Czy BMW produkuje samochód typu pickup?

Czy BMW produkuje samochód typu pickup?

BMW nie produkuje jeszcze pickupa, ale plotkowano, że opracowuje go pod koniec 2019 roku. Mówiło się, że niemiecka marka performance wypuści nowe BMW X7 Pickup w 2021 lub 2022 roku.
Niestety jednak dali jasno do zrozumienia, że nie mają takich zamiarów i był to tylko koncept. Koncept został oficjalnie wyprodukowany jako prawdziwy fizyczny samochód w 2019 roku i trafił na ekspozycję w ramach BMW Motorrad Days.

Jaka idea przyświecała twórcom BMW X7 Pickup?

Przestrzeń ładunkowa tego pięciomiejscowego byłego SUV-a, który został przekształcony w ciężarówkę. Była ona nieco mniejsza niż się spodziewano, ale nadal funkcjonalna. Ładownia miała 79 cali (2 metry) długości przy otwartej tylnej klapie i 55 cali (1,4 metra) szerokości. Może pomieścić około 200 kilogramów lub 440 funtów.
BMW wykorzystało pokaz motocykli, aby zaprezentować nowy pomysł na ciężarówkę BMW X7 i wyposażyło ją w motocykl BMW F 850 GS. Motocykl był doskonałym partnerem dla X7, ponieważ w połączeniu świetnie radzi sobie na utwardzonych i nieutwardzonych drogach i może zaprowadzić Cię wszędzie, gdzie tylko zechcesz.
Jeśli BMW X7 Pickup kiedykolwiek powstanie, znając dobrze markę BMW, najprawdopodobniej będzie on wyposażony w te same opcje silników, które zazwyczaj montowane są w SUV-ach X7. Silniki X7 to między innymi modele xDrive40i z podwójnym turbo V8 o mocy 456 koni mechanicznych.
Wariacje są 3,0 L diesel i silniki benzynowe, 4,4 benzyna, i 3,0L quad-turbo diesel. Wszystkie opcje silnikowe pochodzą z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Najszybszą odmianą silnikową BMW X7 jest 4.4L V8 twin-turbo benzynowy, który rozpędza się od 0 do 62 mil na godzinę (0-100 km/h) w zaledwie 4.2 sekundy, co czyni go dość szybkim jak na ciężkiego luksusowego SUV-a.

  Czy powinienem zabezpieczyć moje BMW przed rdzą?

BMW X7 – najbliższy SUV do ciężarówki jaki produkuje BMW

Dlaczego BMW porzuciło koncepcję ciężarówki?

BMW X7 to największy pojazd samochodowy, jaki obecnie produkuje BMW. Występuje w wersji z silnikiem V6 i V8, a jego moc jest taka, jaką lubi prezentować większość BMW. Modele z lat 2020 i 2021 bez wątpienia zdobędą najwyższe noty wśród SUV-ów klasy wyższej.
Nikt nie był zachwycony ciężarówką BMW, dlatego też koncepcja ciężarówki BMW X7 pozostała tylko koncepcją. Dodatkowo, typowy dla BMW napęd na tylne koła był dość nieodpowiedni dla ciężarówki, która miałaby być załadowana z tyłu. Docelowi odbiorcy i fani BMW to głównie kierowcy miejscy, a ciężarówki są częściej używane przez ludzi, którzy żyją poza zatłoczonymi obszarami.

Czy X7 SUV jest jak ciężarówka?

Jeśli szukasz pickupa, X7 nie jest dobrym wyborem. Z drugiej strony, jeśli jesteś fanem BMW i szukasz największego możliwego BMW, to jest to Twój samochód. Dostępne opcje silnikowe sięgają aż do 612 koni mechanicznych i 4,4-litrowego V8.
Oczywiście, ta wielka bestia nie przynosi bardzo ekonomicznego zużycia paliwa. Osiąga 15 mil na galon na autostradzie i 21 mil na galon w ruchu miejskim.
Wszystkie trzy dostępne opcje silnikowe współpracują z tą samą automatyczną, ośmiobiegową skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła xDrive, typowym dla BMW X. Dostępny jest sportowy tryb jazdy, który wyostrza zawieszenie i zwiększa nierówności, pozwalając na lepsze wyczucie pojazdu na drodze. W pozostałych przypadkach ogromne 21-calowe koła i pneumatyczne zawieszenie zapewniają bardzo płynną jazdę, tym bardziej w trybie jazdy komfortowej.
Przy zakupie BMW X7 można wybrać specjalny pakiet off-road. Wzbogaca on SUV-a o elektronicznie sterowany tylny mechanizm różnicowy, który ogranicza poślizg, a także przednią płytę poślizgową, która chroni dolną część silnika przed uszkodzeniami.

  Dlaczego kierowcy BMW mają złą reputację?

Wnętrze BMW X7

Wnętrze BMW X7 jest częściowo oparte na BMW X5 SUV, który jest nieco mniejszy. Jest to bogate w technologię i skórę wnętrze, które zapewnia pasażerom bardzo dużo miejsca na nogi i przestrzeni w kabinie. Przestrzeń bagażowa jest również duża, ponieważ trzy walizki podręczne zmieszczą się za trzecim rzędem siedzeń.
Jak można się spodziewać po SUV-ie z wyższej półki, X7 jest wyposażony w wysoce funkcjonalne rozwiązania techniczne, począwszy od 12,3-calowego ekranu dotykowego infotainment, który zajmuje większą część deski rozdzielczej. Podobnie jak w większości nowych BMW, do wyboru jest ekran dotykowy i pokrętło. Apple CarPlay, Wi-Fi, bezprzewodowe ładowanie i muzyka z systemu Android są dostępne.

Cechy bezpieczeństwa BMW X7

Jeśli chodzi o funkcje bezpieczeństwa, BMW X7 jest wyposażony w system ostrzegania przed kolizją z przodu i w pełni automatyczną funkcję hamowania awaryjnego. Wszystkie wersje są wyposażone w standardowy system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, a także posiadają zainstalowany system monitorowania martwego pola oraz funkcję ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu.

Ile kosztuje BMW X7?

W Stanach Zjednoczonych BMW X7 kosztuje co najmniej 74 000 dolarów za nowy model podstawowy. W porównaniu z innymi SUV-ami z wyższej półki, takimi jak Mercedes-Benz GLS, jest nieco droższe. Z drugiej strony, wciąż jest tańsze niż Cadillac Escalade. Jeśli zależy Ci na zaawansowanych technologiach i luksusie, jak większość właścicieli BMW X7, najprawdopodobniej wydasz grubo ponad 100 000 dolarów.

  Który z nich jest bardziej prestiżowy: Mercedes czy BMW?

BMWs going forward

Czy są jakieś samochody BMW z 3-rzędowymi siedzeniami?

Nowsze BMW X5 i X7 są dostępne z 3 rzędami siedzeń. Rząd składa się i zostaje ukryty pod przestrzenią ładunkową, aby ją zmaksymalizować. W nowym BMW X5 i X7, dzięki trzeciemu składanemu rzędowi siedzeń, możesz zabrać w podróż nawet 7 osób.

Co BMW będzie produkować w przyszłości?

BMW inwestuje w badania i rozwój pojazdów elektrycznych. Do 2023 roku zamierza wprowadzić na rynek 12 nowych, w pełni elektrycznych modeli samochodów. SUV iNext, jak również sedan i4 są częścią tego planu. BMW planuje, że pojazdy te będą miały zasięg średnio 360 mil.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z