Cadillac vs. Mercedes: Niezawodność

Cadillac i Mercedes są jednymi z pierwszych marek samochodowych, które powstały. Obie są markami wysokiej jakości pod wieloma względami, ale jeśli chodzi o niezawodność, wyżej plasuje się Benz.

Mercedes-Benz jest bardziej niezawodny niż Cadillac. W najnowszym zestawieniu niezawodnych samochodów Consumer Reports, Cadillac zajął 29 miejsce wśród 33 marek. Większość jego modeli, takich jak CTS, ATS, i Escalade miał wynik 1 z 5. W przeciwieństwie do tego, większość modeli Mercedesa miała 2,5 z 5.

Cadillac miał wiele odwołań w ostatniej dekadzie, co mogło przyczynić się do niższego wyniku niezawodności. Wręcz przeciwnie, Mercedes miał mniej wycofań w ostatniej dekadzie. Nie oznacza to jednak, że wszystkie modele są zawodne.
Najbardziej niezawodnym modelem Cadillaca jest XT5, natomiast najbardziej niezawodnym Mercedesem jest klasa E.

Dlaczego Cadillac jest bardziej zawodny niż Mercedes-Benz?

Cadillac jest bardziej zawodny od Mercedesa z wielu powodów. Po pierwsze, Cadillac jest tanio wykonany. Po drugie, ma kiepską automatyczną skrzynię biegów. I wreszcie, jest drogi w utrzymaniu przez długi czas.

Tanie wykonanie

Cadillac może chwalić się swoimi przystojnymi i futurystycznymi modelami samochodów, ale kiedy wejdziesz do środka tych piękności, możesz być zaskoczony. Wykończenie wnętrza Cadillaca i funkcje są nigdzie w pobliżu tego, co można zobaczyć wewnątrz niemieckich marek luksusowych, takich jak Mercedes, Audi czy BMW.

Wnętrze Cadillaca wygląda podobnie do Chevroleta, który jest jego firmą macierzystą. Wewnątrz samochodu jest czarny błyszczący plastik, trudne do obsługi przycisków infotainment, zły system infotainment i niskiej klasy selektor biegów. Wszystkie te cechy mogą sprawić, że nabywcy Cadillaca poczują się oszukani, jeśli myślą, że kupują luksusowy pojazd.

  Który Mercedes ma aktywny tylny spojler?

Kiedy porównasz wnętrze Cadillaca z wnętrzem Mercedesa, zobaczysz ogromną różnicę. Wnętrza Mercedesa są na innym poziomie. Tanie wnętrze Cadillac rozpada się szybciej niż Benz, co czyni go mniej niezawodnym. Wnętrze Mercedesa wytrzyma długo, ponieważ większość części jest wykonana z wyjątkowych materiałów.

Słaba automatyczna skrzynia biegów

Mimo, że Cadillac posiada automatyczną skrzynię biegów, nie jest ona na równi z niektórymi z najlepszych w branży. Jest to wynikiem słabego programowania. Dlatego też jazda Cadillac nie będzie tak gładkie doświadczenie jazdy jak w Benz. Ponadto, w przypadku źle zaprogramowanej skrzyni biegów łatwo o różne problemy.

Drogie w utrzymaniu

Innym powodem, dla którego Cadillac jest zawodny jest wysoki koszt jego utrzymania. Niektóre z powszechnych problemów Cadillac są wycieki oleju, awaria przednich żarówek kierunkowskazów i DRL, regulatory okien mocy może się nie udać, AC awarii, i wiele więcej.

Niektóre problemy są powszechne w niektórych modelach Cadillac. Na przykład, CTS tylnej maskownicy może spaść po kilku milach, podczas gdy dach XLR odłącza. Jeśli jednak odpowiednio serwisujesz swojego Cadillaca, nie powinieneś mieć wielu powodów do zmartwień.

Co sprawia, że Mercedes jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów luksusowych?

Tanie w utrzymaniu

Jednym z największych wyzwań związanych z posiadaniem luksusowego samochodu jest radzenie sobie z drogimi częściami i naprawami. Mimo, że części Mercedes-Benz również nie są tanie, są one bardziej przystępne w porównaniu do Audi i BMW. BMW ma najdroższe części, a za nim Audi.

Mniej problemów

Części Mercedes są nieco droższe niż części Cadillac, ale Cadillac ma więcej problemów, co czyni je mniej niezawodnymi w utrzymaniu na dłuższą metę. Tak samo jest w przypadku porównania z Audi lub BMW. Ogólnie rzecz biorąc, BMW jest najdroższe w utrzymaniu, następnie Audi, Mercedes, a na końcu Cadillac.

  Czy części Mercedes Benz są drogie?

FAQ

Który samochód jest bardziej niezawodny – Mercedes-Benz klasy E, BMW serii 4 czy Cadillac ATS?

Wszystkie te samochody są bardzo niezawodne, ale Mercedes-Benz Klasy E jest najbardziej niezawodny spośród tych trzech modeli. Zaraz za nim plasuje się BMW serii 4, a na końcu model Cadillac ATS. Cadillac produkuje jedne z najmniej niezawodnych samochodów luksusowych na rynku.

Czy Mercedes jest lepszą marką samochodową niż Cadillac?

Tak, jest. Mercedes-Benz nie tylko jest obecny w branży od dłuższego czasu, ale jest również odpowiedzialny za jedne z największych osiągnięć inżynieryjnych w świecie motoryzacji. Ogólnie rzecz biorąc, Mercedes-Benz produkuje lepsze i bardziej wydajne pojazdy niż Cadillac. Tak więc, nawet jeśli ich samochody są droższe, otrzymujesz wartość za pieniądze.

Dlaczego amerykańskie marki samochodów luksusowych (Cadillac i Lincoln) są tak rzadkie w Europie?

To proste. Cadillac i Lincoln nie są lepszym produktem niż inne luksusowe europejskie marki samochodów, takie jak Mercedes, Audi i BMW. W rezultacie ich sprzedaż jest niższa, ponieważ oferowany produkt nie dorównuje konkurentom pod względem komfortu, wydajności, niezawodności, a nawet bezpieczeństwa.

Który samochód jest bardziej wytrzymały – Cadillac Escalade czy Mercedes-Benz S-Class?

Te dwa modele są jednymi z najtrwalszych luksusowych samochodów na rynku. Mogą one z łatwością przejechać ponad 200 000 mil z mniejszą ilością problemów. Mimo to, Mercedes-Benz Klasy S jest wciąż bardziej niezawodny niż Cadillac Escalade.

Mercedes-Benz Klasy S udowodnił, że jest jednym z najtrwalszych pojazdów na rynku i pozostanie silny nawet po 10, a nawet 20 latach na drodze. Bliskie modele samochodów, które konkurują z klasą S pod względem trwałości to Lexus LS i Lincoln Town car.

  Jaki jest najlepszy silnik Mercedesa?

Dlaczego Cadillac i inne luksusowe amerykańskie marki samochodów straciły amerykański rynek na rzecz Mercedesa, BMW, Audi i innych zagranicznych marek samochodów luksusowych?

Podczas pierwszego szoku naftowego w późnych latach 70-tych i wczesnych 80-tych, sprawy przybrały zły obrót dla wielu amerykańskich firm samochodowych i nigdy w pełni nie odzyskały swojej pozycji. Niezależnie od tego, wiele z amerykańskich marek samochodów luksusowych, takich jak Cadillac i Lincoln, skupiło się na dorosłej populacji i zapomniało o nadchodzącym pokoleniu.

Z drugiej strony, niemieckie i inne europejskie marki samochodów dostrzegły tę lukę i postanowiły stworzyć produkty, które przemawiały do młodszego pokolenia. Dodatkowo, większość europejskich marek samochodów ma lepszą inżynierię, lepsze prowadzenie, bardziej zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i lepsze projekty.

Cadillac: Piękny, ale nie niezawodny

Cadillac produkuje jedne z najpiękniejszych samochodów na rynku. Ale jeśli chodzi o niezawodność, jest jednym z najgorszych. W tym samym czasie Mercedes-Benz należy do najbardziej niezawodnych marek samochodów luksusowych. Jedynym modelem Cadillaca, który może konkurować z Mercedesem pod względem niezawodności, jest Cadillac XT5.

Ogólnie rzecz biorąc, Mercedes-Benz jest lepszym samochodem. Cadillac może być pięknie zaprojektowany i tańszy od Mercedesa, ale Mercedes ma lepszą inżynierię i inne zaawansowane funkcje niż Cadillac. Mercedes oferuje komfort, styl, jakość, bezpieczeństwo i klasę. Trudno, aby jakikolwiek luksusowy samochód to pobił.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z