zaprojektowane i urzekające. Nawet jeśli Jaguar F Type ma bardziej przystojny wygląd zewnętrzny, BMW Z4 nie jest daleko.

Niektóre z cech, które wyróżniają się od Jaguara F Type to pikselowe reflektory LED z podpisem DRL i diodowe światła tylne. Te dwa światła płynnie łączą się z liniami aerodynamicznymi samochodu. Niemniej jednak, wygląd zewnętrzny BMW Z4 jest również uroczy dzięki tradycyjnej kratce nerkowej i widokowi z tyłu w trzech czwartych.

Niemniej jednak, wnętrza Jaguara F Type i BMW Z4 są również hipnotyzujące i najwyższej klasy. Tak więc, wybierając jeden nad drugim może być nieco trudne. Jaguar F Type wyposażony jest w lekkie fotele, które dobrze przylegają do ciała. Wnętrze jest również upscale z intuicyjnych kontroli i instrumenty są jasne i proste.

  Dlaczego kierownica BMW jest sztywna

Wnętrze BMW Z4 jest również wyjątkowe z wystarczającą ilością miejsca dla kierowcy i pasażera. Podobnie jak w Jaguarze F Type, elementy sterujące są dobrze rozmieszczone, a do ich wykonania użyto materiałów najwyższej klasy. We wnętrzu BMW Z4 wyróżniają się skórzane fotele Vernasca i miękka w dotyku deska rozdzielcza wykończona materiałem SensaTec.

Zarówno z zewnątrz, jak i we wnętrzu kabriolety te mają niemal identyczne wymiary. BMW Z4 ma długość 170,7 cala, szerokość 73,4 cala, wysokość 51,4 cala i rozstaw osi 97,2 cala. Wręcz przeciwnie, Jaguar F Type ma długość 176 cali, szerokość 75.7 cali, wysokość 51.5 cali i rozstaw osi 103.2 cali.

Jaguar F Type jest więc nieco większy od BMW Z4. Wnętrze obu samochodów jest przestronne, ale Jaguar F Type ma rozsądnie więcej miejsca na nogi.

Wydajność

Mimo, że BMW są jednymi z najlepiej prowadzących się samochodów na rynku, Jaguar F Type jest o wiele lepszy niż BMW Z4 w tym porównaniu. Oba samochody są dostępne w dwóch poziomach wykończenia, ale nawet podstawowy Jaguar F Type jest mocniejszy i droższy niż high-endowy BMW Z4.

BMW Z4 posiada model sDrive30i z 2,0-litrowym silnikiem rzędowym-4, który produkuje do 255 KM i 295 lb-ft momentu obrotowego. Drugi trym, który jest potężny M40i pochodzi z 3,0 litra turbo inline-6 silnik gazowy, który produkuje do 382 KM i 368 lb-ft momentu obrotowego.

W przeciwieństwie do BMW Z4, który jest wyposażony w silnik rzędowy-4 i rzędowy-6, najnowszy Jaguar F Types jest wyposażony tylko w 5,0-litrowy silnik V-8 z doładowaniem. Podstawowy trym (P450 kabriolet) Jaguar F Type pochodzi z 5,0-litrowy silnik V-8 z doładowaniem, który dostarcza do 444 KM i 427 lb-ft momentu obrotowego.

  Najlepsze miejsce na zakup używanego BMW

Wręcz przeciwnie, wyższej klasy Jaguar F Type, który jest P450 R-Dynamic Convertible jest wyposażony w 5,0-litrowy silnik V-8 z supercharged z systemem napędu na wszystkie koła. Należy pamiętać, że podstawa Jaguar F Type pochodzi z napędem na tylne koła. Kabriolet P450 R-Dynamic produkuje do 575 KM i 516 lb-ft momentu obrotowego.

Z tych danych, jest jasne, że BMW Z4 nie jest dużo do Jaguara F Type pod względem czystej mocy i wydajności. Poza tym, Jaguar F Type ma prędkość maksymalną 186 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 3,5 sekundy. Jest to lepsze niż BMW Z4 z prędkością maksymalną 155 mph i może przejść od 0 do 60 w 3,9 sekundy.

Cena

Z mocy i funkcji, które Jaguar F Type pochodzi z; jego wysoka cena jest uzasadniona. Baza Jaguar F Type ma cenę bazową 73.000 dolarów, podczas gdy high-end model ma cenę wywoławczą 83.000 dolarów. Z drugiej strony, BMW Z4 jest znacznie tańsze z bazowym trim idzie na $ 49,800 i high-end trim $ 63,600.

FAQ

Który samochód jest szybszy – BMW Z4 czy Jaguar F Type?

Jaguar F Type jest o wiele szybszy niż BMW Z4. Nie tylko przyspiesza szybciej od 0 do 60 mph, ale także ma prędkość maksymalną 186 mph, w porównaniu do 155 mph BMW Z4. Jaguar F Type może przyspieszyć od 0 do 60 w 3,5 sekundy, podczas gdy Z4 zajmuje to 3,9 sekundy.

Który samochód jest tańszy w utrzymaniu – Jaguar F Type czy BMW Z4?

Większość luksusowych samochodów jest droga w utrzymaniu. W tym przypadku, Jaguar F Type będzie droższy w utrzymaniu niż BMW Z4. Wynika to z faktu, że psuje się on częściej niż BMW Z4. Poza tym, Jaguar F Type jest również mniej niezawodny niż BMW Z4.

  Niezawodność BMW VS Lamborghini - co jest lepsze?

Czy warto kupić Jaguara F Type?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli pragniesz luksusowego kabrioletu z wielką mocą i prędkością, pokochasz Jaguara F Type. Ale jeśli chcesz ekonomiczny samochód z eleganckimi uchwytami, to nie jest samochód dla Ciebie. Co więcej, nie jest on tani, więc osoby o ograniczonym budżecie powinny szukać gdzie indziej.

Dlaczego Jaguary i BMW szybko tracą na wartości?

Zarówno Jaguar jak i BMW leasingują swoje samochody. Kiedy okres leasingu dobiega końca, wiele samochodów trafia na rynek, przez co ich ceny drastycznie spadają. Na dodatek, samochody te szybko tracą na wartości z powodu wysokich kosztów napraw i utrzymania.

Podsumowanie

Jeśli chcesz potężny, wygodny i szybszy luksusowy kabriolet, Jaguar F Type jest deal-breaker. Ale jeśli chcesz luksusowy kabriolet z więcej miejsca w bagażniku, lepsze prowadzenie, i bardziej ekonomiczne, BMW Z4 jest najlepszym wyborem. Ogólnie rzecz biorąc, oba samochody działają wyjątkowo dobrze i są luksusowe.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z