Czy Hyundai H1 to dobry samochód?

Hyundai H1

Hyundai H1 to własny duży van firmy Hyundai, który nosi również inne nazwy, takie jak Starex, H200, iMax, iLoad, H300 i i800. H1 jest dostępny w kilku różnych wersjach w zależności od tego, co chcesz. Możesz dostać go jako people mover z maksymalnie 12 miejsc lub możesz dostać go jako standardowy van cargo. Więc, czy Hyundai H1 to dobry samochód?

Jeśli szukasz pojazdu, który może przewozić wiele osób, wiele ładunków i może być łatwo stosowany jako pojazd flotowy, H1 jest z pewnością dobrym wyborem. Oferowane silniki są w większości zasilane olejem napędowym, ale wszystkie są wydajne, stosunkowo mocne i długowieczne.

Pod względem stylistycznym H1 nie ma się czym chwalić, gdyż jest to po prostu van. Wnętrze jest mniej więcej takie samo, ale może być naprawdę dobrze wyposażone, jeśli znajdziemy model z wyższej półki. Wrażenia z jazdy są zbliżone do dużego vana, co oznacza, że bez problemu poradzi sobie na długich i krótkich dystansach. Rozmiar może być dla niektórych problemem, ale pudełkowaty kształt nieco to ułatwia.

Niezawodność – H1 jest dość niezawodny, jak w przypadku większości modeli Hyundai, ale w tym artykule wymienimy najczęstsze problemy. Wartość, H1 jest naprawdę dobry, ponieważ można je mieć za naprawdę niską cenę na rynku 2nd hand. Praktyczność jest doskonała, ponieważ H1 może zabrać do 12 osób w tym samym czasie.

Hyundai H1 – Układ napędowy

Hyundai H1 jest dostępny głównie z silnikami wysokoprężnymi, ale model 2015-2018 można mieć również z silnikiem gazowym. Jest to 4-cylindrowy silnik 2,4L MPI o mocy 171 KM i 165lb-ft momentu obrotowego. 4-cylindrowy diesel 2,5L TCI oferuje 101hp i 167lbft momentu obrotowego. Modele 2018 i dalej są dostępne z 2,5L 4-cylindrowym dieslem o mocy odpowiednio 116 KM i 170 KM.

  Hyundai Nexo Niezawodność

Możesz dostać H1 jako 5-stopniową ręczną lub 5-stopniową automatyczną. Ta transmisja nie jest naprawdę stan technologii sztuki, ale to robi pracę. Pochodzi z FWD w standardzie i najbardziej wydajne modele mogą dostać się do 30MPG max.

Tak czy inaczej, H1 ma stosunkowo dobre silniki, które są znane jako niezawodne. To dlatego można zobaczyć wiele modeli H1 stale napędzane przez dziesięciolecia na koniec.

Hyundai H1 – Design i podwozie

Jeśli chodzi o design, H1 nie jest niczym szczególnym, co oznacza, że jest to po prostu van. Wnętrze również nie ma się czym chwalić, ale jeśli chcesz, możesz go dostać z dużą ilością wyposażenia. Poziom komfortu jest w porządku jak na furgonetkę, ale nie należy oczekiwać, że H1 będzie się prowadził tak, jakby nie był tak duży jak jest.

Zawieszenie i strojenie podwozia jest zaprojektowany dla łatwości obsługi i tak może wytrzymać dużo ładunku. To nieuchronnie oznacza, że zawieszenie jest po sztywniejszej stronie, jak w przypadku praktycznie wszystkich samochodów z tego segmentu. Prowadzenie jest co najmniej ograniczone, ponieważ H1 dużo przechyla się w zakrętach i nie jest przeznaczony do szybkiej jazdy.

Hyundai H1 – Niezawodność i typowe problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, H1 jest w stanie przetrwać długi czas bez poważnych problemów. Należy jednak odpowiednio o niego dbać, ponieważ jest to samochód używany przez cały czas. Do najczęstszych problemów z H1 należą problemy z nadmiernym zużyciem oleju, które, jeśli nie zostaną rozwiązane na czas, mogą zniszczyć silnik. Rough idling jest również często zgłaszane do H 1 i może być spowodowane przez kilka różnych elementów.

  Czy Hyundai Genesis to dobry samochód?

Problemy elektryczne są również powszechne, podobnie jak problemy z wyposażeniem samochodu. Tylne drzwi przesuwne są również znane jako bolący punkt dla H1 i dlatego Hyundai wycofał H1. Hyundai wycofał również wcześniejsze modele H1 z powodu potencjalnych wycieków paliwa, które mogą spowodować wybuch całego vana w płomieniach.

Hyundai H1 – Wartość i praktyczność

Wartość jest doskonała, ponieważ można je mieć za naprawdę niską cenę na rynku 2nd hand. Warto również wspomnieć, że wiele z nich jest kupowanych przez firmy jako pojazdy flotowe, co oznacza, że często można znaleźć 3-5-letnie modele po okazyjnej cenie.

Praktyczność jest również doskonała, ponieważ H1 może zapakować ogromne ilości ładunku. Jeśli wybierzesz wersję z bagażnikiem, możesz bez problemu zapakować do H1 12 osób. Widoczność z przodu jest znakomita, natomiast widoczność z tyłu może stanowić pewien problem dla osób nieprzyzwyczajonych do jazdy vanami.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai H1 jest tego wart?

Biorąc pod uwagę fakt, że Hyundai H1 jest dostępny w wielu różnych iteracjach i grupach cenowych, łatwo jest znaleźć taki, który odpowiada Twoim potrzebom. W związku z tym, jeśli szukasz samochodu dostawczego, który może zrobić wszystko, H1 jest z pewnością dobrym wyborem.

Z drugiej strony, jeśli nie potrzebujesz czegoś tak dużego jak H1, lepiej wybrać coś mniejszego, ponieważ tak duże furgonetki mogą być trudne do życia, jeśli nie jesteś do nich przyzwyczajony.

  Hyundai Veracruz Niezawodność

Jak duży jest Hyundai H1?

Hyundai H1 ma 198-203 cale długości (5035mm – 5170mm) w zależności od modelu, który wybierzesz. Szerokość jest mierzona na 71-76 cali (1820mm-1920mm), wysokość jest na 76-78 cali (1925mm-1965mm). Prześwit Hyundai H1 jest na 7,5 cala lub 195 mm, podczas gdy rozstaw osi jest na 126 cali lub 3200 mm.

Ile osób może siedzieć w Hyundai H1?

Standardowa wersja Hyundaia H1 może pomieścić dziewięć osób naraz, ale jest też wersja 12-miejscowa dla tych, którzy chcą używać H1 jako autobusu. H1 Urban trim jest tym, który może usiąść 12 osób i jest zwykle używany jako transfer w miejscach takich jak lotniska lub stacje kolejowe.

Dobrą rzeczą jest to, że H1 może wygodnie usiąść do 12 osób, co oznacza, że przestrzeń wewnątrz została naprawdę dobrze zorganizowana.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z